Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Black Pearl
Autor Wiadomość
urys

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Outdoor
Napęd: 4x4
Rocznik: 2017
Dołączył: 17 Sty 2018
Posty: 78
Skąd: WPI
Wysłany: 2018-02-25, 21:24   Black Pearl

Witam Wszystkich,
stało się, od Piątku jestem Właścicielem Czarnrj Perły PH2, 4X4, 1.5 DCI SL Outdoor (prośba do admina o dodanie tej wersji w profilu ).
Zrobiłem już nią koło 200 KM, w piątek byłem zachwycony, w sobotę zapał opadł troszkę, po jeździe na S8 i dość silnym wietrze. Hałasuje to auto dość bardzo w takich warunkach, ale zniesmaczony nie jestem.
Wybrałem go z czystej kalkulacji, rzadko będę jeździł powyżej 120 km/h więc, wkurzać mnie to nie będzie.
Przy 110 jest komfortowo, a najlepiej 90 bo pali wtedy tyle co nic. Przejeździłem te 200 km niemal wyłącznie w mieście, spalanie 6,6 uważam, za więcej niż przyzwoite.
Trochę mi zejdzie nim do diesla przywyknę, poprzednie dwie fury to duża benzyna w v6, jeden 220 KM drugi 256, więc troszkę inaczej jest (jednak na razie wolę wolne ssaki od turbo).
Co by złagodzić początki wpadłem na nieco wydawałoby się szalony pomysł użycia ECO i ... o dziwo działa. Coraz bardziej pasuje mi ten silnik (zresztą też z premedytacją wybrany).
Więce coś powiem po tygodniu, czeka mnie trasa 600 km, więc będzie raczej o czym pisać.
Mocno za to brakuje wskaźnika temperatury, ale Torque Pro zlikwiduje tą bolączkę.
Acha - navi orginalne nie użyteczne, było w zestawie (demówkę mam) to nie miałem wyjścia, ale po raz kolejny przekonuje się, żę navi firmowe w samochodzie to porażka i Navi Expert w telefonie to mistrzostwo świata, przy tych kaszlakach.
Samochód ma 2000 km przebiegu.
Chętnie posłucham rad w kwestii docierania, ale to już chyba i tak "po ptokach" z racji dema :-)
Pozdrawiam wszystkich posiadaczy Dusti!

BlackPerl2.png
Plik ściągnięto 6595 raz(y) 86,05 KB

_________________
Black Pearl rządzi na dzielni!
 
     
mroczny-kosiarz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2016
Wiek: 56
Dołączył: 20 Sty 2016
Posty: 116
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-02-25, 21:53   

Gratuluję! Piękny kolor!
_________________
Pozdrawiam -
 
     
tomszafa
Admin


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 766
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2018-02-26, 20:28   

Fajnie się prezentuje.
Wersja dodana do profilu, można zmienić :mrgreen:
 
     
urys

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Outdoor
Napęd: 4x4
Rocznik: 2017
Dołączył: 17 Sty 2018
Posty: 78
Skąd: WPI
Wysłany: 2018-02-26, 22:02   

Dzięki
_________________
Black Pearl rządzi na dzielni!
 
     
Marek1603

Marka: Dacia
Model: Lodgy1,6 MPI, Duster4WD 1,6SCE AT-ki
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2016
Wiek: 50
Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 273
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2018-03-09, 17:57   

Pogratulować i zadowolenia.
 
     
urys

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Outdoor
Napęd: 4x4
Rocznik: 2017
Dołączył: 17 Sty 2018
Posty: 78
Skąd: WPI
Wysłany: 2018-03-10, 09:21   Po 25 tyś

Cześć,
Można powiedzieć już coś więcej, głównie z racji różnorodności ścieżek przebytych.
Jeździ się świetnie, do diesla przywkłem, gorzej z manualem. 8 lat automatu robi swoje :-)
Wyobraźcie sobie Państwo, że pierwszy raz w życiu brakło mi paliwa 8 km przed stacją, wrrr...
Rezerwa w tym aucie to dramat, a przy zaniżonych wskazaniach komp pokładowego, skutek był jaki był.
800 km zrobiłem w trasie, głównie s-ka. Spalanie powyżej 110 mocno idzie w górę, do tego doszły siarczyste mrozy i zakończyłem bak z wynikiem 7.22. Rewelacji nie ma. Kaszkajem jedną ośką miałem duzo lepszy wynik (5.3) , no ale latem. Drugi bak już w bardziej korzystnych warunkach i 6.7 bodajże wyszło. Komp 6 :-)
Ogólnie nie ma co narzekać na to auto. Audiofilem nie jestem, więc audio mi starcza, choć jak zrobię głośniej to bas ucieka.
Co do napędu, silnik super choć głośny, skrzynia trochę haczy, ale może to brak wprawy. Żona uszczesliwiona, że nie jeżdżę powyżej 120 km/h, więc. ... jest git :-) .
Sprawę trochę knoci akcja serwisowa zaraz po zakupie ale...
Pozdrawiam
M.
_________________
Black Pearl rządzi na dzielni!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 14