Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Odpryski lakieru na tylnych błotnikach
Autor Wiadomość
Andrzej Zajczuk
AjZ

Marka: Dacia
Model: DUSTER
Wersja: Delsey
Napęd: 4x4
Wiek: 68
Dołączył: 04 Mar 2013
Posty: 86
Skąd: Białystok
Wysłany: 2013-08-03, 16:19   Odpryski lakieru na tylnych błotnikach

Witam!
Wczoraj odebrałem auto po gwarancyjnej naprawie nadwozia.
Powód - odpryski i pęcherzyki na tylnych błotnikach (na tych wąskich paskach między krawędzią drzwi i kołem). Po zgłoszeniu reklamacji, oględzinach blacharza -stwierdził odpryski ocynku, czekałem 2 tygodnie na decyzję (reklamacja uznana) . Naprawa trwała cztery dni. Przy okazji cieniowania drzwi pozbyłem się odprysków zimowych po kamykach i piasku z dróg szutrowych i posypywania zimowego.
Lakiernik zasugerował założenie przednich "chlapaczy" lub naklejenia foli na na odstające elementy nadwozia.
Chlapacze już zamówiłem , a za folią się rozglądam.
Czas gwarancji upływa i muszę się zabezpieczyć na okoliczność kolejnej zimy i okresowej jazdy po bezdrożach.
Spostrzeżenia ogólne - powłoka lakiernicza Dustera jest delikatna po 14 miesiącach użytkowania zauważyłem sporo rysek i odprysków. Musze zamówić lakier zaprawkowy prawdopodobnie dostępny na zamówienie w serwisie Daci.
_________________
Dotychczas ujeżdżone: Wołga M-21, Syrena 102, f126p, Tawria, Nexia 1,5GL , Astra H 1,6
 
     
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2013-08-03, 19:53   

rozwiązaniem problemu jest:

nadkole.jpg
Plik ściągnięto 661 raz(y) 62,35 KB

 
     
Andrzej Zajczuk
AjZ

Marka: Dacia
Model: DUSTER
Wersja: Delsey
Napęd: 4x4
Wiek: 68
Dołączył: 04 Mar 2013
Posty: 86
Skąd: Białystok
Wysłany: 2013-08-03, 22:11   

To tylko częściowe zabezpieczenie, bo na drzwiach również pojawiły się białe centki.
Odpryski ocynku, które zakwalifikowały do naprawy gwarancyjnej pojawiły się na krawędzi błotnika nad listwą ochronną na błotniku.
Ja zamierzam okleić folią po łuku przetłoczenia na błotniku z przedłużeniem tej linii na drzwi, mniej więcej tak jak na zdjęciu.

t_nadkole_861.jpg
Plik ściągnięto 467 raz(y) 25,09 KB

_________________
Dotychczas ujeżdżone: Wołga M-21, Syrena 102, f126p, Tawria, Nexia 1,5GL , Astra H 1,6
 
     
Andrzej Zajczuk
AjZ

Marka: Dacia
Model: DUSTER
Wersja: Delsey
Napęd: 4x4
Wiek: 68
Dołączył: 04 Mar 2013
Posty: 86
Skąd: Białystok
Wysłany: 2013-08-06, 21:51   

Witam ponownie!
Znalazłem gotowe formatki folii do Dustera i zamówiłem. Link poniżej
http://chronlakier.pl/26-dacia może się komuś przyda.
Jak nakleję to się pochwalę.
Mam już chlapacze dedykowane do Dustera (nie fabryczne) i w cenie z przesyłką 55 zł.
Na "oko" pasują idealnie i najważniejsze że osłonią przed kamieniami spod przednich kół.

79-221-large.jpg
Plik ściągnięto 29623 raz(y) 18,7 KB

_________________
Dotychczas ujeżdżone: Wołga M-21, Syrena 102, f126p, Tawria, Nexia 1,5GL , Astra H 1,6
 
     
SE-MEN

Marka: dacia
Model: duster
Napęd: 4x2
Wiek: 49
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 182
Skąd: Konstancin
Wysłany: 2013-08-07, 11:13   

Cześć Andrzej mam pytanie odnośnie tych chlapaczy czy mógłbyś coś o nich napisać jakie znaczy się z jakiego materiału , producent a może zamieścisz linka jak jest strona i oczywiście czy jesteś zadowolony :lol:
_________________
 
     
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2013-08-07, 12:20   

do DD robią gumowe
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2013-08-07, 12:45   

Andrzej Zajczuk napisał/a:

Znalazłem gotowe formatki folii do Dustera i zamówiłem.(...)
Mam już chlapacze dedykowane do Dustera (nie fabryczne) i w cenie z przesyłką 55 zł.
Na "oko" pasują idealnie i najważniejsze że osłonią przed kamieniami spod przednich kół.


Andrzej,
co od chlapaczy:
mam chlapacze oryginalne Dacii (docinane do róznych modeli wg załaczonego szablonu). Niestety, nie chronią należycie elementów, o których pisałeś. Doświadczyłem tego zimą. Będę wymieniał na "najoryginalniejsze" po 150 zł komplet przód (najpierw przód, bo ważniejszy, ale potem chyba tył także).
Ale może te, które kupiłeś będą super. Napisz o nich więcej, pokaż na zdjęciach (przyłaczam się do prośby Semena)

Co do folii:
byłem dziś w zakładzie, który specjalizuje się w oklejaniu aut folią (Lublin).
Na pewno okleję ów nieosłonięty metalowy dół/listwę wejścia do bagaznika (wyjdzie poniżej 100 zł). Gdybym chciał okleić cały dól auta (na ok. 30 cm + maska - miałem w samochodach odpryski na lakierze wytłuczone kamykami spod kół innych aut, więc maskę warto okleić) koszt byłby ok. 400-500 zł. Gdybym chciał okleić całe drzwi, błotniki, maska, progi - ok. 800-1000 zł.
Nie jestem pewien na co się decydować. Oklejenie tylko części elementu powoduje, ze folie widać (widać jej granicę, do której "przyczepia" się kurz), całość wychodzi bardzo drogo.
Może rozwiązanie, które znalazłeś - gotowe wyklejki na najbardziej wrażliwe elementy - się sprawdzi....Z drugiej strony - całość oznacza także zabezpieczenie na wypadek jazdy po szutrach i wąskimi drogami leśnymi (gałęzie rysujące boki).
No, takie wstępne przemyślenia....Czekam na rezultaty Twoich wysiłków.
pozdrawiam
_________________
Piotrek
 
     
SE-MEN

Marka: dacia
Model: duster
Napęd: 4x2
Wiek: 49
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 182
Skąd: Konstancin
Wysłany: 2013-08-07, 12:45   

Andrzej Zajczuk napisał/a:
Mam już chlapacze dedykowane do Dustera (nie fabryczne) i w cenie z przesyłką 55 zł.
Na "oko" pasują idealnie i najważniejsze że osłonią przed kamieniami spod przednich kół.

mnie właśnie chodzi o coś takiego już raz kupiłem nie orginały i nic nie pasowały lub wymagały tak drastycznych przeróbek że zwątpiłem i dalej szukam takich co pasują dodam że orginały są ciut przydrogie ale jak przed zimą nie znajdę nic innego no to cuż...
_________________
 
     
Andrzej Zajczuk
AjZ

Marka: Dacia
Model: DUSTER
Wersja: Delsey
Napęd: 4x4
Wiek: 68
Dołączył: 04 Mar 2013
Posty: 86
Skąd: Białystok
Wysłany: 2013-08-07, 16:46   

kupiłem takie:
http://vag-akcesoria.redc...-chlapacze.html

chwilowo czekają na montaż.
_________________
Dotychczas ujeżdżone: Wołga M-21, Syrena 102, f126p, Tawria, Nexia 1,5GL , Astra H 1,6
 
     
SE-MEN

Marka: dacia
Model: duster
Napęd: 4x2
Wiek: 49
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 182
Skąd: Konstancin
Wysłany: 2013-08-07, 18:35   

ops myślałem że masz zamontowane :roll:
a przymierzałeś tylne chlapacze do błotników tzn czy kołnierz na chlapaczach pasuje do krzywizny błotnika :?: bo w tym cały szkopuł ja też nad tymi się zastanawiałem kupiłem ciut inne i tył wogle nie pasował a były to uniwersalne dedykowane do dacia duster
_________________
 
     
Andrzej Zajczuk
AjZ

Marka: Dacia
Model: DUSTER
Wersja: Delsey
Napęd: 4x4
Wiek: 68
Dołączył: 04 Mar 2013
Posty: 86
Skąd: Białystok
Wysłany: 2013-08-07, 22:10   

Znalazłem chwilę i przód zamontowałem.
Wygląda nieźle ale ...., nie do końca jestem usatysfakcjonowany.
Tył całkiem ma inny profil. Może jak wytnę część gumy to się ułoży, materiał jest bardzo elastyczny.
Fotki poniżej.
Nie polecam zakupu tego zestawu !!!
Napisałem po producenta maila ze spostrzeżeniami i uwagami oraz zdjęciami.
Jeśli otrzymam odpowiedź podzielę wiadomościami.
Pozdrawiam A.Z.

PS. Folia do zabezpieczenia tylnych błotników i drzwi w drodze, może w weekend będzie montaż.

DSC03319.JPG
Plik ściągnięto 452 raz(y) 96,49 KB

DSC03318.JPG
Plik ściągnięto 289 raz(y) 96,4 KB

DSC03295.JPG
Plik ściągnięto 319 raz(y) 87,2 KB

DSC03294.JPG
Plik ściągnięto 300 raz(y) 82,12 KB

DSC03293.JPG
Plik ściągnięto 382 raz(y) 86,3 KB

DSC03315.JPG
Plik ściągnięto 286 raz(y) 84,24 KB

_________________
Dotychczas ujeżdżone: Wołga M-21, Syrena 102, f126p, Tawria, Nexia 1,5GL , Astra H 1,6
 
     
SE-MEN

Marka: dacia
Model: duster
Napęd: 4x2
Wiek: 49
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 182
Skąd: Konstancin
Wysłany: 2013-08-08, 16:46   

Andrzej a przymierzałeś tylne chlapacze na przód powinny pasować ale tył to porażka tak też właśnie miałem :evil:
_________________
 
     
Andrzej Zajczuk
AjZ

Marka: Dacia
Model: DUSTER
Wersja: Delsey
Napęd: 4x4
Wiek: 68
Dołączył: 04 Mar 2013
Posty: 86
Skąd: Białystok
Wysłany: 2013-08-08, 18:40   

Przykładałem tył do przodu ale ..., profil krzywizny niby pasuje tyle że są za szerokie i za krótkie.
Tylne chlapacze są zasadniczo zbędne bo nadwozie specjalnie się nie zachlapuje.
Analizując sposób ochlapywania tylnych błotników przez przednie koła obrys przedniego chlapacza moim zdaniem, powinien być jak na zdjęciu (czerwony obrys ). Tylko wtedy również przy skręcie chronił by bok nadwozia.
Ochroną od błota może być również poszerzony próg(coś jak dorysowany nieporadnie na zdjęciu). Zastanawiałem się czy nie dałoby się gdzieś zamówić nakładki metalowej z blachy nierdzewnej trawionej (lub aluminiowej oksydowanej) na próg zamiast fabrycznego srebrnego plastiku, który już się w eksploatacji porysował.
Oferowane rury progowe nie bardzo mi pasują poza tym elementy montażowe zmniejszają prześwit pod progami.

DSC03295.JPG
Plik ściągnięto 208 raz(y) 90,14 KB

DSC03318.JPG
Plik ściągnięto 212 raz(y) 83,63 KB

_________________
Dotychczas ujeżdżone: Wołga M-21, Syrena 102, f126p, Tawria, Nexia 1,5GL , Astra H 1,6
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2013-08-09, 09:14   

piku napisał/a:
Co do folii:
byłem dziś w zakładzie, który specjalizuje się w oklejaniu aut folią (Lublin).
Na pewno okleję ów nieosłonięty metalowy dół/listwę wejścia do bagaznika (wyjdzie poniżej 100 zł). Gdybym chciał okleić cały dól auta (na ok. 30 cm + maska - miałem w samochodach odpryski na lakierze wytłuczone kamykami spod kół innych aut, więc maskę warto okleić) koszt byłby ok. 400-500 zł. Gdybym chciał okleić całe drzwi, błotniki, maska, progi - ok. 800-1000 zł.

A pytales moze, ile u nich kosztowaloby obciagniecie calego samochodu folia? Oczywiscie takiego dosc duzego jak wlasnie Duster.
_________________
pozdrawiam DD
 
     
g_4


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2015
Wiek: 54
Dołączył: 19 Maj 2013
Posty: 31
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-08-10, 10:27   

Witam.
Koszt to około 4000 PLN .
koszt spory ale tańszy od malowania.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14