Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wskaźnik temperatury silnika
Autor Wiadomość
Shaymer

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 21 Lis 2018
Posty: 26
Wysłany: 2019-01-07, 18:35   Wskaźnik temperatury silnika

Witam! Zakupiłem wskaźnik temperatury na OBD2 (zdj w załączniku) gdyż chciałem jak jak najbardziej bezinwazyjnie zamontować takie ustrojstwo. Działa fajnie i jest czytelne ale z upływem czasu dochodzę do wniosku ze jednak analogowa wskazówka i zegar lepiej wygląda i jakoś bardziej cieszy oko. Na internecie jest dużo zegarów typu VDO itp. Dowiedziałem się ze można kupić adaptery do bezpieczników aby z nich pobierać prąd czyli zero ingerencji w fabryczne kable i to jest duży +. Ale mam pytanie co do czujnika, normalnie do takiego wskaźnika jest czujnik, który wkręca się w adapter który jest wsadzany miedzy rozcięty wąż układu chłodzenia. Dochodzę tu do sedna sprawy, ponoć czujnik w termostacie 1.5dci ma 4 piny tak samo jak w samochodach renault ze wskaźnikiem fabrycznym. Jak myślicie istnieje możliwość ze wskaźnik będzie działał podpinając się pod ten czujnik? Któryś pin to masa wiec nie trzeba o tym myśleć ale czy takie podłączenie ma sens? w teorii powinno działać i dawać odczyty takie jak w samochodach z tym silnikiem z fabrycznym wskaźnikiem. Chyba jest to najmniej inwazyjna metoda i podająca temp bez przekładać bo dalej może płyn być chłodniejszy. Miałem Astre H i brak temp mnie irytował dlatego w Dusterze chce to zmienić.
Co o tym myślicie? Jakieś sugestie? Z góry dzięki ;)

pol_pl_Wskaznik-temperatury-wody-VDO-VISION-542_3.jpg
Plik ściągnięto 161 raz(y) 30,07 KB

sku_570077_1.jpg
Plik ściągnięto 127 raz(y) 69,71 KB

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
pobierz csgo
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 12