Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
DROBNE ZAPRAWKI Lakiernicze
Autor Wiadomość
dbcs
dbcs

Marka: Dacia
Model: DUSTER I 2014 / Duster II 2019
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2014
Dołączył: 13 Gru 2014
Posty: 37
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2014-12-21, 14:32   DROBNE ZAPRAWKI Lakiernicze

Witam
Kilka dni temu zauważyłem na przedniej części maski odprysk na kancie (widać biała farbę podkładową ).
Zamówiłem u dealera zestaw naprawczy (kolor comete) za 49 zł. (dla zainteresowanych czekanie ok. 3 dni - sciągany z centralnego magazynu). Zestaw wyprodukowany dla Renault Polska w Niemczech.
Po odtłuszczeniu (wykorzystałem zmywacz do paznokci (dar od żony :) ) i odczekaniu kilka minut przystąpiłem do pokrycia ubytku farbą bazową.
Po ok. 15 minutach (w instrukcji było 10 minut), przystąpiłem do przetarcia za pomocą "sztywtu"dostarczonego w zestawie i ku mojemu zdziwieniu (zeszła cała bazówka).

Przystąpiłem jeszcze raz do przeprowadzenia w/w "operacji" , tylko odczekałem nie 10 minut jak było w instrukcji a ok. 6 godzin. - tym razem udało się zmatowić bazówkę.
Teraz będę przeprowadzał lakierowanie ( w instrukcji jest napisanie, iż po 20 min. po lakierowaniu można wyruszyć w podróż lecz po wcześniejszym doświadczeniu odczekam kilka godzin zanim wyruszę gdziekolwiek).
Jeżeli macie doświadczenie w używaniu zestawów naprawczych (farba bazowa plus lakier) napiszcie - Pytanie :
W instrukcji jest napisane iż po 48 h ( po polakierowaniu) można przeprowadzić operacją przy wykorzystaniu pasty ściernej - Czy to ma sens - ubytek na rancie był wielkości ok. 3 mm.

Pozdrawiam
_________________
DAN
 
     
Pan_Jozek

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Blackstorm
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 11 Sty 2015
Posty: 114
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-01-15, 12:47   

Zaprawki to codzienność. Latające kamienie, obijanie drzwi przez parkujących obok mojego Dusta. Nie ma na to siły.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 11