Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy Duster - pierwsze 2k
Autor Wiadomość
lowca

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 09 Kwi 2018
Posty: 8
Wysłany: 2018-05-18, 14:07   Nowy Duster - pierwsze 2k

Witam wszystkich.

Nowego Dustera z silnikiem SCe115 odebrałem z salonu w połowie kwietnia. Od razu jako 'przetarcie' zrobiliśmy 500 km trasę na Podlasie. Byliśmy bardzo zadowoleni - cisza, komfort i lekkość prowadzenia w porównaniu z 15letnią, wysłużoną Thalią sąwręcz oszałamiające.

Długi weekend majowy to kolejna wyprawa, ponad 1400 km nakręcone.
I ciekawostka. Na autostradzie zużycie wychodziło mi w granicach 8 l / 100 (przy włączonym trybie ECO).
Zatankowałem za zjazdem z autostrady, pokręciłem się z niedużymi prędkościami (30 - 70) po szutrówkach i drogach lokalnych jakieś 400 km, i zatankowałem. Cały czas komputer pokładowy pokazywał mi zużycie w granicach 7l/100 , ale na stacji okazało się .... 5.4. Dla mnie to zagwozdka, ale matematyka nie kłamie.

Wprawdzie do procesu sprzedażowego i obsługi 'tuż po sprzedaży' mogę mieć uwagi, ale do auta nie mam na razie żadnych.
 
     
bary37

Marka: Dacia
Model: Daster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 22 Mar 2018
Posty: 3
Wysłany: 2018-05-18, 21:50   

Fajnie że jesteś. Opisz wrażenia, co podoba Ci się, co przeszkadza. Oczekuję na podobną i dobrze poczytać opinie użytkowników.
Pozdrawiam
_________________
Nowy
 
     
darfu

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 54
Dołączył: 30 Maj 2018
Posty: 23
Wysłany: 2018-05-30, 09:50   

podłącze się pod temat.

Odebrałem w maju i przesiadłem się z 18-letniej fabii. Na razie same plusy i jeden mały minus (problem z myciem dachu hehe). Jestem po dwóch tankowaniach, na podstawie km i wlanych litrów benzyny wyszło mi spalanie 6,12 ( 615 km z czego 500 km w trasie Kraków-Szczawnica x2)
ale póki co jazdy emeryckiej...
 
     
jarek1977

Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 28 Mar 2018
Posty: 26
Wysłany: 2018-05-30, 15:15   

zawiesza się wam komputer pokładowy przy takiej temperaturze na zewnątrz?
 
     
lowca

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 09 Kwi 2018
Posty: 8
Wysłany: 2018-06-01, 11:06   

Mi się nie zawiesił, auto stało wczoraj 5 godzin w pełnym słońcu
 
     
jarek1977

Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 28 Mar 2018
Posty: 26
Wysłany: 2018-06-01, 11:14   

to zgłoś ten fakt w serwisie żeby mieli dużo takich informacji, może zrobią akcje serwisową
 
     
lowca

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 09 Kwi 2018
Posty: 8
Wysłany: 2018-06-01, 12:41   

jarek1977 napisał/a:
to zgłoś ten fakt w serwisie żeby mieli dużo takich informacji, może zrobią akcje serwisową


Ale po co, mam w serwisie zgłaszać że wszystko jest OK ??
 
     
jarek1977

Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 28 Mar 2018
Posty: 26
Wysłany: 2018-06-01, 12:43   

a przepraszam źle przeczytałem, to dobrze ze działa
 
     
darfu

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 54
Dołączył: 30 Maj 2018
Posty: 23
Wysłany: 2018-06-01, 16:15   

potwierdzam, 2x już mi się zawiesił ale jakoś nie połączyłem tego z temperaturą :)
 
     
jarek1977

Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 28 Mar 2018
Posty: 26
Wysłany: 2018-06-04, 09:44   

ale po 10-15 minutach jazdy wraca do życia
 
     
Marcin84

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 22 Kwi 2018
Posty: 8
Wysłany: 2018-06-05, 17:57   

Mi też się zawiesił parę razy przy tych upałach. Byłem na serwisie bo montowali mi blokadę skrzyni biegów i im to zgłosiłem ale podpieli komputer i nic nie wykazało a wtedy akurat u nich działało.
 
     
wodi23

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 39
Dołączył: 06 Cze 2018
Posty: 17
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2018-06-06, 10:23   

Witam, jestem posiadaczem nowego Dustera 1,5 dCi 110 i komputer się zawiesił na jakieś 20 minut. Serwis połączył to również z temperaturą :-)
 
     
markegiani

Marka: Opel
Model: Astra
Dołączył: 03 Kwi 2018
Posty: 5
Wysłany: 2018-06-06, 22:57   

Informacja dla wszystkich zainteresowanych nomen omen gorącą kwestią w ostatnim czasie zawieszania się komputera pokładowego w przypadku nasłonecznienia wnętrza. Czytając posty na forum zarówno daciaklub jak i dusterklub można odnieść wrażenie, że komputer zawiesza się wszystkim użytkownikom nowego dustera. Nie znalazłem żadnego postu, gdzie ktoś pochwaliłby się, że komputer mu się w określonych warunkach nie zawiesza. Sam sprawdziłem kilka samochodów testowych na początku maja ( temperatury wtedy były jeszcze dalekie od tropikalnych ), a jednak komputer we wszystkich autach bez wyjątku, zawieszał się.

No cóż... taka sytuacja może się zdarzyć, szczególnie w nowym modelu, w końcu to tylko elektronika, czasem bywa kapryśna. Przejdźmy jednak do meritum problemu, bo teraz będzie najlepsze. Użytkownik KliPer na daciaklub pisze tak, cytuję; "Dzwoniłem do aso w sprawie zawieszania komputera, usłyszałem, że tak jako Dacia posiadają raporty o tym, lecz nie jest to traktowane jako usterka tylko jako wpływ czynnika zewnętrznego patrz wysoka temperatura otoczenia na który producent nie ma wpływu."

Zamurowało mnie. Czyli w starym dusterze brak zawieszania się pracy komputera przy wysokich temperaturach jest prawidłowy i dla odmiany w nowym dusterze zawieszanie się komputera w tych samych warunkach również jest prawidłowe, a mówimy przecież o temperaturach bądź co bądź - umiarkowanych. Tak, że wszyscy zainteresowani tym tematem, już nie muszą się głowić co z tym fantem zrobić bo mają odpowiedź, że wszystko jest w najlepszym porządku i na pewno nie jest to podstawą do reklamacji ;-) .

Dobrze, że tu tylko chodzi o zawieszający się komputer w wyższych temperaturach, a nie np. o klimatyzację, bo mając na uwadze przytoczoną powyżej argumentację można by już z powodzeniem zacząć się śmiać, tyle, że przez łzy ;-) . Morał z tego płynie taki, że nie dobry serwis jest podstawą sukcesu, a skuteczny public relations…
 
     
lowca

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 09 Kwi 2018
Posty: 8
Wysłany: 2018-06-08, 09:36   

markegiani napisał/a:
Czytając posty na forum zarówno daciaklub jak i dusterklub można odnieść wrażenie, że komputer zawiesza się wszystkim użytkownikom nowego dustera. Nie znalazłem żadnego postu, gdzie ktoś pochwaliłby się, że komputer mu się w określonych warunkach nie zawiesza.


Ja się pochwaliłem że mi się __NIE__ zawiesza.
Kilka postów wyżej ;)
 
     
Witek
Witek

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 19 Maj 2018
Posty: 5
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 2018-06-09, 16:49   

Witam, do wczoraj myślałem że mam szczęście i komputer mi się nie zawiesza ale niestety...
Jeżdżę nowym Dusterem 1,6 Sce od kwietnia tego roku i do tej pory komputer działał dobrze.
Wczoraj auto stało 6 godzin w pełnym słońcu i po uruchomieniu go chciałem zmienić wyświetlaną funkcję na komputerze ale nie zadziałał, po powtórnym przyciśnięciu wyzerował się. Po mniej więcej 15 minutach jazdy zaczął działać normalnie. Tak że witam w klubie!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10