Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Rezerwa a pojemność baku...
Autor Wiadomość
piterr

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Dołączył: 09 Cze 2013
Posty: 3
Skąd: 3miasto
Wysłany: 2013-06-09, 17:21   Rezerwa a pojemność baku...

Witajcie,
Piszę bo zaintrygowała mnie pewna rzecz a mianowicie:
Tydzień temu odebrałem auto i od razu z salonu udałem się na stacje paliw. Na stacji zatankowałem pod korek i weszło mi 51 litrów i fakt ten jest raczej normalny . Dziś od razu po zapaleniu się kontrolki rezerwy (zrobione 520 km )udałem się na stacje i ku mojemu zaskoczeniu wlałem 53 litry... Tu moje zdziwienie - bak 50 litrów (wiadomo że co nieco siedzi też w rurce od wlewu), rezerwa z 4-5l to w jaki sposób aż tyle weszło? Jest ktoś w stanie pomóc mi w zrozumieniu tego faktu? Silnik podstawowy - benzyna, nie mam komputera.
_________________
piter
 
     
Michał
majster klepka ;)


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 43
Dołączył: 30 Sty 2013
Posty: 176
Skąd: południe łódzkiego
Wysłany: 2013-06-09, 18:22   

Temat szeroki jak morze :mrgreen:
W rurę może ci wejść 2-3litry ale 8? Ktoś tu coś namieszał z dystrybutorem, taka smutna Polska Norma :evil: Kiedyś mi gość zatankował 10litrów więcej gazu niż pojemność całkowita butli :shock:
_________________
 
     
piterr

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Dołączył: 09 Cze 2013
Posty: 3
Skąd: 3miasto
Wysłany: 2013-06-09, 18:27   

kurcze to stacja orlenu więc nie powinno być takich rzeczy...a generalnie ile duster na rezerwie pojedzie? bo dziś się niby okazało że po zapaleniu rezerwy nie miałem już nic :p
_________________
piter
 
     
Michał
majster klepka ;)


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 43
Dołączył: 30 Sty 2013
Posty: 176
Skąd: południe łódzkiego
Wysłany: 2013-06-09, 18:33   

weź paragon i będzie napisane na górze czy Orlen czy franczyza. Jak franczyza to masz odpowiedź ;-)
_________________
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2013-06-09, 18:55   

piterr napisał/a:
a generalnie ile duster na rezerwie pojedzie? bo dziś się niby okazało że po zapaleniu rezerwy nie miałem już nic :p


Przy wersjach z kompterem jest tak że ikonka rezerwy podświetla się jeżeli zostało nam w baku na około 90km, po zmniejszeniu z 90km już nawt nie wyświetla ile możemy jeszcze przejechać
 
     
tomszafa
Admin


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 766
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-06-09, 19:35   

Dominus napisał/a:
piterr napisał/a:
a generalnie ile duster na rezerwie pojedzie? bo dziś się niby okazało że po zapaleniu rezerwy nie miałem już nic :p


Przy wersjach z kompterem jest tak że ikonka rezerwy podświetla się jeżeli zostało nam w baku na około 90km, po zmniejszeniu z 90km już nawt nie wyświetla ile możemy jeszcze przejechać


No i to jest glupie, bo powinna wyswietla do konca, a tak nie wiesz ile mozesz przejechac jeszcze :-(
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2013-06-09, 20:13   

Zgadza się pomiar powinien być do końca. Nawet bym się zgodził jakby do np. 20km bym pomiar a potem może znikać, a 90km.... ciekawe kto taki próg wymyślił :shock:
 
     
tomszafa
Admin


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 766
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-06-09, 20:20   Re: Rezerwa a pojemność baku...

piterr napisał/a:
Witajcie,
Piszę bo zaintrygowała mnie pewna rzecz a mianowicie:
Tydzień temu odebrałem auto i od razu z salonu udałem się na stacje paliw. Na stacji zatankowałem pod korek i weszło mi 51 litrów i fakt ten jest raczej normalny . Dziś od razu po zapaleniu się kontrolki rezerwy (zrobione 520 km )udałem się na stacje i ku mojemu zaskoczeniu wlałem 53 litry... Tu moje zdziwienie - bak 50 litrów (wiadomo że co nieco siedzi też w rurce od wlewu), rezerwa z 4-5l to w jaki sposób aż tyle weszło? Jest ktoś w stanie pomóc mi w zrozumieniu tego faktu? Silnik podstawowy - benzyna, nie mam komputera.


A jakie spalanie wyszło ci przy tym tankowaniu? Ile wyliczyłeś srednią?

P.S.
Warto by napisać coś wiecej o sobie i swoim bolidzie w tym dziale http://www.dusterklub.pl/viewforum.php?f=6 :mrgreen:
 
     
tomszafa
Admin


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 766
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-06-09, 20:21   

Dominus napisał/a:
Zgadza się pomiar powinien być do końca. Nawet bym się zgodził jakby do np. 20km bym pomiar a potem może znikać, a 90km.... ciekawe kto taki próg wymyślił :shock:


Pewnikiem jakiś Rumun :mrgreen: tudzież Francuz :mrgreen:
 
     
piterr

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Dołączył: 09 Cze 2013
Posty: 3
Skąd: 3miasto
Wysłany: 2013-06-09, 21:09   

tomszafa napisał/a:
A jakie spalanie wyszło ci przy tym tankowaniu? Ile wyliczyłeś srednią?

No to właśnie ciężko powiedzieć... zrobiłem 520 km do zapalenia się kontrolki , sądziłem że zaleje właśnie z 46-47 litrów i było by jasne a tak faktycznie nie wiem ile spaliłem na te 520 km...
_________________
piter
 
     
amegino

Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x4
Dołączył: 21 Lip 2013
Posty: 7
Skąd: Szoszalew
Wysłany: 2013-07-22, 13:26   

moment zapalenia się kontrolki jest zależny od stopnia naładowania akumulatora
 
     
prochowiec

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2011
Wiek: 48
Dołączył: 11 Sie 2013
Posty: 19
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2013-08-26, 20:04   

Moje 1,6 na autostradzie stanęło 5 km przed stacją, komputerek przy zapaleniu się kontrolki pokazał 33km i tyle było nic więcej. Trochę mała rezerwa. Odcinek ten jechałem ok 110-120/h
_________________

 
     
Misiek


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 82
Skąd: Breslau
Wysłany: 2013-08-26, 23:47   

Najwyraźniej każdy Duster ma inny zbiornik, bo ja w swoim miałem jeszcze spokojnie z 10 litrów paliwa, a na stacji weszło trochę ponad 49. :mrgreen: Tu ukłony w stronę ekipy stacji Shell z ulicy Małopaneweskiej we Wrocławiu, która kolejny raz udowodniła, gdzie i jak głęboko ma klientów. :-P

Natomiast co do jazdy na rezerwie, to istnieje szkoła, w której uczą, że takich praktyk powinno się unikać. Podobnie, jak jazdy do wysuszenia zbiornika. Ma to jakiś związek ze skraplaniem się wody, osadem na dnie zbiornika itp. Najlepiej w ogóle nie dopuszczać do zapalenia się kontrolki rezerwy i odpowiednio wczesnie tankować. Moim skromnym zdaniem sieć stacji benzynowych jest na tyle gęsta, że nie powinno być z tym problemu.
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2013-08-27, 10:27   

Misiek napisał/a:
Natomiast co do jazdy na rezerwie, to istnieje szkoła, w której uczą, że takich praktyk powinno się unikać. Podobnie, jak jazdy do wysuszenia zbiornika. Ma to jakiś związek ze skraplaniem się wody, osadem na dnie zbiornika itp. Najlepiej w ogóle nie dopuszczać do zapalenia się kontrolki rezerwy i odpowiednio wczesnie tankować.

Eee nie popadajmy w przesade ;-) - jak sie od czasu do czasu zapali "rezerwa", to nic zlego sie nie stanie (oczywiscie staramy sie wtedy w miare mozliwosci szybko zatankowac), co innego z osuszaniem zbiornika do zera czy prawie zera (zwlaszcza w przypadku diesli).
_________________
pozdrawiam DD
 
     
BoloSr
Czarny Zadymiacz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 49
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 1205
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2013-08-27, 11:59   

DD napisał/a:
Misiek napisał/a:
Natomiast co do jazdy na rezerwie, to istnieje szkoła, w której uczą, że takich praktyk powinno się unikać. Podobnie, jak jazdy do wysuszenia zbiornika. Ma to jakiś związek ze skraplaniem się wody, osadem na dnie zbiornika itp. Najlepiej w ogóle nie dopuszczać do zapalenia się kontrolki rezerwy i odpowiednio wczesnie tankować.

Eee nie popadajmy w przesade ;-) - jak sie od czasu do czasu zapali "rezerwa", to nic zlego sie nie stanie (oczywiscie staramy sie wtedy w miare mozliwosci szybko zatankowac), co innego z osuszaniem zbiornika do zera czy prawie zera (zwlaszcza w przypadku diesli).


dokladnie poto jest rezerwa zeby od czasu do czasu sie zapalila :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
https://lawetawarszawa24.pl/odpalanie-z-kabli-warszawa/
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10