Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy Duster 2018
Autor Wiadomość
BloodyZX

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 51
Dołączył: 01 Lut 2018
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-04-25, 12:26   

jarek1977 napisał/a:
BloodyZX napisał/a:
Zafiksowaliście się z tym Prestige :-) Ja zamówiłem (w dniu premiery) 1,6 Essential z dodatkowym wyposażeniem "prawie Prestige" i od połowy marca śmigam tanim, nowym, białym jak śnieg Dusterem i jestem zadowolony.


łatwy jest dostęp do wymiany żarówek?


Na moje oko jest łatwiejszy niż w poprzedniej wersji.
 
     
kamilus

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 12 Kwi 2018
Posty: 7
Wysłany: 2018-05-09, 15:33   

Widzę, że od dziś zmienił się cennik Dustera, wersja Prestige na start 1000 zł więcej
_________________
Kamil
Dacia Duster 2 1.6 Prestige 2018 + wszystko bez skóry
Kia Cee'd L Business Line 2016
 
     
puchacz

Marka: Nowy Duster.
Model: 1.6 4x2
Dołączył: 06 Maj 2018
Posty: 2
Wysłany: 2018-05-10, 21:54   

Gwoli jasności, jest bardzo duża róźnica między wersjami Essental a Prestive. Ku przestrodze, Essential to nie jest Prestige pozbawiona kilku gadżetów.
Essential to znaczny przechył na stronę tandety widoczny nawet z zewnątrz. Co gorsze Essential w środku to zupełnie inne, chamskie materiały wykończenia, plus okropnej jakości niebieski wyświetlacz między zegarami. Szczerze wątpię, że Essential będzie tak dobrze wyciszony jak Prestige.

Tylko Duster 2018 Prestige jest ewolucją względem rocznika 2017. Essential wciąż wieje lipą, w środku przypomina Żuka do przewożenia kartofli.
 
     
jarek1977

Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 28 Mar 2018
Posty: 26
Wysłany: 2018-05-11, 04:41   

Co do wyposażenia to sie zgadza, to oczywiste, co do wyciszenia to nie bo to nowa wersja jest więc nie ma znaczenia w tym wypadku czy to essential czy prestige.
Mówienie ze jest inaczej to zwykłe gdybania
 
     
puchacz

Marka: Nowy Duster.
Model: 1.6 4x2
Dołączył: 06 Maj 2018
Posty: 2
Wysłany: 2018-05-11, 19:35   

Jarku, skoro już jesteśmy przy tym temacie, myślę że warto było by sprawdzić to z pewnych źródeł, czy wersje Essential i Prestige są tak samo wyciszone.

Może to i gdybanie, ale skoro materiały zewnętrzne w Essential są zdecydowanie gorsze, znając życie i to co jest pod spodem też będzie adekwatne do wierzchu.

Jutro postaram się to ocenić "na ucho", choć wiem że będzie to subiektywne.

Ja jestem bardzo zawiedziony podejściem Daci, gdzie w każdym salonie na wystawce masz Prestige, jazdy próbne są też w tej wersji, potem zamawiasz Essential i przeżywasz rozczarowanie i zdziwienie.
 
     
jarek1977

Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 28 Mar 2018
Posty: 26
Wysłany: 2018-05-11, 19:44   

Ja wlasnie na koniec czerwca bede mial essential to ci odpowiem.
Wyciszenie zrobili przez grubsza szybe i wiecej materiałów. Ale jak wspomniałem powiem ci jak to jest naprawde dopiero w czerwcu.
 
     
BloodyZX

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 51
Dołączył: 01 Lut 2018
Posty: 15
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-05-17, 06:49   

puchacz napisał/a:
Gwoli jasności, jest bardzo duża róźnica między wersjami Essental a Prestive. Ku przestrodze, Essential to nie jest Prestige pozbawiona kilku gadżetów.
Essential to znaczny przechył na stronę tandety widoczny nawet z zewnątrz. Co gorsze Essential w środku to zupełnie inne, chamskie materiały wykończenia, plus okropnej jakości niebieski wyświetlacz między zegarami. Szczerze wątpię, że Essential będzie tak dobrze wyciszony jak Prestige.

Tylko Duster 2018 Prestige jest ewolucją względem rocznika 2017. Essential wciąż wieje lipą, w środku przypomina Żuka do przewożenia kartofli.


Mam Essential, jeździłem Prestige, i zupełnie nie podzielam twoich opinii na temat wyciszenia i jakości wykończenia. Co do zegarów, to ja dobrałem pakiet z tempomatem (m. innymi) i mam takie same jak w Prestige.
 
     
andrzejd

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.2 TCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 13 Mar 2018
Posty: 15
Wysłany: 2018-06-28, 11:06   

Wczoraj odebrałem zamówionego 02.02.2018 r. Dustera Prestige 1.2 TCe na felgach 17" . Ale już pierwsze schody. Nie mogę połączyć smartfona z MediaNav. Niby "samochodzik" widzi mój telefon, niby połączone są, ale telefon się zawiesza, a MediaNav nic nie robi. Malkontent. Samochód jest do jazdy a nie do rozmów telefonicznych. Ale... Oczywiście pierwsza była jazda; już 460 km. Mam Logana 75 KM i spodziewałem się większej różnicy w dynamice (Duster 125 KM). Może to jednak przez włączone Eco (na dotarciu wolałem włączyć).
Udało się podłączyć smartfony. Trzeba wyszukiwać urządzenia z poziomu smartfona, wtedy działa.
Jeżeli wyszukuje się urządzenia z poziomu MediaNav to j.w.
Ostatnio zmieniony przez andrzejd 2018-06-29, 18:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
TomaszDuster

Dołączył: 23 Sty 2013
Posty: 27
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2018-06-29, 08:41   

andrzejd napisał/a:
Wczoraj odebrałem zamówionego 02.02.2018 r. Dustera Prestige 1.2 TCe na felgach 17" . Ale już pierwsze schody. Nie mogę połączyć smartfona z MediaNav. Niby "samochodzik" widzi mój telefon, niby połączone są, ale telefon się zawiesza, a MediaNav nic nie robi. Malkontent. Samochód jest do jazdy a nie do rozmów telefonicznych. Ale... Oczywiście pierwsza była jazda; już 460 km. Mam Logana 75 KM i spodziewałem się większej różnicy w dynamice (Duster 125 KM). Może to jednak przez włączone Eco (na dotarciu wolałem włączyć).


Pamiętaj, że Logan nie waży prawie 1200 kg. A to robo różnice w dynamice. Nawet jeśli ma tylko 75 KM. Ja bym przez pierwsze 1000 km jeździł na ECO a potem to już wedle uznania. No i nie dusić ostro obrotami lub jednostajną predkoscią przez pierwsze 3-5 tysiecy km.
 
     
pawelcio


Marka: Dacia
Model: Nowy Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Essential
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 03 Mar 2018
Posty: 48
Wysłany: 2018-06-30, 22:13   

To jak jest z tymi materiałami? Siedziałem w Prestige, zamówiłem Essentiala z kilkoma dodatkami. Dealer twierdził, że kokpit jest ten sam. Poza kolorystycznymi wstawkami na zderzak/relingi/lusterka/klamki są jakieś różnice w jakości materiałów? Inne plastiki?
W środku chromy na klamkach i na pokrętłach, wyświetlacz w wersji tempomat, dwie lampki vs jedna w kabinie, korbki z tyłu, regulacja lusterek....... czy coś jeszcze? Sama jakość plastików jest inna??
 
     
jammo


Marka: Opel , Hyundai, Dacia
Model: Astra, i30, Duster2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Wiek: 61
Dołączył: 26 Lip 2017
Posty: 226
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-07-01, 14:06   

Jakość materiałów, czyli plastików jest raczej ta sama, różnią się tym co pisałeś, że masz np. relingi czarne to samo z klamkami i zderzakiem. Tapicerka dla Esentiel jest chyba czarna , bez tych jasnych szarych wstawek i napisów Duster.
 
     
jakdar

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 21 Maj 2018
Posty: 8
Wysłany: 2018-07-04, 15:23   

Ja zamawiałem 28 marca i dziś otrzymałem info że odbiór na 40 tydzień 2018 czyli październik. Wersja Prestige 1.6 na 17 calowych felgach. I takie felgi będą pomimo wcześniej propozycji 16.
 
     
jammo


Marka: Opel , Hyundai, Dacia
Model: Astra, i30, Duster2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Wiek: 61
Dołączył: 26 Lip 2017
Posty: 226
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-07-08, 19:13   

Ale chyba masz zamówiony 4x4 dlatego jest opóźnienie. Ja swojego Dusterka Prestige 1.6, ale 4x2 i też z felgami 17" zamawiałem też w marcu i jak kiedyś dzwoniłem do dealera, to poinformował mnie , że prawdopodobnie będzie wchodził do produkcji pod koniec lipca, a więc w salonie spodziewają się go około połowy sierpnia lub trochę wcześniej. Planowany odbiór był na połowę września więc będzie szybciej.
 
     
jakdar

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 21 Maj 2018
Posty: 8
Wysłany: 2018-07-08, 21:13   

Nie mam 4x4 taki cyrk z felgami. Proponowali 16 calowe. Ja się uparłem że chcę zgodnie z podpisaną umową.
 
     
jammo


Marka: Opel , Hyundai, Dacia
Model: Astra, i30, Duster2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Wiek: 61
Dołączył: 26 Lip 2017
Posty: 226
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-07-09, 21:01   

Trochę to ciekawe, gdyż moja umowa kupna figuruje z datą 23 marca, więc wychodzi , że kupiłem około 5 dni wcześniej niż ty zamawiałeś. Jak ja zamawiałem, to nie było jeszcze tematu felg 16" dla wersji Prestige, no przynajmniej mi nic jeszcze nie było wiadomo. Mój ma być w połowie sierpnia, ale to się dopiero okaże :-D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 11