Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Koniec LPG dla Dustera...
Autor Wiadomość
Mikoshi

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 01 Maj 2018
Posty: 5
Wysłany: 2018-06-10, 20:59   Koniec LPG dla Dustera...

No i plan poszedł się bujać z zakupem auta przed zimą... Z oferty Dacii zniknęła opcja silnika z instalacją LPG. Bez gazu to auto DLA MNIE nie ma prawa bytu przy obecnych (i pewnie o wiele wyższych w przyszłości) cenach benzyny.

Miało być tanie duże autko do 60 tys z lpg z długą gwarancją ale jednak trzeba będzie poszukać czegoś z innej marki na rynku wtórnym :/. Tak tylko sobie narzekam...
 
     
traks

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Rocznik: 2012
Dołączył: 20 Kwi 2018
Posty: 157
Wysłany: 2018-06-10, 21:47   

Gdyby moja paliła jak nowy model, 6-7l to bym sobie nawet gazem głowy nie zawracał
 
     
jammo


Marka: Opel , Hyundai, Dacia
Model: Astra, i30, Duster2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Wiek: 61
Dołączył: 26 Lip 2017
Posty: 226
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2018-06-11, 07:17   

A jaki jest problem kolego Mikoshi z samodzielnym założeniem LPG w niezależnej stacji montażu? Moim zdaniem jest to nawet o wiele lepsza opcja niż gaz fabryczny . Sam zamówiłem Dustera II bez LPG, chociaż w obecnych samochodach korzystam z niego od 16 lat. Na razie nie planuję zakładania gazu, ale gdyby faktycznie ceny benzyny poszybowały drastycznie w górę, to sam nie zawaham się nad montażem instalacji do niego, nawet kosztem gwarancji na silnik, bo z tego co czytam , raczej nie ma żadnej różnicy w głowicy silnika bez LPG a tych rzekomo przygotowanych pod LPG. Jak dla mnie dobra, ale powtarzam dobra instalacja założona w dobrym zakładzie, daje 100% gwarancję bezawaryjnej jazdy. Osobiście dzwoniłem do firmy LANDI Polska z siedzibą w Józefowie, gdzie testują założoną przez siebie instalacje w nowym Dusterze i przy przebiegu prawie 100 000 km wszystko jest ok. Jeżeli przypilnujemy sprawdzania zaworów to można spać spokojnie. Nawiasem mówiąc, zawory podczas sprawdzanie nie zawsze przecież wykazują potrzebę ich regulacji, a już na pewno nie wszystkie na raz, więc koszty materiałów( szklanek) są dużo niższe niż zakłada w wycenie ASO . Zresztą, jak dla mnie koszty podawane przez ASO są mocno przesadzone, i z tego co się pytałem idzie się zmieścić z tą regulacją w kwotach około 1000 zł a nie 4000 zł.
 
     
accu

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2021
Dołączył: 15 Cze 2018
Posty: 29
Wysłany: 2018-06-15, 16:53   

Serwis zainstalował mi instalacę gazową miesiąc po zakupie,zapłaciłem 3,5 tysia.Natomiast Duster z fabrycznym gazem kosztował wtedy 10 tysięcy więcej.Chyba nie ma co płakać ;-)
 
     
nowosciplx

Marka: DUCIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 29 Mar 2018
Posty: 12
Wysłany: 2018-06-16, 10:11   

traks napisał/a:
Gdyby moja paliła jak nowy model, 6-7l to bym sobie nawet gazem głowy nie zawracał


dokładnie jak kolega napisał, mój model z 2017 spala na trasie 6L przy średniej prędkości 120km a gazowanie wtedy jest nie opłacalne i szkoda zmniejszenia mocy auta
 
     
maugu

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 137
Wysłany: 2018-06-17, 06:56   

Dacia produkcji DD nie zaniechała bo zobacz tutaj;
https://www.carismo.cz/ka...livo/lpg/534/6/
Pewnie u nas też będzie.
 
     
Bartseb

Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Cze 2018
Posty: 18
Wysłany: 2018-06-18, 18:33   

Zamówiłem Duster z LPG. Odbiór w listopadzie. Oby się udało. Podobno produkcja ruszy we Wrześniu. Mam nadzieję że czekam na prawdziwy samochód :) a nie papierowy ...
 
     
vievioor

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 29 Paź 2018
Posty: 1
Wysłany: 2018-10-29, 15:52   

Ja zamówiłem Dustera z LPG w maju, miał być na grudzień, już wiem że nie będzie, w salonie niby nie wiedzą kiedy zacznie się produkcja Dustera z LPG, miała być od września, ale przesuwali i nie ma nowej daty niby.

W konfiguratorach na francuskiej i niemiekiej stronie jest LPG, na brytyjskiej nie ma.

Na portalu "francuskie.pl" 16 października pojawił się artykuł, że Duster z LPG będzie w polsce w 2019, ale bliższego miesiąca nie podali.

Czy ktoś z Was ma może bardziej szczegółowe ploteczki?
 
     
Bartseb

Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Cze 2018
Posty: 18
Wysłany: 2018-10-29, 20:23   

Plotek brak wszyscy w Dacia Polska milczą jak zaklęci i nic nie wiedzą . Tylko producent wie kiedy LPG trafi do Polski. Maila nie chcą podać. Tajemnicza jest ta Dacia Polska.
Szczerze to podejście chatdacia, infolinii jest jak dla mnie poniżej jakiegokolwiek poziomu.
 
     
Pan_Jozek

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Blackstorm
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 114
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-01-05, 16:04   

jammo napisał/a:
Osobiście dzwoniłem do firmy LANDI Polska z siedzibą w Józefowie, gdzie testują założoną przez siebie instalacje w nowym Dusterze i przy przebiegu prawie 100 000 km wszystko jest ok.


To zdradź co to jest to "prawie" ;-)

jak się non stop zapala check engine to mnie np to mało bawi ;-)
 
     
Gucio33

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 15 Mar 2018
Posty: 5
Wysłany: 2019-01-05, 18:39   

Nowa Dacia Duster 1.6 SCe LPG w wersji Prestige wjeżdża do europejskich salonach. Do niedawna klienci, którzy chcieli kupić taki samochód, mogli liczyć co najwyżej na poziom wyposażenia Comfort. Warto podkreślić, że większość sprzedawanych w Europie Dusterów zamawianych jest właśnie w najwyższej wersji wyposażenia. A jest ono – jak na cenę samochodu – bardzo bogate. Tutaj news https://www.francuskie.pl...ersji-prestige/
_________________

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 11