Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
drobne wgniecenia
Autor Wiadomość
Manola

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 07 Wrz 2017
Posty: 8
Skąd: CW
Wysłany: 2017-10-11, 17:52   drobne wgniecenia

Witajcie
przeszukuje tematy nie natrafiłem na podobny, jeżeli nie znalazłem a jest już to na forum, przepraszam i proszę o przekierowanie.
No i stało się, po ostatniej wichurze panującej nad naszym krajem, niefortunnie zaparkowałem Dracule po kasztanowcem, nasypało nie miara, odsypałem, pojazd brudny nic nie widać, w weekend po umyciu doznałem po prostu "oczom nie wierzę, dwa odbicia drobne na masce, jeden na błotniku i kilka na dachu.
poradźcie co robić, znajomy lakiernik proponuje wyciągnięcie metodą bezkolizyjną,
lakier ani żadna jego powłoka bez naruszeń, żadnych pęknięć, po prostu wgniotki widoczne pod światło,
może ktoś miał podobne niewątpliwie nie należące do miłych doświadczeń.
pozdrawiam
Czy w tych naszych dasterkach są niewątpliwie tak miękkie blaszyska
 
     
dsws

Marka: Dacia
Model: Duster ph2
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Dołączył: 13 Sty 2014
Posty: 9
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2017-10-12, 15:38   Re: drobne wgniecenia

Manola napisał/a:
Witajcie
przeszukuje tematy nie natrafiłem na podobny, jeżeli nie znalazłem a jest już to na forum, przepraszam i proszę o przekierowanie.
No i stało się, po ostatniej wichurze panującej nad naszym krajem, niefortunnie zaparkowałem Dracule po kasztanowcem, nasypało nie miara, odsypałem, pojazd brudny nic nie widać, w weekend po umyciu doznałem po prostu "oczom nie wierzę, dwa odbicia drobne na masce, jeden na błotniku i kilka na dachu.
poradźcie co robić, znajomy lakiernik proponuje wyciągnięcie metodą bezkolizyjną,
lakier ani żadna jego powłoka bez naruszeń, żadnych pęknięć, po prostu wgniotki widoczne pod światło,
może ktoś miał podobne niewątpliwie nie należące do miłych doświadczeń.
pozdrawiam
Czy w tych naszych dasterkach są niewątpliwie tak miękkie blaszyska


Ja właśnie wczoraj byłem w warsztacie na usunięciu kilku niewielkich wgnieceń parkingowych - dwa z nich na przetłoczeniu drzwi - "metodą bezkolizyjną". Wgniecenia zostały usunięte w 1,5h i nie ma po nich żadnego śladu. Warunek - lakier nie może być pęknięty
 
     
olo
olo

Marka: Dacia Duster
Model: 4x2 Laureate,4x4 Urban Explorer,4x4 Prestige
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 380
Wysłany: 2017-10-13, 04:48   

Tam gdzie od wewnątrz jest dostęp stosuje się przyrządy z odpowiednimi końcówkami do wypychania,gdzie dostępu brak stosuje się metodę wyciągania wgnieceń.Obydwa zestawy narzędzi możesz kupić w sklepie z materiałami lakierniczymi(przynajmniej u mnie).Pytanie tylko czy będzie się zakup kalkulować.W warsztacie koszt usunięcia jednej wgniotki od 30 zł.Cienka blacha+brak przetłoczeń(koszta)powodują niestety większą podatność na odkształcenia.
 
     
Viktor


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 65
Dołączył: 21 Lip 2018
Posty: 170
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2018-10-19, 20:56   

Czy ktoś z forumowiczów może wie, z jakiej grubości blachy są nasze karoserie? Albo gdzie znaleźć o tym informacje? Myjąc autko, oparłem się lekko pod tylnym (bocznym) okienkiem i zdziwiłem się, że blacha 'pracuje' czyli 'ugięła się' jak by była z gumy. Po zabraniu ręki, powróciła do właściwego kształtu. Ale ten fakt mnie zaniepokoił. Reno oszczędza na grubości blach? To pewnie w pewien sposób obniża nasze bezpieczeństwo...
:shock:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 11