Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Rejestrator/Kamerka
Autor Wiadomość
Salomon


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x4
Dołączył: 23 Lip 2013
Posty: 20
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2018-05-08, 13:21   Rejestrator/Kamerka

Znalazłem takie coś https://www.iparts.pl/cze...or-1641455.html i zastanawiam się czy jest to coś warte? Miał ktoś może coś podobnego? Widziałem na ali tez takie w sumie nawet w takiej samej cenie wychodziło. Fajny bajer, tylko pytanie czy jest sens całe lusterko kupować, czy wystarczy mała kamerka?
 
     
panopticon


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.2 TCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Wiek: 30
Dołączył: 09 Mar 2018
Posty: 37
Skąd: Slask
Wysłany: 2018-05-09, 08:50   

Ja używam oddzielnego urządzenia i jestem bardzo zadowolony: http://www.ov.overmax.eu/product/camroad-2-5/ Filmy nagrywane nawet po zapadnięciu zmroku są zadowalającej jakości.
 
     
morfo

Marka: DAcia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 31 Gru 2013
Posty: 53
Skąd: Poland-eria
Wysłany: 2018-05-09, 11:01   

....a ja od 3 lat kręcę na Anytek-A3 bezproblemowo można odczytać rejestrację.

Oryginalny-anytek-a3-car-dvr-novatek-96655-samochod-w-kamera-z-sony-IMX322-CMOS-Super-Noktowizor.jpg
Plik ściągnięto 80 raz(y) 335,16 KB

_________________
 
     
DusterFaster!

Marka: Dacia Duster
Model: Urban Explorer 1.6 2WD 2016
Dołączył: 05 Wrz 2019
Posty: 152
Wysłany: 2019-12-09, 19:26   

Witam.

Po ostatniej nocnej sytuacji z debilem na motorku bez oswietlenia podczas deszczu (poszlo na centymetry) planuję zakup rejestratora jazdy. Bez szaleństw... maks do 350-400 zł.
Zdałem sobie sprawę, że bez tego nawet nie byłbym w stanie udowodnić, że nie miał oświetlenia, bo nic nie zostałoby z pojazdu, nie mówiąc już o jego kierowcy...
Czy możecie polecić coś w tym zakresie cenowym? Oczywiście najbardziej interesują mnie opinie poparte osobistym doświadczeniem.
 
     
Black Dusty

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 05 Lis 2019
Posty: 346
Wysłany: 2019-12-09, 20:36   

70 mai pro a poza tym http://www.dusterklub.pl/viewtopic.php?t=1991 i jeszcze możesz rzucić okiem tu http://www.daciaklub.pl/f...r=asc&start=775
 
     
DusterFaster!

Marka: Dacia Duster
Model: Urban Explorer 1.6 2WD 2016
Dołączył: 05 Wrz 2019
Posty: 152
Wysłany: 2019-12-09, 21:13   

Dzięki za linki. Teraz sobie przypomniałem, że ten 70 mai pro już kiedyś wzbudził moje zainteresowanie. Głównie zależy mi na jakości nagrania, która wystarczy do odczytania numerów w różnych warunkach i pewności, że nie będzie cyrków z zapisywaniem nagrań. Przydałaby się też możliwość odtwarzania nagrań z poziomu rejestratora.
Tryb parkingowy, czy cuda w postaci ostrzegania o zmianie pasa itp. nie są mi do szczęścia potrzebne.
 
     
DusterFaster!

Marka: Dacia Duster
Model: Urban Explorer 1.6 2WD 2016
Dołączył: 05 Wrz 2019
Posty: 152
Wysłany: 2019-12-21, 10:36   

Właśnie zamontowałem sobie 70mai pro i jestem po jeździe próbnej.
Kamera nagrywa jednak pojawił się problem z odtwarzaniem.
O ile w aplikacji w telefonie można obejrzeć nagrane pliki bez problemu, o tyle po przegraniu na komputer jest problem z ich odtwarzaniem.
Obraz słabej jakości i co sekundę się przycina. W opcjach kamerki mam ustawioną maksymalną rozdzielczość.
Czy może to być problem z kartą pamięci, czy raczej braku jakiś kodeków w odtwarzaczu? :roll:
 
     
Black Dusty

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 05 Lis 2019
Posty: 346
Wysłany: 2019-12-21, 11:06   

Trudno tak na odległość coś wyrokować ale zacznij od komputera czy nie ma problemu z rozdzielczością skoro w telefonie jest OK, Allplayer odtwarza bez problemu. Jak nie to sprawdź inną rozdzielczość lub inną kartę.
 
     
DusterFaster!

Marka: Dacia Duster
Model: Urban Explorer 1.6 2WD 2016
Dołączył: 05 Wrz 2019
Posty: 152
Wysłany: 2019-12-21, 11:27   

Jak oglądam nagrania na telefonie lub przerzucam obraz z niego na TV to jakosc obrazu jest bardzo dobra. Przy powiększeniu można bez problemu odczytać numery, więc to raczej nie problem związany z nagrywaniem na kartę.
Na komputerze mam właśnie AllPlayer. Jako jedyny z programów, które mam wogóle odtwarza obraz, tylko właśnie z problemami.

Jak najszybciej sprawdzić czy to problem z rozdzielczością po stronie komputera?
 
     
Black Dusty

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 05 Lis 2019
Posty: 346
Wysłany: 2019-12-21, 12:10   

DusterFaster! napisał/a:
Jak najszybciej sprawdzić czy to problem z rozdzielczością po stronie komputera?

Sprawdź na innym komputerze, spróbuj odtwarzać pliki w podobnej rozdzielczości ale z innego źródła. Może dołóż jakieś kodeki np. K-lite.
 
     
BLACHA_997

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 194
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-12-21, 14:03   

Zainstaluj sobie taki programik - Mediainfo - i wrzuć do niego plik skopiowany z kamerki. W tym programie odczytasz wszystkie parametry pliku (rozdzielczość, klatki itp.). Teraz jeśli oba pliki tj. ten na karcie oraz skopiowany na dysk komputera są identyczne to typowa wina oprogramowania kompa - brak kodeków itp. Wiem używasz Allplayera, ale ja uważam, że ten program (jeśli chodzi o odtwarzanie mediów) to przeładowany "wodotrysk". Od lat amatorko zajmuję się obróbką video i parę razy okazało się, że paczka kodeków z Allplayera "gryzła się" z kodekami programów do obróbki dźwięku czy video. Spróbuj odinstalować Allplayera i zastąp go prostym Media Player Classic Home Cinema (in. MPC-HC 264). Ten program bez problemów odtwarza także 4K.
Ponadto zobacz, czy oryginalny materiał (znajdujący się na karcie pamięci po jej podłączeniu do PC) także ma problemy z klatkowaniem podobnie jak materiał zgrany na dysk.
 
     
DusterFaster!

Marka: Dacia Duster
Model: Urban Explorer 1.6 2WD 2016
Dołączył: 05 Wrz 2019
Posty: 152
Wysłany: 2019-12-21, 21:02   

BLACHA_997 napisał/a:
Spróbuj odinstalować Allplayera i zastąp go prostym Media Player Classic Home Cinema (in. MPC-HC 264). Ten program bez problemów odtwarza także 4K.


Odinstalowałem AllPlayer, zainstalowałem ponownie. Nie pomogło. Zainstalowałem dwa inne programy. Nie pomogło. Zainstalowałem kodeki K-Lite. Nie pomogło.
MPC-HC 264 odtwarza bez problemu. Czasem wystarczy sprawdzić najprostsze rozwiązania, a człowiek kombinuje jak osioł pod wydmę ;-)
BLACHA_997 i Black Dusty dziękuję za pomoc.
 
     
askr_poz
askr_poz

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Duster
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 30 Wrz 2019
Posty: 86
Wysłany: 2019-12-22, 19:26   

Daj sobie spokój z kodekami, to nie 2003 rok.
Zainstaluj VLC.
 
     
DusterFaster!

Marka: Dacia Duster
Model: Urban Explorer 1.6 2WD 2016
Dołączył: 05 Wrz 2019
Posty: 152
Wysłany: 2019-12-22, 21:19   

askr_poz napisał/a:

Zainstaluj VLC.


Próbowałem. Też nie daje rady z plynnym odtwarzaniem.

EDIT- zauważyłem, że o ile w dzień numery rejestracyjne widać bardzo dobrze, o tyle podczas nocnej jazdy często tablice odbijają tylko światło i numerów nie da rady odczytać.
 
     
BLACHA_997

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 194
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-12-23, 09:16   

askr_poz napisał/a:
.......VLC.


To taki sam "kombajn" Allplayer - do wszystkiego, a wiadomo, że jak coś jest do wszystkiego to jest... - to moja opinia wynikająca z pewnego doświadczenia w zakresie audio-video.
Generalnie wszystkie aktualne odtwarzacze mediów mają w sobie paczki kodeków więc obecnie, dla normalnego odtwarzania nie ma potrzeby instalować dodatkowych paczek z kodekami. No chyba, że ktoś używa programów komercyjnych wówczas (najczęściej) trzeba takowe doinstalowywać, albo nawet wcześniej dokupić - głównie chodzi o dźwięk w DD 5,1 i 7,1 oraz video w mp.4.
Programy typu Allplayer czy VLC korzystają z ogólnodostępnych kodów źródłowych i nie zawsze tolerują inne (nawet systemowe) aplikacje zainstalowane w systemie. Najlepszy przykład powyżej. Zarówno jeden jak i drugi klatkuje nagrany materiał, który zasadniczo jest bezproblemowo odtwarzany przez Media Playera.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
frezarka 3-osiowa CNC
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 12