Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Rezerwa a pojemność baku...
Autor Wiadomość
13dp

Marka: Dacia
Model: Duster 2
Silnik: 1.6 SCe
Dołączył: 14 Maj 2019
Posty: 14
Wysłany: 2019-05-15, 14:18   

Viktor napisał/a:
Na poprzedniej stronie, we wrześniu, pisałem o dziwnym zachowaniu wskaźnika zużycia paliwa. Teraz znów coś jest nie tak. Niedawno zatankowałem do pełna i przez zamotaną głowę wymianą kół, nie skasowałem sobie licznika, by wiedzieć ile teraz przejadę... A dziś spostrzegłem, że wskaźnik wciąż pokazuje pełen zbiornik, choć od tankowania przejechałem na pewno ponad 50 km., więc coś w nim powinno się już ruszyć. I chyba nawet wiem, co jest tego przyczyną. Zmieniałem koła przy tym pełnym zbiorniku. W czasie dokręcania każdej śruby, autem kołysało w tył i przód i słyszałem, jak paliwo mocno rozbujane, równomiernie, jak fale morskie, długo 'chlupało' całą swą masą w zbiorniku. Nie powinno to uszkodzić pływaka, ale może gdzieś coś zapowietrzyło, lub zalało się... Pewnie jak przejadę jeszcze ze 200 km, to problem się rozwiąże. Miał ktoś podobny przypadek?

Absolutnie nie masz się co przejmować. W wielu autach widziałem jeszcze mniejszą czułość czujnika na pływaku tj. komputer pokładowy pokazuje np że przejechane jest już np. 70km, spalone np. 5-6 L paliwa a wskaźnik połączony z czujnikiem na pływaku dalej twierdzi że jest praktycznie pełny bak. Uszkodzić też nic nie mogłeś - wyobraź sobie jak "lata" w tym baku paliwo podczas zwykłego nagłego hamowania, szybszej jazdy po nierównościach, a o jeździe typu off road nie wspominając 8-)
 
     
Krzych

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2013
Wiek: 54
Dołączył: 16 Maj 2015
Posty: 11
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2019-11-17, 21:34   

Dzisiaj tankowałem na Białorusi. Przekraczałem granicę "na oparach". Tankowałem powoli z przerwą do kanistra (można 10 l w kanistrze). Zbiornik paliwa pomieścił 58 l paliwa. Czy to normalne czy oszukują ?
 
     
DusterFaster!

Marka: Dacia Duster
Model: Urban Explorer 1.6 2WD 2016
Dołączył: 05 Wrz 2019
Posty: 152
Wysłany: 2019-11-18, 08:11   

To może być normalne, że oszukują :lol:
 
     
miela

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 19 Lis 2018
Posty: 95
Skąd: DKL
Wysłany: 2019-11-18, 22:18   

No właśnie ile jest rezerwy? Mi najwięcej udało się zatankować 42l - zaraz po wyjeździe z salonu, gdzie niby prawie nic nie ma, ale chyba musiało być te 10l, skoro tak wyszło?

Kilka razy zdarzyło mi się jechać jakiś czas na rezerwie, ale zwykle wchodziło w granicach 40l. Na tym drugim forum ktoś napisał, że ten ostatni prostokącik gaśnie jeszcze w środku (albomruga) jak sie przekroczy jakąś granicę (w tej wersji bez MNE).

Inna ciekawostka, to widziałem ostatnio w dacii sandero, że tam komputer pokazuje ile jest litrów w zbiorniku - albo coś źle zrozumiałem.
_________________
Duster 1.6 SCe 4x4
 
     
Sajmon117

Marka: Dacia
Model: DUSTER 2 LPG
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2021
Dołączył: 09 Cze 2018
Posty: 415
Skąd: pow,wejherowski
Wysłany: 2019-11-21, 18:33   

Tak jeszcze jest następny kwadracik i mruga
Na rezerwie robię ok 80 km i jeszcze jedzie
 
     
urys

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Outdoor
Napęd: 4x4
Rocznik: 2017
Dołączył: 17 Sty 2018
Posty: 78
Skąd: WPI
Wysłany: 2019-11-25, 13:47   

Cześć,
Ja się skarżę w serwisie od początku jak mam auto. Nie chcę mieć wskaźnika zasięgu, bo taki mam w wersji cyfrowej, tylko wskaźnik poziomu a ten pokazuje jak chce.
Najpierw wymienili mi pompę paliwa, bo tam pływak jest i ponoć źle wskazywał, nie pomogło, teraz po debatach w renault podobno, we czwartek mają mi wymienić bak, co to ma wspólnego, nie wiem, może ten co mam krzywy jest :-)
Pozdrawiam.
_________________
Black Pearl rządzi na dzielni!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 11