Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
PIWO
Autor Wiadomość
Kapitan Shinobi
Predator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 392
Wysłany: 2020-02-08, 22:51   

Na aucie też oszczędzam ;-)
Mogłem np. kupić za 7 dych używane X5 typu "srebrny metallic, pierwszy właściciel, Niemiec płakał jak sprzedawał", które utknęło by na pierwszej lepszej polnej drodze z powodu rosy.
Albo np. dołożyć i za ok stówę łyknąć nowego ASX'a (chyba tyle wystarczy na AWD w tym modelu), który na pierwszym lepszym pagórku pourywałby zderzaki (znając ASO to po dwa tysie od sztuki) oraz tłumik (Bóg jeden wie, ile Mitsubishi Motors "Japan bieda plastik" GmbH by wzięło za naprawę układu wydechowego ;-) ).

Wolałem Dacię i święty spokój. Także ten tego, a Kasztelan jest całkiem przyzwoity.

PS. Nie chciałem obrażać fanów Mitus, tak jakoś wyszło. Prywatnie, to bardzo lubię tę markę, podobają mi się nawet stare Galanty (u nas kończyły się na 2.5 V6 167 koni, w Japonii na 280 koniach), Grandisy (w porównaniu do oklepanych Sharanów wyglądają jak promy kosmiczne), Lancery (240 konny Ralliart, można się rozmarzyć), Outlandery (II i II FL z tym trapezem - ostatni prawdziwy suv Mitsu, ten następny to "topniejący bałwan"), no i ASX (zwłaszcza pierwszy, ten którego nie zdążyli zepsuć tymi wszystkimi liftami, 1,8D 150 koni AWD). Oj, upaliłbym go na niejednej hałdzie (pal sześć zderzaki, są trytytki ;-) )

Wybaczcie mi ten offtopic samochodowy, jestem już "podchmielony" a i na trzeźwo lubię pogadać o motoryzacji.
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2020-03-27, 17:06   

Jeżeli lubicie dobre polskie piwo to zachęcam do akcji #WspieramyPolskiKraft . Szczególnie najmniejsze browary i puby kraftowe mają problemy z sprzedażą . Wiem , że te piwo nie jest najtansze , ale jak dla mnie wolę wypić mniejsze ilości a za to o dobrej jakości . Nasze zagraniczne koncerny robią masówkę a jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego . Podsyłam linka https://www.chmielnik-jak...amypolskikraft/
 
     
Kapitan Shinobi
Predator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 392
Wysłany: 2020-03-27, 22:57   

Zdaje się, że idziesz pod prąd ;-) .
Większość narodu woli wypić więcej za mniej.
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2020-03-28, 08:49   

Kapitan Shinobi napisał/a:
Zdaje się, że idziesz pod prąd ;-) .
Większość narodu woli wypić więcej za mniej.

Rynek piwa rzemieślniczego wynosi u nas góra do 2% . Moim zdaniem lepiej mniej a lepsze . Często są promocje w marketach więc to nie jest jakoś bardzo duży koszt . Rzadko kupuję piwo powyżej 10 zł za flaszkę . No chyba , że kupuję jakieś sztosy leżakujące w beczce :mrgreen: .
Palenie papierosów jest bardziej kosztowne bo palisz codziennie a piwa nie piję codziennie choćby z powodów zdrowotnych .
 
     
Kapitan Shinobi
Predator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 392
Wysłany: 2020-03-28, 23:01   

Właśnie dlatego nigdy nie paliłem. Po prostu mnie nie stać ;-)
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2020-03-29, 14:16   

Kapitan Shinobi napisał/a:
Właśnie dlatego nigdy nie paliłem. Po prostu mnie nie stać ;-)

Mi cygarety nie zasmakowały z czego bardzo się cieszę :mrgreen: . Temat "złotego trunku" zgłębiam w miarę na bieżąco 8-)
 
     
Kapitan Shinobi
Predator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 392
Wysłany: 2020-03-29, 22:57   

to była nutka ironii ;-) .
Ja spróbowałem raz, i też mi "nie podeszło". A odkąd zacząłem jeździć własnym pojazdem, jakoś zawsze wolałem zalać do baku.
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2020-05-19, 20:44   

Bary i mulitapy zostały otwarte :mrgreen:
Ja jako domator razcej wolę krafty z mojej zimne piwniczki i moją wygodną kanapę :-P . Przynajmniej żadnych przepisów nie muszę przestrzegać ...
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2020-05-20, 23:48   

Ja głównie rumuńskim samochodem jeżdżę i głównie czeskie piwo piję. Kolejność dokładnie taka i nie przewiduję odwrotnej. :-P


Co do reszty podobnie. Tylko za piwniczkę lodówka "robi".
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2020-05-21, 15:46   

klazow napisał/a:
Ja głównie rumuńskim samochodem jeżdżę i głównie czeskie piwo piję. Kolejność dokładnie taka i nie przewiduję odwrotnej. :-P


Co do reszty podobnie. Tylko za piwniczkę lodówka "robi".

Czeskie koncernowe o wiele lepsze od naszych koncerniaków typu Tyskie , Warka ... Z czeskich najbardziej lubię Svijany :mrgreen:
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2020-05-21, 19:09   

Ja z głównym nurtem idę. Budweiser i Pilsner Urquell do wyzbywania się złotówek mnie skłaniają. Choć to drugie piwo już nie czeskie a japońskie się stało. Co do naszych koncerniaków, to coś mi się zdaje, że ich smak na przestrzeni lat ciągłą ewolucję przechodzi. I bynajmniej nie w stronę doskonałości zmierza. Kiedyś (jakieś 30 z haczykiem lat temu) Żywca i Okocim za spełnienie ideału piwa miałem. Dziś kupuję czeskie piwa.
Albo coś z moim smakiem się porobiło… albo ktoś coś u nas spartolił.
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2020-11-05, 19:30   

Jakby ktoś chciałby kupić za pół ceny stouty z Browaru Rockmill to tu https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScInmU4Ao0HAcEFZblxU7jtBAs6xoEOApdZiyHxkYjjlfeqHA/viewform . Piwa dla facetów kosztujące w sklepach w okolicy 15 zł . Ciężkie czasy więc teraz browary będą czasami robić wyprzedaż po kosztach zamiast utylizacji .
 
     
Kapitan Shinobi
Predator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 392
Wysłany: 2020-11-08, 22:53   

LESNICZYy napisał/a:
klazow napisał/a:
Ja głównie rumuńskim samochodem jeżdżę i głównie czeskie piwo piję. Kolejność dokładnie taka i nie przewiduję odwrotnej. :-P


Co do reszty podobnie. Tylko za piwniczkę lodówka "robi".

Czeskie koncernowe o wiele lepsze od naszych koncerniaków typu Tyskie , Warka ... Z czeskich najbardziej lubię Svijany :mrgreen:


Jeszcze uściślijmy, co rozumiemy pod pojęcięm "czeskie" piwo. Np. ani Kozel, ani Żatecky, nie są czeskie, bo robią je u nas. Nawet się z tym nie kryją. Przy czym jest oczywiście dopisek typu "warzone pod nadzorem <kogoś tam> z Czech". Co nie zmienia faktu, że Kozel mi smakuje lepiej niż np. Tyskie, Żywiec, Lech. Tego drugiego nie próbowałem.
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2020-11-09, 17:46   

Kapitan Shinobi napisał/a:
LESNICZYy napisał/a:
klazow napisał/a:
Ja głównie rumuńskim samochodem jeżdżę i głównie czeskie piwo piję. Kolejność dokładnie taka i nie przewiduję odwrotnej. :-P


Co do reszty podobnie. Tylko za piwniczkę lodówka "robi".

Czeskie koncernowe o wiele lepsze od naszych koncerniaków typu Tyskie , Warka ... Z czeskich najbardziej lubię Svijany :mrgreen:


Jeszcze uściślijmy, co rozumiemy pod pojęcięm "czeskie" piwo. Np. ani Kozel, ani Żatecky, nie są czeskie, bo robią je u nas. Nawet się z tym nie kryją. Przy czym jest oczywiście dopisek typu "warzone pod nadzorem <kogoś tam> z Czech". Co nie zmienia faktu, że Kozel mi smakuje lepiej niż np. Tyskie, Żywiec, Lech. Tego drugiego nie próbowałem.

Czeskie czyli kupione w Czechach , piszę że np. Svijany . U nas go nie kupisz . Te krajowe podróby są kiepskie .
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2020-11-09, 18:46   

Swoją drogą to smutny proceder.
Sąsiedzi sumiennie sobie na reputację zapracowali a nasze cwaniaki chcą na tej reputacji zarabiać. Zupełnie bym się nie zdziwił gdyby to były te same ludziki, które są odpowiedzialne za mierną opinię o lwiej części naszych piw.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 11