Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy Duster 2018
Autor Wiadomość
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2017-09-12, 19:07   

jacek217 napisał/a:
Dzisiaj miala byc premiera nowego Dustera ale wszedzie cisza. Ktos cos wie wiecej na jego temat? .


Kolega ma zatyczki w uszach?
Choćby tu jest gorąco od dawna:
http://www.daciaklub.pl/f...r=asc&start=300
_________________
Piotrek
 
     
barti
Barti


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2010
Wiek: 39
Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 49
Skąd: Otwock
Wysłany: 2017-09-12, 20:37   

JA jestem trochę zawiedziony (zbyt małymi zmianami zew.).
Wiem, że może dla niektórych to pikuś ale te klamki zewnętrzne są nieakceptowalne :/
_________________


Była też DD1 1,6 4x4 2010r. (105KM 148NM)
Jest DD1 1,5 dci 4x4 2010r. (125KM 265NM)
 
     
JS
JS


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 25 Sie 2017
Posty: 237
Skąd: CRY
Wysłany: 2017-09-13, 11:43   

Witam. Na forum Dacia klub toczy się dyskusja o funkcjonalności karty hands free, typowej dla niektórych aut Renault, a także dla nowej Dacii Duster.
Użytkowałem taką w Lagunie III i ani poprzedni właściciel, ani ja przez 10 lat nie stwierdziliśmy żadnych problemów z tą kartą. Trzeba jedynie pamiętać o zapasowej baterii do karty (koszt 2 zł raz do roku albo rzadziej). Wygoda rewelacyjna. Jeśli będzie w Dacii, to nieco podniesie jej wartość wizerunkową i jakościową.
Ostatnio przypadkiem dowiedziałem się w ASO, że w takiej karcie jest zapisany autentyczny przebieg auta (podobnie jak w pompie abs) - po przyłożeniu do ich czytnika podaje dokładny przebieg. Niejeden pewniak się podobno zdziwił, wykrzykując sakramentalne: ożeż k...!).
Wolę nie wiedzieć, ile kosztuje wymiana i programowanie zgubionej albo uszkodzonej...
 
     
barti
Barti


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2010
Wiek: 39
Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 49
Skąd: Otwock
Wysłany: 2017-09-13, 19:43   

Widzę, że już cisza nastała :)
Co wy na to:
http://www.daciaduster.or...design-version/

Czytałem, że 7os wersji nie będzie jednak wciąż żyję nadzieją, że jednak będzie :)
_________________


Była też DD1 1,6 4x4 2010r. (105KM 148NM)
Jest DD1 1,5 dci 4x4 2010r. (125KM 265NM)
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2017-09-13, 22:28   

JS napisał/a:
dyskusja o funkcjonalności karty hands free, typowej (...) Wolę nie wiedzieć, ile kosztuje wymiana i programowanie zgubionej albo uszkodzonej...


O, widzisz! Podałeś argument przeciwko, a poszukujemy argumentów za. Jak sprawdzasz, czy auto zostało zamknięte? Jak zamykasz/otwierasz auto, gdy chcesz w nim posiedzieć dłużej, czy przespać się?
_________________
Piotrek
 
     
JS
JS


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 25 Sie 2017
Posty: 237
Skąd: CRY
Wysłany: 2017-09-14, 08:35   

Ależ ja podałem argumenty i za kartą, i przeciw niej. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Wiadomo, że im więcej elektroniki, tym więcej kłopotów, ale jakieś plusy są także.
 
     
Zywiec


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 08 Mar 2015
Posty: 346
Wysłany: 2017-09-14, 12:24   

Sam użytkowałem pojazd (Laguna) z kartą przez 5 lat i wg. mnie jedyna wada tej karty to jest jej kształt. Jak się ją włoży do kieszeni spodni zwłaszcza tylnej to człowiek może na niej usiąść i tak ową kartę uszkodzić ;), na kluczyku jak usiądę to albo uszkodzę "zadek" albo spodnie bądź to i to ;). Poza uszkodzeniami czysto mechanicznymi z winy własnej nie narzekałem na to ustrojstwo a wręcz sobie je chwaliłem.
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2017-09-14, 12:45   

Żywiec napisał/a:
Sam użytkowałem pojazd (Laguna) z kartą przez 5 lat i wg. mnie jedyna wada tej karty to jest jej kształt. (...).


A jak z zamykaniem auta od środka, gdy chcesz w nim nocować?
Jak sprawdzasz czy auto jest zamknięte (gdy nie składają się lusterka (zresztą - to nie jest 100% gwarancja, że się zamknęło)?
Co się dzieje, gdy daleko w górach zabraknie baterii do karty - czy można auto po prostu zamknąć mechanicznie, odpalić w inny sposób?
Co do przydatności do uruchamiania auta, czy otwierania w normalnych,. miejskich warunkach nie mam wielkich wątpliwości; rodzą się, gdy pomyślę o innych momentach potrzeby użycia zamka w aucie, czy też kosztach naprawy/wymiany uszkodzonej karty.
Oczywiście, to nie jest czynnik krytyczny w samochodzie, który zadecyduje o jego zakupie (chyba, żeby...).
_________________
Piotrek
 
     
BoloSr
Czarny Zadymiacz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 49
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 1205
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2017-09-14, 16:30   

Troche zdjęć z netu :)



Reszta fotek tu :)







_________________

1.5dCi 90KM (115KM/260Nm)
 
     
Zywiec


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 08 Mar 2015
Posty: 346
Wysłany: 2017-09-14, 19:05   

piku napisał/a:
Żywiec napisał/a:
Sam użytkowałem pojazd (Laguna) z kartą przez 5 lat i wg. mnie jedyna wada tej karty to jest jej kształt. (...).


A jak z zamykaniem auta od środka, gdy chcesz w nim nocować?
Jak sprawdzasz czy auto jest zamknięte (gdy nie składają się lusterka (zresztą - to nie jest 100% gwarancja, że się zamknęło)?
Co się dzieje, gdy daleko w górach zabraknie baterii do karty - czy można auto po prostu zamknąć mechanicznie, odpalić w inny sposób?
Co do przydatności do uruchamiania auta, czy otwierania w normalnych,. miejskich warunkach nie mam wielkich wątpliwości; rodzą się, gdy pomyślę o innych momentach potrzeby użycia zamka w aucie, czy też kosztach naprawy/wymiany uszkodzonej karty.
Oczywiście, to nie jest czynnik krytyczny w samochodzie, który zadecyduje o jego zakupie (chyba, żeby...).


Możesz zamknąć naciskając guzik na karcie, nigdy nie sprawdzałem czy faktycznie jest zamknięty czy nie, zawsze odchodząc słyszałem charakterystyczny dźwięk zamka, jak któreś z drzwi były niedomknięte (za lekko zostały pchnięte i zamek nie zaskoczył na wszystkie blokady) to dźwięk powtarzał się dwa razy, czyli zamykał i otwierał zamki, jak bateria padnie w karcie, wyjmujesz z karty kluczyk i otwierasz drzwi kluczykiem (pod maskownicą na klamce kierowcy jest wejście na kluczyk awaryjny (taki mały mieszczący się w karcie) a kartę wkładasz do czytnika. jak karta jest w czytniku nie musi być zasilana baterią. Naprawa karty (nie w ASO) kosztowała mnie coś ok 130 PLN bez wymiany obudowy (obudowę posklejali mi SuperGlu)
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2017-09-14, 22:22   

Na jednym z powyższych zdjęć widać, że jest wersja z kluczykiem, a nie kartą. Zatem karta to pierwsza rzecz, z której chętnie zrezygnuję, jeśli trzeba będzie do niej dopłacać.
Na rosyjskim filmie (https://www.youtube.com/watch?v=rC8ipTg6yNQ&feature=youtu.be&t=14m27s) widać też, że blacha na wejściu do bagażnika jest osłonięte plastikiem. Drobiazg, a cieszy.
_________________
Piotrek
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2017-09-14, 22:23   

Na jednym z powyższych zdjęć widać, że jest wersja z kluczykiem, a nie kartą. Zatem karta to pierwsza rzecz, z której chętnie zrezygnuję, jeśli trzeba będzie do niej dopłacać.
Na rosyjskim filmie (https://www.youtube.com/watch?v=rC8ipTg6yNQ&feature=youtu.be&t=14m27s) widać też, że blacha na wejściu do bagażnika jest osłonięte plastikiem. Drobiazg, a cieszy.
_________________
Piotrek
 
     
olo
olo

Marka: Dacia Duster
Model: 4x2 Laureate,4x4 Urban Explorer,4x4 Prestige
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 380
Wysłany: 2017-09-15, 03:57   

Pamiętajcie tylko,że to wszystko dotyczy opcji"wystawowej".Pewne jest to,że zmieniono konsolę,wprowadzono klimatronic(jako opcja),podobnie jak kartę,zmieniono przetłoczenie blach,nowe wzory tapicerek,pełną regulację fotela kierowcy i parę innych drobnych rzeczy.Co na jakim rynku będzie dostępne zobaczymy.Ale i tak czekam z niecierpliwością na cennik.
 
     
BoloSr
Czarny Zadymiacz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 49
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 1205
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2017-09-17, 17:29   

https://www.youtube.com/w...1&v=jR0LZxpHUpM
_________________

1.5dCi 90KM (115KM/260Nm)
 
     
radekzet

Marka: peugeot
Model: 607
Rocznik: 2004
Dołączył: 16 Paź 2017
Posty: 6
Wysłany: 2017-11-06, 16:53   

chyba najlepszy opis zmian jaki znalazłem

http://moto.pl/MotoPL/7,8...na-przeboj.html


byłem w Warszawie na targach tydzień temu specjalnie żeby zobaczyć Dustera ;)

nie siedziałem w "starym" ale ten wygląda cywilizowanie , czekam na cennik

Nie ma rewolucji tylko ewolucja
_________________
myślę o nowym dusterku
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10