Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
jeszcze diesle nie zginęły
Autor Wiadomość
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2018-03-09, 21:19   jeszcze diesle nie zginęły

To tytuł felietonu Macieja Brzezińskiego w Auto Świat 10/2018 (5 marca). Autor dowodzi, ze samochody elektryczne wciąż są kłopotliwe, a gdy przestaną być dotowane (a musi to nastąpić, gdy staną się masowe - na razie biedni, których na nie nie stać dotują zamożnych, których stać), zaczną być drogie; nie tylko w zakupie, ale i eksploatacji. Podobnie hybrydy. Okazuje się też, że silniki benzynowe emitują ogromne ilości niezwykle małych cząstek stałych, stąd znacznie bardziej szkodliwych od dieslowskich i trudniejszych do wychwycenia na filtrach. Autor już nie pisze, że to znaczy, ni mniej ni więcej, tylko tyle, ze mania z niewpuszczaniem diesli do miast czy ograniczaniem ich liczby administracyjnie jest zwykła ideologią (co już dawno podejrzewałem, zważając z jakiej strony sceny ideowej jest to propagowane). Co więcej, autor sugeruje, że producenci aut zdają sobie sprawę z ograniczonych możliwości wyczyszczenia spalin silników benzynowych i intensywnie pracują nad udoskonaleniem diesli. No i wreszcie pisze na samym końcu znaną propagandystom, ale ukrywaną prawdę - to nie silniki aut powodują smog, tylko zły węgiel spalany w domowych piecach. warto tu dodać, ze jedynym skutecznym sposobem na zmianę sytuacji jest niezwykle tani prąd; tak tani, aby opłacało się nim grzać. Elektrownie węglowe nie są wielkimi trucicielami powietrza, gdyż w skoncentrowanym źródle zanieczyszczeń łatwo zainstalować niezwykle wydajne filtry.
Zatem, Koleżanki i Koledzy: nie bójmy się diesli.
_________________
Piotrek
 
     
urys

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Outdoor
Napęd: 4x4
Rocznik: 2017
Dołączył: 17 Sty 2018
Posty: 78
Skąd: WPI
Wysłany: 2018-03-10, 08:50   

Benzynki ładniej śmierdzą :-)
_________________
Black Pearl rządzi na dzielni!
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2018-03-10, 08:53   

urys napisał/a:
Benzynki ładniej śmierdzą :-)


Każdy lubi inne perfumy. Niestety w motoryzacji mamy relatywnie mały wybór. Każdy też lubi inną muzykę.
Osobiście najbardziej lubię głos wolnossącej benzyny, ale cóż, kiedy silnik 1,6 105 KM prawie nie chciał jeździć... Wziąłem diesla. Nie mam poważnych zastrzeżeń. Z dynamiki jestem zadowolony, z muzyki - dopiero po rozgrzaniu.
_________________
Piotrek
 
     
urys

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Outdoor
Napęd: 4x4
Rocznik: 2017
Dołączył: 17 Sty 2018
Posty: 78
Skąd: WPI
Wysłany: 2018-03-10, 09:26   

Ja po rozgrzaniu nawet tak średnio i tez wolałbym dźwięk swojego poprzedniego v6,ale .... radio od czegoś jest :-)
_________________
Black Pearl rządzi na dzielni!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 11