Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Orurowanie
Autor Wiadomość
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2013-10-30, 19:49   

Hakama 4x4 napisał/a:
jestem przed montażem wesem HOS3).

Raczej HO3 :-) : http://sklep.wesem.pl/4/6...tkowe_typu_HO3/
_________________
pozdrawiam DD
 
     
Hakama 4x4


Marka: Dacia
Model: Duster 4x4 LPG CB
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2010
Wiek: 41
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 28
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2013-10-30, 22:44   

pomyłka:HOS2 - 18cm lampy. sorki :-)
AntyUser a czy świecą tak jakby drugie długie? czy słabiej? Jak są ustawione fabrycznie- na jeden punkt czy na boki?, blizej, dalej?
Będę montował HOS2 przed atrapą chłodnicy i chciałbym wiedzieć jak ustawia się to prawidłowo(choć dopasuję pewnie na czucie to wszelkie wskazówki i opisy będą dla mnie bezcenne).
 
     
Michał
majster klepka ;)


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 43
Dołączył: 30 Sty 2013
Posty: 176
Skąd: południe łódzkiego
Wysłany: 2013-10-31, 18:48   

Cytat:
Będę montował HOS2 przed atrapą chłodnicy i chciałbym wiedzieć jak ustawia się to prawidłowo(choć dopasuję pewnie na czucie to wszelkie wskazówki i opisy będą dla mnie bezcenne).

Mam takie same Wesemy tylko ze zwykłymi postojówkami tzn. żarówkami. Chcę je sobie wkomponować do Dustera ale jakoś nie chce wydawać kasy na rurę bo mi się nie podoba ale nie o tym... miałem je w Primerze i po założeniu wyjechałem na pustą asfaltową drogę w polach, odpowiednie klucze w ręce i ustawiłem po swojemu. Efekt przerósł moje najśmielsze oczekiwania i zacząłem żałować, że zderzak jest taki wąski bo dołożyłbym jeszcze dwie. Światłą świecą punktowo na odległość ok. 400m, prawie dwa razy dalej niż standardowe długie. Jazda nocą zaczęła przypominać jazdę w dzień. W tym momencie zacząłem zazdrościć kierowcom ciężarówek bo niektórzy mają takich po 12 szt. ;-)
_________________
 
     
AntyUser
EXperyment :-P


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Aventure
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 41
Dołączył: 24 Wrz 2013
Posty: 201
Skąd: Poznań
  Wysłany: 2013-11-04, 08:47   

Odnośnie lamp na dachu... W Aventure są to lampy Hella Commet FF 500, dalekosiężne (długie), żarówki H3 Hella. Co do zasięgu i kąta, zasięg jak normalne długie, ja mam ustawione na drogę (w dół, zwykłe drogowe mam w przód) jakoś 10-15 m przed samochodem, postaram się kiedyś zrobić zdjęcia w nocy to zobaczycie... Można je bez problemu ustawić pod takim kontem jak chcemy więc nie ma problemu z dopasowaniem ;-) Uruchamiane są (niestety) przez przełączenie "zwykłych" mijania na długie i wtedy przyciskiem uruchomić mogę te na dachu. Teraz przy dołożeniu dodatkowych w ASO przerabiają mi instalacje by lampy na dachu działały niezależnie ;-) Zdjęcia można zobaczyć tutaj w temacie.
_________________


"... free your mind..."
 
 
     
Drza

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Dołączył: 14 Lut 2014
Posty: 28
Skąd: Kłodzko
Wysłany: 2014-06-18, 07:51   

Znalazłem ofertę za komplet orurowania za 1800zł - oryginalne z ASO. Tylko jest mały problem. Życzą sobie 500zł za montaż :shock:
Da się to zamontować samemu? Czemu aż tyle chcą za montaż? Myślałem, że nie ma tam większej filozofii. Dominus montował chyba sam to może się wypowie na temat orurowania przdniego bo to z ASO jest chyba takie samo tylko różni się napisem "Duster".
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2014-06-18, 09:35   

Drza tak to jest to samo orurowanie, tylko moje było dla Niemieckiego ELIA z kołami zamiast napisu.
Montowałem sam i filozofii nie ma. Z programi chyba też nie. Jak znajdę instrukcje to podesle ale wydaje mi się ze są już fabryczne otwory do montażu progów które obecnie są zaslepione
 
     
Drza

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Dołączył: 14 Lut 2014
Posty: 28
Skąd: Kłodzko
Wysłany: 2014-06-18, 10:44   

Właśnie znalazłem takie coś:
82 01 480 524 Zestaw mocujący dodatkowe progi - 425 zł

Może z przednim orurowaniem nie ma problemów, ale z progami już jest bo trzeba mieć ten zestaw mocujący. Stąd chyba ta cena 500zł za montaż. Tylko nie rozumiem dlaczego sprzedają te progi bez tego zestawu mocującego. I tak go trzeba kupić. Chyba, że samemu można coś rzeźbić z blach.
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2014-06-18, 11:37   

Zapytaj czy w tym zestawie orurowanie i progi są elementy do montażu progów. Zaciekawilem się nimi ;-)
 
     
wedrowniczek
+Niewiadów N126e

Marka: Dacia
Model: Duster
Napęd: 4x4
Rocznik: 2014
Dołączył: 30 Maj 2014
Posty: 20
Skąd: Kaszuby
Wysłany: 2015-01-15, 00:08   ORUROWANIE PRZEDNIE

Cześć. Mam pytanie do użytkowników tzw.orurowania przedniego - jak oceniacie je szczególnie w aspekcie pomniejszonego prześwitu pod autem (przy jeździe terenowej) i jakich firm rury zakladaliscie?
Ostatnio zaliczyłem pukniecie tylko w zajaca, co niestety wystarczylo, by na 3 tyg. odstawić auto do serwisu (tyle trwalo sciąganie z Francji 2 chłodnic i połamanych kierownicy powietrza i dolnego plastra miodu ze zderzaka) z uwagi na wyłamany zaczep chłodnic, spod którego uciekal plyn. Malo silnika nie zatarłem, bo plyn wykapywal na plyte, wiec nie pozostawial sladow podczas postoju, a pod maske przyznaje,ze nie zaglądam częściej niż raz na 2-3 tyg. Dopiero takowy postój na podjeździe kolegi uzmyslowil mi, ze "ta zolta plama to moja". Dlatego teraz aktywnie mysle nad zabazpieczeniem przodu auta na taka wlasnie okoliczność tym bardziej, ze bardzo często poruszam się po terenach leśnych, często w nocy... Będę wdzięczny za kazda opinie/namiary/ceny (do porównania)
_________________
pzdr, Grzegorz
 
     
Janzet
janzet

Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2010
Wiek: 52
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 196
Skąd: Gliwice/Szałsza
Wysłany: 2015-01-18, 14:51   

Ja bym zdobił nie pełne orurowanie tylko dodatkowe pod spodem. Na razie mam pomysł po zobaczeniu wielu wersji rur. Uważam że wystarczyło by mi coś na kształt :

(niestety nie da się dodawać zdjęć na forum)
_________________
janzet
 
     
driverka

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2014
Wiek: 44
Dołączyła: 31 Paź 2014
Posty: 12
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2015-01-18, 19:11   

hej, ja mam orurowanie fabryczne tzn montowane w serwisie, koszt ok 4500zł ale udalo mi sie wynegocjowac cene do 2500 :) przy zakupie auta.
dla mnie przeswit przodu zmniejszyl sie o jakies 3-4 cm.. Az jutro z ciekawosci zmierze. Tak czy owak nie jest zle a poza tym auto wyglada fajnie no i na pewno jest zabezpieczona np chlodnica
_________________

 
     
BLONDI83


Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Delsey
Napęd: 4x4
Rocznik: 2012
Wiek: 41
Dołączyła: 02 Paź 2013
Posty: 276
Skąd: ok. Częstochowy
Wysłany: 2015-01-18, 21:46   

Witam, ja dokupiłam swoje orurowanie. Prześwit zmniejszył mi się około 3 cm (kiedyś to mierzyłam) natomiast orurowanie zdało egzamin, kiedy to wyprzedzający na trzeciego TIR zmusił mnie do "zahaczenia" o pobocze. Wtedy to uderzyłam rurą o znajdujący się na poboczu słupek (mam gdzieś zdjęcie) słupek wgnieciony, rura lekko wgnieciona, pozostałe elementy samochodu w całości.
Ja polecam nie tyle ze względów kosmetycznych choć te są niewątpliwe, ale mogę śmiało powiedzieć ze względów bezpieczeństwa.
_________________
Pokonać góry morza, nigdy asfalt zawsze wybieraj bezdroża!
 
 
     
rzekot


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Dołączył: 22 Mar 2014
Posty: 154
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-01-18, 22:58   

jeżeli poruszamy temat bezpieczeństwa to przy okazji orurowania warto również pomyśleć o pieszych... zwłaszcza o dzieciach...
_________________
prawdziwi faceci nie jedzą miodu... prawdziwi faceci żują pszczoły:)
 
     
Janzet
janzet

Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2010
Wiek: 52
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 196
Skąd: Gliwice/Szałsza
Wysłany: 2015-01-18, 23:16   

Z tymi rurami co chciałem wrzucić zdjęcia, tu są:
http://www.daciaklub.pl/f...1659943#1659943

zdjęcia:
1.
http://www.daciaklub.pl/f..._ec3279_108.jpg
2.
http://www.daciaklub.pl/f..._inne_2_970.jpg

Pasowało by mi nie zabudowywać przodu wielkim orurowaniem
_________________
janzet
 
     
BLONDI83


Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Delsey
Napęd: 4x4
Rocznik: 2012
Wiek: 41
Dołączyła: 02 Paź 2013
Posty: 276
Skąd: ok. Częstochowy
Wysłany: 2015-01-18, 23:18   

Zgadza się bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego w tym pieszych jest priorytetowe. Jednaj jestem tego zdania, iż podstawą tegoż bezpieczeństwa jest rozważna, racjonalna jazda zwłaszcza w terenach zabudowanych. Jeżeli ktoś nie ma tego na uwadze i pędzi jak szalony to kwestia orurowania lub jego braku nie ma istotnego znaczenia, bo każde takie spotkanie z pieszym zakończy się tragicznie. W poprzedniej pracy miałam doczynienia z osobami po wypadkach komunikacyjnych i tak naprawdę główną rolę jeżeli chodzi o doznane urazy grała prędkość prowadzącego samochód.
_________________
Pokonać góry morza, nigdy asfalt zawsze wybieraj bezdroża!
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10