Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kamera cofania z ramce rejestracji
Autor Wiadomość
Shaymer

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 21 Lis 2018
Posty: 26
Wysłany: 2018-11-24, 16:08   Kamera cofania z ramce rejestracji

Witam! Ostatnio dostałem od znajomego uniwersalną kamerką w ramce od tablicy rejestracyjnej. i moje pytanie brzmi jak to podłaczyć pod Media Nav, który kabel do czego? wiem ze przez adapter ale czy taki będzie dobry? https://allegro.pl/adapter-kamery-cofania-medianav-renault-dacia-opel-i7396193715.html
Jak to podłączyć i przeciągnąć kable oraz czy należy aktywować kamerkę?
Z góry wielkie dzięki ;)

20181124_161508.jpg
Plik ściągnięto 113 raz(y) 144,23 KB

20181124_154004.jpg
oto ta kamerka :)
Plik ściągnięto 57 raz(y) 147,26 KB

 
     
jammo


Marka: Opel , Hyundai, Dacia
Model: Astra, i30, Duster2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Wiek: 61
Dołączył: 26 Lip 2017
Posty: 226
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-11-24, 17:55   

Masz tutaj filmik, może nie jest to kamera w ramce rejestracyjnej tylko oryginalna , ale prowadzenie kabli i podłączanie jest raczej bardzo podobne jak nie identyczne. Może ci się na coś przyda ten filmik.
https://www.youtube.com/watch?v=L7HGulZzJXU
 
     
Shaymer

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 21 Lis 2018
Posty: 26
Wysłany: 2018-11-24, 18:15   

Oglądałem ten filmik wielokrotnie ale jakoś nie bardzo, jakieś kostki tam są a tu są cinch i nwm za bardzo jak ;)
 
     
jammo


Marka: Opel , Hyundai, Dacia
Model: Astra, i30, Duster2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Wiek: 61
Dołączył: 26 Lip 2017
Posty: 226
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-11-25, 18:41   

Kostki są bo to jest ori kamera a te ramki to raczej Chiński produkt . Rodzaj połączenia nie mają znaczenia.
 
     
maugu

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 137
Wysłany: 2018-11-25, 19:57   

@jammno jeżeli można prosić coś więcej o różnicy pomiędzy zwykłymi mini kamerami, a tymi ori. Zbieram wszystkie informacje przed zleceniem montażu bocznych kamer do DD, ale przed tym muszę sama coś niecoś wiedzieć o temacie zlecenia.Czytałam, że niektóre kamery (w tym cofania) są cyfrowe, a niektóre analogowe - to rozumiem chodzi i system kodowania przekazu, ale czy może być tak, że jedne można zastąpić innymi poprzez jakąś przejściówkę? Myślałam o tym by zamiast wpinać się do MNe (naruszenie gwarancji) dokupić lusterko np. z 7 calowym ekranem i tam podłączać boczne kamery (zamiast wstecznej) , ale sprzedawca mi powiedział, że może się to nie udać bo zwykłe mini kamery są analogowe (NTSC, PAL), a tam jest ponoć cyfrowa z innym systemem przekazu - trochę mnie to załamało, za mało wiem w tym temacie stąd to pytanie.
_________________
Od f126p do Dustera
 
     
jammo


Marka: Opel , Hyundai, Dacia
Model: Astra, i30, Duster2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Wiek: 61
Dołączył: 26 Lip 2017
Posty: 226
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-11-26, 18:26   

Przykro mi maugu, ale niestety nie jestem aż takim specjalistą od elektroniki, żeby zadowolić twoją ciekawość i dać Ci jakieś cenne wskazówki. W porównaniu tych kamer o czym wspomniałem w poście do kolegi Shaimera, i porównaniu "ori" kamery do tych ramek, stwierdziłem jedynie, że kamera w ramkach jest to raczej wersja tunigowa a większość rzeczy obecnie, sprowadzane jest z Chin. Co do rodzaju podłączenia, czyli kostki a Cin Cin, to wszystko idzie przerobić jeżeli występuje jakiś problem, dlatego tak napisałem koledze. Jeżeli masz już zakładać u siebie , to raczej wolałbym kupić jako oryginalną część w serwisie , może nawet na voucher, i podłączyć ją pod medianav . W swoim mam zamontowane oryginalnie kamery 360* i jest to świetna sprawa.
 
     
maugu

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 137
Wysłany: 2018-11-26, 19:28   

Dzięki za odpowiedź, ja dostałem z vouchera kamerę do przodu - wygląda solidnie w porównaniu do tych zamówionych na Ali. Tylną mam na wyposażeniu, ale trochę brakuje mi z widoku z boku dlatego kompletuję to co wydaje mi się, że będzie działać. Ktoś mi to zmontuje, ale ja już muszę mieć w miarę dokładne dane co i jak. Trochę boję się w podłączanie do MNe, ale może jak doczytam to się zdecyduję na taki wariant. Dzięki
_________________
Od f126p do Dustera
 
     
jammo


Marka: Opel , Hyundai, Dacia
Model: Astra, i30, Duster2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Wiek: 61
Dołączył: 26 Lip 2017
Posty: 226
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-11-26, 20:28   

Boczne kamery są naprawdę super i pomyśleć, że przy konfigurowaniu zamówienia nie chciałem ich na początku. Ja mam w garażu z jednej strony ustawione maszyny i sprzęt warsztatowy, więc na ogół muszę wjeżdżać prawą stroną blisko tych maszyn. Włączając sobie prawą boczną kamerę, wszystko widzę jak na dłoni. I pomyśleć, że na początku chciałem kupić auto bez tych kamer, dopiero po rozmowach z handlowcem przekonał mnie i postanowiłem wtedy je dołożyć. Teraz na 100% bym pewnie żałował, jak bym ich nie dołożył , bo to w sumie było tylko 1000 zł dokładki.
 
     
Shaymer

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 21 Lis 2018
Posty: 26
Wysłany: 2018-11-26, 21:44   

Znalazłem super sposób na podłącznie kamerki bez ciagniecia kabli, jest coś takiego jak moduł bezprzewodowy, będzie przesyłał signał z kamerki bezprzewodowo ;)
 
     
maugu

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 137
Wysłany: 2018-11-27, 14:23   

Tak, czytałam na forum o kamerach, ale są różne opinie tzn. jak się trafi na firmowy(dobrej jakości) i dobrze skonfiguruje to OK, ale najczęściej to słaba jakość, duże opóźnienia w połączeniu jak i transmisji obrazu, a np. przy precyzyjnym dojeżdżaniu 1-2 sek opóźnienia robi różnicę.
_________________
Od f126p do Dustera
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
www.gigaom.pl/ethernet_przemyslowy.html Twister
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12