Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy Duster 2018
Autor Wiadomość
BoloSr
Czarny Zadymiacz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 49
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 1205
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2018-03-26, 16:31   

andrzejd napisał/a:
Pozostaje kwestia mocy i ceny. Prawdopodobnie silniki 1.3 nawet te 115 KM będą droższe niż 1.2 125 KM. A cena tych o mocy 130 KM jeszcze większa i nie wiadomo, czy będzie oferowana do Dustera. W październiku mam nadzieję, że się wyjaśni.
Link do odpowiedzi Renault:
https://autogaleria.pl/nowosci/producenci-i-rynek/silniki-benzynowe-dacia-duster-wycofane-odpowiedz-producenta-aktualizacja/


Jakby tak sie stalo to byly strzal w kolano :(
Firma zmienia ten silnik w calej gamie swoich samochodow wiec raczej ceny pozostana na tym samym poziomie jedyne co nie wiadomo to jakiej mocy bedzie ten silnik w Dusterze ale stawiam na 140 :) bo ta gama ma sie zaczynac na 115, 140 i konczyc na 160 :)
_________________

1.5dCi 90KM (115KM/260Nm)
 
     
Mariusz

Marka: honda
Model: civic
Dołączył: 10 Mar 2018
Posty: 21
Wysłany: 2018-03-26, 18:28   

Ten 1,3 jest w nowym scenicu kosztuje ok. 76000zł, mysle ze duster w wersji prestige nie przekroczy 70000 zł pożyjemy- zobaczymy
 
     
BMWfreak

Marka: Alfa Romeo
Model: 166
Dołączył: 05 Kwi 2018
Posty: 7
Wysłany: 2018-04-05, 14:07   

Witajcie,

Ponieważ padły tutaj różne informacje odnośnie możliwych rabatów przy zakupie nowego Dustera to ja podzielę się swoimi doświadczeniami sprzed kilku dni. Auto zamawiałem w Warszawie i jeśli ktoś będzie chętny to podzielę się informacją gdzie i z kim załatwiałem sprawę.

Wszyscy wiemy, że Dacia nie daje dealerom w zasadzie żadnych akcji rabatowych czy promocyjnych, więc wszystko co utargujemy wychodzi z kieszeni dealera, dlatego tak niechętnie się zgadzają na wszelkie zniżki lub bonusy. Ja zamówiłem auto w wersji Prestige 1.6 SCe 4x4 z akcesoriami i dodatkami za blisko 8 tyś. Na całkowitej kwocie zakupu otrzymałem rabat w wysokości ~3,5%. Dodam tylko, że nie wymagało to szczególnie twardych negocjacji. Z tego co czytałem tu i w innych miejscach to 4% to maks co się udało osiągnąć, więc jestem raczej zadowolony.

Sprzedawcy nie będę reklamował na forum, jak ktoś ma ochotę to podam na priv.

Teraz pozostaje mi tylko czekanie na auto, będzie długo, bo nie zrezygnowałem z kół 17" :-P
 
     
yanusz

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 10 Mar 2018
Posty: 3
Wysłany: 2018-04-05, 21:38   

Dobry wieczór,

Odwiedziłem dziś salon z zamiarem zakupu Dustera w wersji Prestige i dostałem informację, że owszem auto mogę zakupić z terminem oczekiwania na końcówkę czerwca, ale nie dostanę felg aluminiowych 17" jakie były dostępne jeszcze niedawno, a bez żadnych różnic cenowych 16" pochodzące z wersji Essential. :-/

Wg. mnie różnica jest ogromna...
Co Wy na to? Spotkaliście się z tym?


 
     
olo
olo

Marka: Dacia Duster
Model: 4x2 Laureate,4x4 Urban Explorer,4x4 Prestige
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 380
Wysłany: 2018-04-06, 03:46   

Termin odbioru mojego wydłuża się do czerwca.Wstrzymano sprzedaż silnika 1.2 tce.Na placu dostępne od ręki diesle.Jeśli zamawiałeś daną specyfikację to albo rezygnujesz albo żądaj rekompensaty.
 
     
BMWfreak

Marka: Alfa Romeo
Model: 166
Dołączył: 05 Kwi 2018
Posty: 7
Wysłany: 2018-04-06, 06:16   

Przy składaniu mojego zamówienia miałem dokładnie ten sam dylemat, rezygnacja z felg 17” albo długi czas oczekiwania, wybrałem to drugie.

Mogłem natomiast kupić od ręki auto na 17, które jest już w drodze do kraju, tylko w kolorze, który mi nie odpowiadał.

EDIT: Rekompensaty za zmianę felg nie dają, bo w cenniku jest to opcja za 0 pln.
 
     
yanusz

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 10 Mar 2018
Posty: 3
Wysłany: 2018-04-06, 07:06   

Jeszcze taka ciekawostka. Według dealera te ładniejsze felgi są na oponach letnich, a 16" na wielosezonowych... Więc teoretycznie na brzydkich pojeździmy taniej :roll:
 
     
urys

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Outdoor
Napęd: 4x4
Rocznik: 2017
Dołączył: 17 Sty 2018
Posty: 78
Skąd: WPI
Wysłany: 2018-04-06, 08:24   

yanusz,

dealer g..no wie. Opony M+S nie oznaczają, że jest to opona wielosezonowa, a te które są w Daciach to M+S ale BEZ homologacji zimowej. I szczerze - nie nadają się nawet na mały śnieżek.
Do dupy się na nich jeździ w zimowych warunkach. Nawet w porównaniu do Nokianów All wheather. Nie polecam jazdy w zimie, chyba, że ktoś lubi podróżować 30-40 km/h lub mu na życiu nie zależy.
Pozdrawiam.
_________________
Black Pearl rządzi na dzielni!
 
     
yanusz

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 10 Mar 2018
Posty: 3
Wysłany: 2018-04-06, 09:35   

urys,

Dzięki za info! Upewniłeś mnie, że jednak warto czekać na 17"...
 
     
TomaszDuster

Dołączył: 23 Sty 2013
Posty: 27
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2018-04-06, 10:08   

urys napisał/a:
yanusz,

dealer g..no wie. Opony M+S nie oznaczają, że jest to opona wielosezonowa, a te które są w Daciach to M+S ale BEZ homologacji zimowej. I szczerze - nie nadają się nawet na mały śnieżek.
Do dupy się na nich jeździ w zimowych warunkach. Nawet w porównaniu do Nokianów All wheather. Nie polecam jazdy w zimie, chyba, że ktoś lubi podróżować 30-40 km/h lub mu na życiu nie zależy.
Pozdrawiam.


Jak widzę, kolejna osoba wprowadzona w błąd przez przemysł oponiarski (polski). Opony oferowane w Dusterze (poprzednio Conti LX a ostatnio Michelin Latitude ...) to opony całoroczne. Tak są kwalifikowane przez producenta - NA ZACHODZIE. W Polsce ludzie są wbijani w kanał i wciska im się kit, że tylko opony sezonowe i stąd ten strach (jak widać w poprzednim wpisie) przed oponami całorocznymi. Oba modele opon to modele całoroczne, ale bez atestu zimowego czyli bez śnieżynki. Ale w wielu krajach ich oznaczenie M+S jest traktowane na równi z zimowymi. Czy są gorsze w zimie od dobrych zimowych? Oczywiście. Nie mają tak agresywnego bieżnika. Ale są gorsze tylko w kopnym śniegu. A na polskich ulicach/miastach przez większość zimy nie ma KOPNEGO SNIEGU. Osobiście nie polecam obu modeli opon ludziom którzy nie potrafią jeździć lub mają gówniarskie zapędy do zapier.alania. Tacy ludzie i na zimówkach się rozbiją o drzewo, niewiele im trzeba. Jeśli ktoś mówi, że powyższe dwa modele opon nie nadają się na zime, to oznacza że nie potrafi jeździć lub jest mentalnie gołowąsem. Kończąc: 5 lat jeździłem Dusterem na całorocznych LX. Cała Polska, trasy, góry, zima i lato. Teraz mam w Dusterze od roku całoroczne Mich.Latitude. Opony podobne. Nie zimowe, ale całoroczne. Jeżdzę codziennie, nie ma zmiłuj. Nie lubie się wlec. Byłem na nich w górach i wracałem w snieżyce. I powtarzam: to opony dla ludzi myślących i ostrożnych. Pozostałe osoby powinny się trzymać od nich z daleka. I od samochodów - jako takich - również :-)
 
     
jammo


Marka: Opel , Hyundai, Dacia
Model: Astra, i30, Duster2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Wiek: 61
Dołączył: 26 Lip 2017
Posty: 226
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-04-06, 11:54   

Nie wiem, czy odnośnie tych opon całorocznych M+S masz rację i tak po prawdzie, to sam co do tych opon nie będę się wypowiadał, gdyż nigdy z takich opon całorocznych nie korzystałem. Osobiście prawie do każdego auta ( za wyjątkiem aut w latach 80 tych) kupowałem dodatkowo zimówki i do tego obecnego Dustera2 na którego czekam, również sobie kupię. Zastanawia mnie jednak twoje twierdzenie pozwól, że zacytuję,
"I powtarzam: to opony dla ludzi myślących i ostrożnych. Pozostałe osoby powinny się trzymać od nich z daleka. I od samochodów - jako takich - również ".
Z twojej wypowiedzi wnioskuję, że sam dobrze zdajesz sobie sprawę, że opony te, nie są typowymi zimówkami i użytkowanie ich w warunkach zimowych stwarza pewne zagrożenia, dlatego użyłeś słowa " dla ludzi myślących i rozważnych".Jestem już jak się to mówi starym kierowcą, prawie 40 lat za kierownicą i wiem , że sytuacja na drodze potrafi zaskoczyć nawet najlepszych i najostrożniejszych kierowców. Jak zapewne sam wiesz, mogą zdarzyć się najprzeróżniejsze i niespodziewane sytuacje niezależne od nas a wymagające bardzo szybkiej reakcji i nagłego hamowania i tu nieodpowiednia opona, która tylko po części nadaje się na takie warunki, może nas zawieść i nie będzie nawet tłumaczenia dla policji , że ty uważałeś i jeździsz ostrożnie, więc nie twoja wina. Jak dla mnie , jak ktoś jeździ autem po drogach wiejskich i poza utwardzonymi ciągami komunikacyjnymi, to może ryzykować, ja jestem jednak zwolennikiem zakładania typowych opon zimowych bo wiem , że skład mieszanki, odpowiedni wzór bieżnika sprawia, że jest ona po prostu zdecydowanie lepsza od wielosezonowych , a poza tym, przynajmniej dla mnie, życie jest więcej warte niż cena dodatkowego kompletu opon. Ogólnie przyjęte jest też, że jak coś jest do wszystkiego , to jest do niczego :mrgreen: .To ostatnie stwierdzenie to jest taki mały żarcik, pozdrawiam :-) .
 
     
andrzejd

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.2 TCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 13 Mar 2018
Posty: 15
Wysłany: 2018-04-06, 14:56   

Dzisiaj dostałem od dealera wydruk z systemu (zamówienia) renault. Samochód zamawiałem 2.02.2018 r. czyli w drugim dniu przyjmowania zamówień na nowego Dustera.
Przedstawiam niektóre rubryki :
Uzgodniona data wydania 20.04.2018 r.
Uzgodniona data wydania proponowana przez system 18.07.2018 r.
Data związania umowy z samochodem 23.03.2018 r.
Zamówienie do produkcji 20.03.2018 r.
Data produkcji 26.06.2018 r.
To jest jakaś paranoja. Zastanawiam się, czy nie poczekać do 20.04.2018 , zażądać zwrotu podwójnego zadatku i potem zamówić samochód z nowym silnikiem Tce 1.3 i systemem e-call.
 
     
BMWfreak

Marka: Alfa Romeo
Model: 166
Dołączył: 05 Kwi 2018
Posty: 7
Wysłany: 2018-04-06, 15:50   

Nie jest to zbytnio pocieszające, biorąc pod uwagę, że w Dacii nawet o lekki rabat nie jest łatwo. Jestem w stanie zrozumieć, że auto robione pod zamówienie wymaga czasu oczekiwania, ale cztery miesiące opóźnienia pozostawiają niesmak w ustach. Ciekaw jestem ile ja będę czekał, biorąc pod uwagę problemy z produkcją kół 17". Mi jednak dawali opcję kupna auta, które już jest w drodze, prekonfigurowane z 17" kołami, niestety Orange Atacama na dłuższą metę będzie męczący, nie mówiąc o tym, że większość Dusterów będzie właśnie w tym kolorze.
 
     
jammo


Marka: Opel , Hyundai, Dacia
Model: Astra, i30, Duster2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Wiek: 61
Dołączył: 26 Lip 2017
Posty: 226
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-04-06, 18:51   

BMWfreak napisał/a:
Nie jest to zbytnio pocieszające, biorąc pod uwagę, że w Dacii nawet o lekki rabat nie jest łatwo.

Zależy jak się negocjuje i gdzie się negocjuje. Ja pytając koło siebie miałem problem do upustu 1200 zł dostać jeszcze dywaniki. Gdzie nie gdzie nie dali mi nawet tyle. Zacząłem szukać dalej od domu i znalazłem :-) dostałem w sumie prawie blisko 3000 zł.
 
     
porter

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 31 Sty 2018
Posty: 10
Wysłany: 2018-04-07, 00:49   

andrzejd napisał/a:
Dzisiaj dostałem od dealera wydruk z systemu (zamówienia) renault. Samochód zamawiałem 2.02.2018 r. czyli w drugim dniu przyjmowania zamówień na nowego Dustera.
Przedstawiam niektóre rubryki :
Uzgodniona data wydania 20.04.2018 r.
Uzgodniona data wydania proponowana przez system 18.07.2018 r.
Data związania umowy z samochodem 23.03.2018 r.
Zamówienie do produkcji 20.03.2018 r.
Data produkcji 26.06.2018 r.
To jest jakaś paranoja. Zastanawiam się, czy nie poczekać do 20.04.2018 , zażądać zwrotu podwójnego zadatku i potem zamówić samochód z nowym silnikiem Tce 1.3 i systemem e-call.


Ja swojego zamówiłem 14 lutego, 1.6 sce Prestige. Termin odbioru do końca maja. Będę musial się odezwać do dealera i zapytać czy i mnie przypadkiem nie czeka taki poślizg.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 11