Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Chcę kupić Dustera :) czy polecacie
Autor Wiadomość
harald

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Dołączył: 09 Mar 2019
Posty: 36
Wysłany: 2019-03-10, 20:21   Chcę kupić Dustera :) czy polecacie

Cześć:)

Słuchajcie, do tej pory jeździłem używanymi samochodami, były to zróżnicowane autka od VW polo 2001 po VW Phaeton 2008 rok, ale przyznam szczerze mam po prostu DOŚĆ używanych aut i ciągłych problemów.

Borykam się z problemem: chcę kupić w fajnej wersji = Prestige za jakieś 62k ale tu nie ma instalacji LPG. Chodzi mi o silnik 1.6 115KM :) Co o nim sądzicie, przemieszczam się między miastami: odległość 20km prędkość do 120km/h. Jakie to ma spalanie bo jeżeli koło 7 litrów a robię 1000km miesięcznie to 350pln przeżyję, gdyż przy LPG wyjdzie mnie 250pln :) (bo benzyznka na rozruch).

Jeżeli wezmę z instalacją LPG to mniejsze opcje ale za to ekonomicznie:) może w 60k się zamknę, chyba że w mazowieckim jest jakiś dealer co da dobrą zniżkę :P

Co sądzicie o dołożeniu gazu na własną kieszeń po okresie gwarancyjnym? Było brak Dusterów w LPG raptem wróciły, co z silnikami i regulacjami jakimiś :)


rozumiem że Dacia nie oferuje kredytu 3x33 :(

Może czytasz i jesteś dealerem :) to daj znać na PW:)

dzięki za wszelkie opinie, komentarze itp.

Pozdro :)
_________________
hary
 
     
CloNu


Marka: Dacia
Model: Duster 2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Wiek: 43
Dołączył: 09 Mar 2019
Posty: 3
Wysłany: 2019-03-10, 20:49   

idz do salonu, potem do konkurencji i się zdziwisz co można zyskać

w pierwszym dostałem 975zł. rabatu bo dobrałem dywaniki
u konkurencji dostałem 2000zł. rabatu, dywaniki i mate bagażnika do tego gratis
Zaproponowali kredyt choć miałem całość w gotówce, i go wziąłem bo więcej zyskałem na AC + 5 lat gwarancji + darmowy pakiet przeglądów na 5 lat z assistance.
 
     
harald

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Dołączył: 09 Mar 2019
Posty: 36
Wysłany: 2019-03-10, 21:05   

CloNu - do konkurencji ?:) tzn gdzie konkretnie, nigdy nie kupowałem nowej fury:)
_________________
hary
 
     
CloNu


Marka: Dacia
Model: Duster 2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Wiek: 43
Dołączył: 09 Mar 2019
Posty: 3
Wysłany: 2019-03-11, 08:17   

inny Diler Dacii
 
     
nowosciplx

Marka: DUCIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Dołączył: 29 Mar 2018
Posty: 12
Wysłany: 2019-03-11, 13:33   

potwierdzam, że u każdego dilera jest inaczej, w moim przypadku do przodu jakieś 5 koła :) Najważniejsze to ciśnij z dłuższą gwarancją producenta noo i fajną rzeczą jest darmowy serwis - choć za niego za 5 lat dopłaciłem 2 koła ale za to wielosezonówki wyrwałem i pierwszy assistance za 699zł :)
 
     
harald

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Dołączył: 09 Mar 2019
Posty: 36
Wysłany: 2019-03-11, 13:47   

Super dzięki:) Jadę dziś na jazdę testową :) będę strzelał w wersję Prestige z silnikiem 1.6 115KM :) koszt takiego auta to 60 900 mi akurat pasuje, przeliczyłem ile jeżdżę w miesiacu i LPG zwróci mi się po dwóch latach a planuję jeździć 5 lat, wiec oszczędność w ciągu 5 lat - 5 000pln to nie jest aż taka abym wybierał LPG :) a wersja Prestige też tego nie ma. Robiąć Comfort jak Prestige muszę zapłacić dobrze ponad 65 000 :)
_________________
hary
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2019-03-11, 18:09   Re: Chcę kupić Dustera :) czy polecacie

harald napisał/a:
Jakie to ma spalanie bo jeżeli koło 7 litrów a robię 1000km miesięcznie to 350pln przeżyję, gdyż przy LPG wyjdzie mnie 250pln :) (bo benzyznka na rozruch).


Ja bym liczył minimum 8 l beny lub 9l LPG +0,5l beny . Można przyjąć , że różnica wynosi 20zł/100 km .
 
     
CloNu


Marka: Dacia
Model: Duster 2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Wiek: 43
Dołączył: 09 Mar 2019
Posty: 3
Wysłany: 2019-03-11, 19:33   

Ja wyszarpałem w cenie 60900 Prestige w metaliku z automatyczną klimą, dywanikami i matą bagażnika, rocznik 2019 z AndroidAuto.
 
     
harald

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Dołączył: 09 Mar 2019
Posty: 36
Wysłany: 2019-03-11, 23:07   

Byłem dziś na jeździe próbnej. 1.6 115KM silniczek, udało mi się rozpędzić do 130:) ale potworem to on nie jest:D to oczywiście akceptuję, w końcu ma być to fur do przemieszczania sie. Nie ukrywam jednak że jestem milo zaskoczony zawieszeniem, dość miękkie ale fajnie trzyma się drogi, na zakrętach dużych przechylen nie odczułem. Dziurki itp wybierane jak dla mnie rewelacyjnie. Środek, muszę przyznać że dawno tego słowa nie użyłem ale... Przytulny... Tylko ja takie odczucia mam? Oczywiście 1000pln zaoferowali ale będę szukał coś więcej by mi zaproponowano :)
Wykasowałem spalanie i powiem na to co go cisnąłem wyszło 8, czyli jeżdżąc normalnie koło 7sie zakręci :) dzięki wszystkim za odpowiedzi.
_________________
hary
 
     
miela

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 19 Lis 2018
Posty: 95
Skąd: DKL
Wysłany: 2019-03-12, 11:06   

No widzisz, ja jeszcze się tak nie rozpędziłem swoim dusterem. Ale też nie jest to auto typowo autostradowe, chociaż daje radę. I nie jest aż tak głośno jak niektórzy demonizują (tak do 110 km/h na pewno). I to chyba bardziej opory powietrza hałasują niż silnik, którego nie słychać, co mi akurat przeszkadza ;)

Duster to też moje pierwsze nowe auto i jestem zadowolony. Po miesiącu używania brałbym tak samo.
_________________
Duster 1.6 SCe 4x4
 
     
gogol

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 09 Maj 2018
Posty: 127
Wysłany: 2019-03-12, 12:55   

u mnie minie zaraz rok (koniec kwietnia) i tym bardziej bym wzial jeszcze raz. niczego mu nie brakuje. sprawdza sie ;)
_________________
http://www.dusterklub.pl/viewtopic.php?p=19286
 
     
miela

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 19 Lis 2018
Posty: 95
Skąd: DKL
Wysłany: 2019-03-12, 14:48   

No właśnie, jeśli już miałbym się czepiać, to się znajdzie, ale takie pierdoły, choć niektóre irytujące (jak chowające się wpięcia do pasów z tyłu).
_________________
Duster 1.6 SCe 4x4
 
     
dragoStin

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 20 Gru 2018
Posty: 33
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2019-03-12, 16:13   

miela napisał/a:
No właśnie, jeśli już miałbym się czepiać, to się znajdzie, ale takie pierdoły, choć niektóre irytujące (jak chowające się wpięcia do pasów z tyłu).


Też to zauważyłem i powiem, że mnie 'przeraziło' :) Jak można do takich rzeczy dopuścić ?
Ogólnie to parząc przez pryzmat obecnego samochodu "Skoda Roomster" w paru miejscach jest to gorzej rozwiązane - ilość schowków w kabinie i bagażniku, pasy i siedzenia - w skodzie są regulowane i wyciągane.

Wiem że to samochód 'budżetowy', ale oglądając też inne marki stwierdziłem to samo :(
Chciałem kupić nowego Romka, ale niestety już nie produkują, a tym bardziej nie z takim silnikiem który mnie nie zawiódł przez ponad 200kkm i z taką instalacją, której wtryski miały wytrzymać ok 90kkm a działają jak to się ładnie mówi "do nadal".
_________________
Zakupiona Dacia Duster LPG - Faza 'testów' :)
 
     
miela

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 19 Lis 2018
Posty: 95
Skąd: DKL
Wysłany: 2019-03-12, 17:35   

dragoStin, ha! Mam to samo, bo z wiekowej fabii się przesiadłem i to samo. Mam wrażenie, że tam takie pierdoły właśnie lepiej rozwiązali. Może po prostu bardziej praktyczne doświadczenie w całej grupie VAG. No ale nie ma dramatu przynajmniej na razie.
_________________
Duster 1.6 SCe 4x4
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2019-03-12, 17:58   

dragoStin napisał/a:
miela napisał/a:
No właśnie, jeśli już miałbym się czepiać, to się znajdzie, ale takie pierdoły, choć niektóre irytujące (jak chowające się wpięcia do pasów z tyłu).


Też to zauważyłem i powiem, że mnie 'przeraziło' :) Jak można do takich rzeczy dopuścić ?
Ogólnie to parząc przez pryzmat obecnego samochodu "Skoda Roomster" w paru miejscach jest to gorzej rozwiązane - ilość schowków w kabinie i bagażniku, pasy i siedzenia - w skodzie są regulowane i wyciągane.


Skoda nie kosztowała 39900 zł , bogatsze wersje też więcej kosztowały .
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 11