Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Minimalne ruchy kierownicy
Autor Wiadomość
Jacenty85

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Open
Rocznik: 2017
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 15
Wysłany: 2017-12-04, 16:39   Minimalne ruchy kierownicy

Witam! Jestem nowym użytkownikiem Dacii Duster. Auto ma w tej chwili 2 tygodnie i przebieg chyba 500 km...Jestem bardzo zadowolony ale...Dodam od razu, że mam obsesje na punkcie wyważenia kół, bicia kierownicy i takich tam trakcyjnych ciekawostek. Moja dacia od chwili wyjechania z salonu na prostej drodze (przy około 100km/h) jak puszczę kierownicę to wykonuje ona minimalne ruchy 0,5-1mm. Nie czuć tego jak się trzyma kierownicę to tylko widać jak się ją puści i to trzeba się dobrze wpatrzeć. Moja żona tego nie czuje i praktycznie nie widzi. Oczywiście pojadę jeszcze na wyważenie kół ale pytanie do Was: czy to moja przesada czy to normalne? Zauważyłem że dacia dość mocno reaguje kierownicą na nierówności nawierzchni a jak wiadomo nawet prosta droga nie jest równa i może stąd te minimalne ruchy. Czasem takie cuda wynikają po prostu z konstrukcji zawieszenia i chociażby się na głowie stanęło to siły promieniowe i osiowe przeniosą się na kierownicę dlatego pytam czy coś z tym robić czy sobie odpuścić. Auto to : Duster 1.6 Sce 115, Open 4x2 . Dziękuję i pozdrawiam
 
     
Darek
Dardus


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2020
Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 254
Wysłany: 2017-12-04, 17:09   

Ciekawy przypadek, ale przy takim przebiegu jeszcze bym się wstrzymał z diagnozą. Jeśli sytuacja będzie się nasilać wtedy ASO i niech sprawdzają wszystkie elementy zawieszenia, również tylnego pod kątem siły dokręcenia wszystkich śrub, sworzni, wahaczy itp.
Aż muszę w swoim sprawdzić tę przypadłość, tym bardziej, że w ubiegłym tygodniu miałem komputerowe ustawianie zbieżności i geometrii w nowoczesnej stacji diagnostycznej 3d. Według komputera wynik jest ok.
 
     
Jacenty85

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Open
Rocznik: 2017
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 15
Wysłany: 2017-12-04, 22:01   

dziękuję za odpowiedź. Idąc za zdaniem inżynierów konstruktorów, że 99% przypadków wibracji kierownicy pochodzi od kół a reszta to zawieszenie i cecha pojazdu, najpierw wyważę koła z testem drogowym na hunterze. Być może opony continental mają kiepsko rozłożoną masę co widać po ilości ciężarków na kołach (fabrycznie wyważonych). Nie wiem czy przeczytaliście o jakie ruchy kierownicy chodzi rzędu 0,5 mm i kto wie czy ze swoją "obsesją" nie znalazłbym tego u każdego albo u większości (nie czuć tego trzymając kierownicę). Fajnie gdyby to ktoś mógł sprawdzić u siebie ale w warunkach miejskich i w normalnym ruchu jest to wręcz niemożliwe i niebezpieczne.
 
     
Darek
Dardus


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2020
Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 254
Wysłany: 2017-12-05, 17:16   

Wiadomo nawet nieduże wibracje powodują wcześniejsze zużycie elementów zawieszenia i łożyskowania pojazdu. Jeśli przy normalnej eksploatacji nic nie czuć, to jeszcze nie tragedia.
U mnie sprawa wygląda następująco, żadne ruchy, wibracje kierownicy przy różnych prędkościach nie występują. Natomiast przy bardzo delikatnym trzymaniu (dotknięciu) jest ledwo wyczuwalne minimalne drżenie na całej kierownicy. Przy normalnym użytkowaniu (trzymaniu) jest to w ogóle nie wyczuwalne.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 11