Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Montaż/wymiana/dobór głośników 130mm
Autor Wiadomość
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2013-06-23, 22:18   

Ja mam zamontowane HERTZ EV130 wszystkie 4sztuki, przy czym w przodzie były kupione jako zestaw ESK130 (woofery EV130 + 2 x zwrotnice + 2 x tweetery)
W temacie z moim samochodem w poście 1 są zdjecia głośników http://www.dusterklub.pl/...hp?t=22&start=0
 
     
burkots


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2011
Wiek: 42
Dołączył: 13 Cze 2013
Posty: 49
Skąd: Mielec
Wysłany: 2013-06-23, 22:28   

http://allegro.pl/listing...ing=HERTZ+EV130

Cena też kosmiczna jak za poprawę nagłośnienia fabrycznego. Za 4x sztuki 500zł to ciut dużo. Myślałem o cenie 100zł max za 2x więc 200-250zł za komplet 4x.

Chodzi mi o poprawę nagłośniania fabrycznego, bo te co są to wg mnie no name... ale nie robić z DD XPLODA :)
_________________
Pozdrawiam
Sebastian
 
 
     
tomszafa
Admin


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 766
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-06-23, 22:30   

burkots napisał/a:
Fotki autka dodane w odpowiednim dziale. Wracam do tematu głośników. Wg mnie są oryginalne - salonowe więc wg mojego słuchu są bardzo słabe. Chyba, że się mylę. Jakie proponujecie zakupić?? Od razu zaznaczam, że kupie 4x takie same. Jakieś propozycję??


4 razy takie same to chyba sensu nie ma.
Proponuje na przod zestaw odseparowany a na tyl dwudrozne.
Ja u siebie mam taki zestaw:
Przód:
Magnat-LINK
Tył:
Magnat - Tył

Do tego przejsciowki i wszystko pasuje idealnie.
Przy oryginalnym radiu gra na moje ucho bardzo dobrze :mrgreen:
Jedyne co trzeba zrobic to otwor pod głośniki wysokotonowe i przeprowadzić kabel :-D
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2013-06-23, 22:34   

Nie mam porównania jak grają fabryczne głośniki gdyż zamawiałem Duster bez audio (gdyż była wtedy dopłata za to). Jeżeli chcesz przeznaczyć 200-250zł za komplet 4 głośników no to się zgadza moja propozycja odpada.
W takim razie w przedziale cenowym odpowiednim dla Ciebie mogę zaproponować
HERTZ DCX 130
http://allegro.pl/hertz-d...3324394002.html
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2013-08-05, 12:06   

Szanowni Koledzy,
Zastanawiam się nad zmiana głośników w DD (nakręcony z lekka przez uwagi Szanownego Towarzystwa). Mam od Was takie propozycje: Herze dcx 130 na tył i separowane dsk 130.3 na przód (razem ok. 350 zł), Magnaty jak u Tomka (tania opcja, bez zwrotnicy) oraz znalazłem Pioneery tsg dwu- lub trójdrożny współosiowy na tył i dwudrożny separowny na przód - całość za ok. 290 zł.
I teraz szereg pytań:
- Niektóre z nich mają w komplecie zwrotnice. Do czego to służy i czym musi/powinno być?
- Jaka powinna być moc (RMS i całkowita), żeby pasowały do DD?
- Jakie znaczenie mają decybele/skuteczność?
- Jakie znaczenie ma pasmo przenoszenia w takim samochodzie?
- Czy w takim aucie warto bawić się w wytłumianie drzwi?
- Jaka jest maksymalna głębokość montażowa głośników, żeby nie trzeba było robić przeróbek (znalazłem JBLe w dobrej cenie, ale głębokość montażu 58 mm)?
Będę wdzięczny za odpowiedzi/podpowiedzi.
_________________
Piotrek
 
     
tomszafa
Admin


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 766
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-08-05, 12:51   

piku napisał/a:
Szanowni Koledzy,
Zastanawiam się nad zmiana głośników w DD (nakręcony z lekka przez uwagi Szanownego Towarzystwa). Mam od Was takie propozycje: Herze dcx 130 na tył i separowane dsk 130.3 na przód (razem ok. 350 zł), Magnaty jak u Tomka (tania opcja, bez zwrotnicy) oraz znalazłem Pioneery tsg dwu- lub trójdrożny współosiowy na tył i dwudrożny separowny na przód - całość za ok. 290 zł.
I teraz szereg pytań:
- Niektóre z nich mają w komplecie zwrotnice. Do czego to służy i czym musi/powinno być?
- Jaka powinna być moc (RMS i całkowita), żeby pasowały do DD?
- Jakie znaczenie mają decybele/skuteczność?
- Jakie znaczenie ma pasmo przenoszenia w takim samochodzie?
- Czy w takim aucie warto bawić się w wytłumianie drzwi?
- Jaka jest maksymalna głębokość montażowa głośników, żeby nie trzeba było robić przeróbek (znalazłem JBLe w dobrej cenie, ale głębokość montażu 58 mm)?
Będę wdzięczny za odpowiedzi/podpowiedzi.


Postaram się odpowiedzieć na to co wiem.
Co do głośników to sam musisz wybrać co bardziej będzie Ci pasować. Moc RMS i tak jest w każdym przypadku z głośników które wymieniłeś za wysoka do standardowego radia w DD, ale np. moje magnaty radzą sobie całkiem nieźle.
Magnaty również posiadają zwrotnice ale tylko przy głośniku wysokotonowym. Zwrotnica służy do tego aby oddzielić pasma wysokich i niskich tonów. Ja właśnie wybrałem magnaty bo nie posiadały dużej skrzynski ze zwrotnicą bo nie miałem pomysłu gdzie to schować. Magnaty mają wkomponowane to w głośnik wysokotonowy (mały kondensator).
Głębokość montażowa głośników to z tego co pamietam to 56mm. Magnaty pasują idealnie, nie trzeba było nic przerabiać.
Co do wytłumiania, oczywiście jak wytłumisz drzwi to efekt będzie dużo lepszy, ja sie na to przynajmniej na razie nie zdecydowałem ale może kiedyś jeszcze do tego wrócę.

Pozdrawiam
Tomek
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2013-08-11, 13:57   

piku napisał/a:
Mam od Was takie propozycje: Herze dcx 130 na tył i separowane dsk 130.3 na przód (razem ok. 350 zł), Magnaty jak u Tomka (tania opcja, bez zwrotnicy) oraz znalazłem Pioneery tsg dwu- lub trójdrożny współosiowy na tył i dwudrożny separowny na przód - całość za ok. 290 zł.


Jeżeli chodzi o danego producenta z podanych przez Ciebie to brałbym Hertz'y.
Jednak ja mam zamontowane woofery EV130 (w komplecie ESK130 woofery+zwrotnica+tweetery). Są one droższe ale i mocniejsze.
Brat ma DCX130 i proponował mi aby je zakupił lecz dołożyłem i kupiłem mocniejsze.
Po odsłuchaniu pytał Mnie wkońcu jakie zakupiłem i stwierdził że moje EV'ki lepiej grają.

piku napisał/a:

- Niektóre z nich mają w komplecie zwrotnice. Do czego to służy i czym musi/powinno być?

Jak już kolega Tomszafa napisał , zwrotnica służy do rozdzielenia tonów wysokich i niskich.

W moich EV130 zwrotnica także wzmacnia moc woofera.
Z max 100W podnosi na 150W a RMS z 50W na 75W.

Zwrotnica nie musi być użyta jeżeli nie będziesz do montowywał tweeterów.

piku napisał/a:

Czy w takim aucie warto bawić się w wytłumianie drzwi?


Jeżeli chodzi o audio to napewno po wygłuszeniu wzmocni się bass głośników i więcej z nich możemy "wyciągnąć".
Przy mocniej podkręconej muzyce nie będzie efektu wpadania blachy w rezonans.

Co do wyciszenia mam nadzieje że poprawi się komfort. Dziś może rozbebeszę drzwi, już od ponad miesiąca się za to zabieram ;-)

piku napisał/a:

Jaka jest maksymalna głębokość montażowa głośników, żeby nie trzeba było robić przeróbek (znalazłem JBLe w dobrej cenie, ale głębokość montażu 58 mm)?


Ja znalazłem że 52/53mm to jest maksymalna głębokość montażowa ale też dużo zależy jak będzie średnica magnesu.

Moje głośniki mają głębokość montażową 56mm i serwis ich nie chciał zamontować gdyż się nie mieszczą.
Sam je zamontowałem bez cięcia plastików. W przodzie dwie dolne śruby są nie dokręcone około 0,5cm ale w tą lukę włożyłem po dwie gumowe podkładki. W tyle weszły bez problemu.
 
     
Dusterklub
Administrator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Wiek: 44
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 126
Skąd: Sieradz
Wysłany: 2013-08-11, 15:05   

W moich EV130 zwrotnica także wzmacnia moc woofera.
Z max 100W podnosi na 150W a RMS z 50W na 75W.

zwrotnica nie wzmacnia mocy woofera:)

A co do oddzielania sygnałów niskich od wysokich to są dwie metody poprzez zwrotnicę zbudowaną z cewki kondensatorów itd lub za pomocą samego kondensatora
_________________
FAS objawy
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2013-08-11, 17:24   

Producent podaje moc woofera EV130 jako 100W a RMS 50W, natomiast w zestawie ESK130 czyli woofer EV130 z zwrotnicą to 150W a RMS 75W
 
     
morfo

Marka: DAcia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 31 Gru 2013
Posty: 53
Skąd: Poland-eria
Wysłany: 2014-01-09, 21:03   

Witam
Jestem przed zakupem dusterka Ambiance, chciałem zrezygnować z radia, gościu w salonie upiera się że nie ma kostki ISO pod radio i instalacji doprowadzonej pod głośniki. Już troszkę wyczytałem z forum, ale chciałem się upewnić przed podpisaniem papierów, że to ściema na 900PLN.
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2014-01-09, 21:25   

morfo napisał/a:
Witam
Jestem przed zakupem dusterka Ambiance, chciałem zrezygnować z radia, gościu w salonie upiera się że nie ma kostki ISO pod radio i instalacji doprowadzonej pod głośniki. Już troszkę wyczytałem z forum, ale chciałem się upewnić przed podpisaniem papierów, że to ściema na 900PLN.


Wtyczka pod radio na pewno nie będzie "formatu" ISO.
Trzeba po po prostu kupić przejściówkę ( tak było przy Duster'ze phI)
 
     
morfo

Marka: DAcia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 31 Gru 2013
Posty: 53
Skąd: Poland-eria
Wysłany: 2014-01-10, 10:58   

ok. wtyczka to nie problem, drugie pytanie które mi w główce skacze czy jest fabryczna antena(mam nadzieje że nie będę musiał wiercić w dachu.
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2014-01-10, 11:02   

Nie no bez przesady. Antena musi być fabrycznie zamontowana.
 
     
Piotr1

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 43
Dołączył: 22 Paź 2014
Posty: 63
Skąd: Warszawa -Pruszków
Wysłany: 2014-12-13, 22:05   

Panowie, czy głębokość montażowa z tyłu i z przodu jest taka sama i ile ona wynosi?
_________________
Mój Delsey
http://www.dusterklub.pl/viewtopic.php?t=613
 
     
Sławek

Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2011
Wiek: 42
Dołączył: 28 Mar 2015
Posty: 34
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2015-04-06, 13:49   

Tak na szybko wmontowałem na przód tanie magnaty:
Magnat MM

a Daciowe dałem w miejsce pustych dziur z tyłu.

Ja tam melomanem nie jestem, ale poprawa na oko o 200% :))


To takie info dla tych, którzy myślą że od razu trzeba wygłuszać i zestawy ze zwrotnicą montować. To oczywiście też mam w planach, ale niech no zima odpuści :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 10