Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wycieraczki do Dustera
Autor Wiadomość
lajkonik

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x2
Rocznik: 2010
Wiek: 50
Dołączył: 20 Paź 2014
Posty: 70
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-11-24, 07:23   

Tutaj znajdziesz dużo informacji o różnych kombinacjach z długością piór i zobaczysz zdjęcia niektórych rozwiązań.
_________________
 
     
Janzet
janzet

Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2010
Wiek: 52
Dołączył: 18 Wrz 2013
Posty: 196
Skąd: Gliwice/Szałsza
Wysłany: 2014-11-24, 10:26   

lajkonik !
Jest w tym wskazanym przez ciebie wątku wymiar 60+55 cm w Dusterze, wpisane dokładnie (ze zdjęciami !):

2011-06-09, 21:13 Dluższe wycieraczki w Dusterze.

Dziękujemy za wskazówkę !

Trochę zachodzą na siebie, ale to jak widzę w większości nie przeszkadza, byle objąć największą powierzchnię szyby. Położenie spoczynkowe pozostaje wtedy drugorzędne.
Chyba warto spróbować. :-D
_________________
janzet
 
     
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2014-11-24, 11:21   

Janzet napisał/a:
Trochę zachodzą na siebie,Położenie spoczynkowe pozostaje wtedy drugorzędne.

Nie do końca drugorzędne - w takiej sytuacji można przestawić na wielowypuście o jeden ząbek wycieraczkę kierowcy w spoczynku do góry (po sprawdzeniu,że w skrajnej pionowej pozycji nie wyjdzie poza szybę) Pozwoli to uniknąć (np po umyciu szyby) przypadkowego przełożenia górnego końca wycieraczki kierowcy pod dolny pasażera. Po takim starcie mamy prawdziwy "taniec z szablami" i prostowanie ramion.
 
     
johnson

Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2013
Dołączył: 15 Paź 2013
Posty: 59
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-11-24, 12:13   

60/53 nie wymagalo u mnie zadnego przestawiania ale juz jest bardzo blisko, teraz na zime zalozylem 60/50 i jest wiecej luzu zwlaszcza w pozycji spoczynkowej. Bez regulacji polozenia zero chyba nic wiecej niz 60 nie wejdzie. Z drugiej strony mi nic wiecej niz 60 nie potrzeba bo i tak pasek przy krawedzi szyby jest bardzo maly.
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2014-11-24, 12:59   

johnson, miałeś 60/53 a teraz 60/50, kombinacja druga lepsza ze względu na luz między nimi ?
 
     
johnson

Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2013
Dołączył: 15 Paź 2013
Posty: 59
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-11-24, 14:07   

Dominus napisał/a:
johnson, miałeś 60/53 a teraz 60/50, kombinacja druga lepsza ze względu na luz między nimi ?

absolutnie nic sie nie dzialo, pomylilem sie przy zakupie i dlatego mam 50 :) zupelnie niepotrzebnie bo mam ciagle 2 fabryczne wycieraczki na polce w garazu....
3cm roznicy to tylko 1.5 na strone, piora sie dotykaja ale nie koliduja ze soba, przejezdzilem tak 8mies i bylo ok, teraz jak patrze to w sumie jakos bezpieczniej to wyglada przy 60/50, ale 60/53 tez nic zlego nie robilo.
Przy 60cm nie za bardzo jest jak manewrowac juz ramieniem wycieraczki kierowcy bo przy skrajnym polozeniu jest bardzo blisko slupka.
Chyba zeby opuscic strone pasazera zeby minimalnie zwiekszyc odleglosc, moze wtedy cos wiekszego by weszlo.
Ja nie chcialem ruszac tych ramion i wpasowalem pod sklepem to co po przymiarce pasowalo.
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2014-11-24, 17:39   

OK, dzięki za wyjaśnienie johnson.
Dziś u siebie pomierzyłem jak to wygląda i sprawa się sama rozwiązała.
Fabrycznie mam 2x50cm. Mam zamontowaną nakładkę podszybia tą za wschodniej granicy i teraz wycieraczka po stronie pasażera prawie dolega do tej nakładki więc włożenie dłuższej wycieraczki spowodowało by kolizję, chociaż 53mm było by możliwe (bo tylko 1,5cm na strone) przy przestawieniu na śrubie ramienia wycieraczki do góry.
60cm wejdzie bez problemu, przy montażu zobaczę czy coś nie będę przestawiał ramienia do góry aby nic nie haczyło. Zamawiam 60 i 50cm i zrobię jakąś foto relację po zmianie dla potomnych ;-)
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2014-11-25, 11:35   

Niektórzy sprzedający muszę powiedzieć są porządni :-D
Wczoraj wieczorem zamówiłem, a dziś już kurier przyjechał z wycieraczkami.

Ostatecznie zakupiłem Bosch AeroTwin 60 + 50

Wspomniana nakładka i sytuacja w której wycieraczka dochodzi do niej. (seryjna 50cm)

Choć uważam że 53cm zmieściło by się jeszcze w moim przypadku

Wycieraczki po zmianie


Widać o ile wydłużyła się wycieraczka patrząc na trójkącik do którego formalnie powinna być. (muszę delkiatnie podnieść ramię wycieraczki kierowcy-już je przestawiałem przy zakładaniu nakładki podszybia i nie wiem czy założyłem ją tak jak była farbycznie)


Seryjne wycieraczki 2x50


BoschAeroTwin 60 + 50

Widać jak powiększyła się czystsza połać szyby dla kierowcy.
Ze względu na brudną szybę po pierwszym ruchu wycieraczki, dodatkowy kawałek jeszcze się idealnie nie zmył
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2014-11-25, 11:55   

Dominus napisał/a:
Widać jak powiększyła się czystsza połać szyby dla kierowcy.
Ze względu na brudną szybę po pierwszym ruchu wycieraczki, dodatkowy kawałek jeszcze się idealnie nie zmył


Ładna prezentacja. Zapewne za rok zmienię wycieraczki na nieco dłuższe od oryginałów. Ciekawe, czy podczas deszczu i błota po śniegowego docisk końcówki będzie na tyle mocny, żeby tej smugi u góry nie było?
_________________
Piotrek
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2014-11-25, 12:00   

piku napisał/a:
Dominus napisał/a:
Ze względu na brudną szybę po pierwszym ruchu wycieraczki, dodatkowy kawałek jeszcze się idealnie nie zmył


Ładna prezentacja. Zapewne za rok zmienię wycieraczki na nieco dłuższe od oryginałów. Ciekawe, czy podczas deszczu i błota po śniegowego docisk końcówki będzie na tyle mocny, żeby tej smugi u góry nie było?


Smuga jest bo szyba brudna a fotka po pierwszym przejechaniu wycieraczki.
Umyję szybę i potwierdzę czy to przez brud czy nie dociska wycieraczka.
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2014-11-25, 12:09   

Edit. Zdjęcie powyżej z smugą spowodowane przez zabrudzoną szybę.
Po umyciu występuje tylko lekka smuga przy przy ruchu wycieraczki która od razu zanika.
Chyba spowodowane tym że po szybie od nowości na tym odcinku nie poruszała się wycieraczka, z czasem pewnie to wniknie (mam taką nadzieje, nikt się w sumie nie skarżył na to)
 
     
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2014-11-25, 15:21   

przy oryginałach 2x50 pojawia się ten irytujący ząbek w którym zbiera się brud i zostaje kleks, który przeszkadza w obserwacji drogi. Likwiduje go przedłużenie wycieraczki kierowcy na 55 lub nawet 60 cm - dłuższą wycieraczkę należy wtedy nieco unieść na wielowypuście,żeby nie wchodziła w spoczynku w kolizję z krótszą. Ot i cała tajemnica :-P

7b3f646742bccf04.jpg
Plik ściągnięto 88 raz(y) 56,18 KB

 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2014-11-25, 15:27   

Dar1962, jak widzisz z drugiego zdjęcia ten ząbek znikł u Mnie przy użyciu 60-ki.
Zrobię nowe zdjęcie z umytą szybą żeby nie było :-P
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2014-11-25, 19:36   

Kolega johnson,opisywał że u niego 60 i 50 się nie styka , jest luz więc przy kombinacji 53 50 też pewnie nic nie trzeba przestawiać. U Mnie jak na foto widać stykają się ale pewnie z tego powodu że demontowalem pióra przy zakładaniu nakladki i zapewne nie usrawilem jak było to fabrycznie. Zmiana jest prosta, jedną śruba do wykrecenia i zmiana ciut wyżej. Polecam zakupić 60tke i w razie czego Zmienić ciut wyżej ramię
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2015-01-11, 16:01   

Minęło 1,5 miesiące odkąd mam nowe wycieraczki Bosch AeroTwin 60 + 50 .
Oceniam je bardzo dobrze. Nie zauważam smugi na części czyby gdzie pióro wycieraczki zostało wydłużone tak jak pokazywałem to na fotce po zamontowaniu
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12