Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
DACIA DUSTER II 2018 1.6 SCe - ryzyko awarii silnika
Autor Wiadomość
viper126pzgc
viper126pzgc


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 53
Dołączył: 16 Gru 2018
Posty: 58
Wysłany: 2019-10-03, 10:10   

U mnie po wgraniu najnowszego softu, podczas przeglądu we wrześniu problem już się nie pojawia. Zmienił się też sposób testowania systemów podczas uruchamiania pojazdu i trwa to nieco dłużej. Zauważyłem rónież poprawę dynamiki pracy silnika na czwartym biegu.
 
     
Idar

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 26 Lip 2018
Posty: 13
Wysłany: 2019-10-15, 10:31   

Po pierwszym przeglądzie i wgraniu nowego softu (obligatoryjnie, czego sam nie zgłaszałem) komunikat o ryzyku awarii już się nie pojawia. Ale szczerze mówiąc nie było to jakoś mocno uciążliwe..
 
     
star
[Usunięty]

Wysłany: 2019-10-30, 10:30   

I co - podejrzewasz, że przyczyną może byc jakiś błąd oprogramowania?
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2019-10-30, 16:44   

Marek250518 napisał/a:
. A z drugiej strony, czy nie można wgrać softu z DD1 z ostatniego rocznika 2017? Tu ludzie nie mieli chyba problemów, a silnik ten sam, chyba że się mylę.

Sce wprowadzono w środku 2015 roku , tak na pamięć :mrgreen: . Czas na jednorazowy 1.0 :cry: .
 
     
viper126pzgc
viper126pzgc


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 53
Dołączył: 16 Gru 2018
Posty: 58
Wysłany: 2019-12-31, 16:28   

Marek250518 napisał/a:
komunikatu "ryzyko awarii silnika" brak.


Wydaje mi się, że komunikat jest ale znika bardzo szybko tak jak to było u mnie. Udało mi się go odczytać dopiero po nagraniu filmu i puszczeniu go w bardzo zwolnionym tempie.

Po przegląadzie we wrześniu problem nie pojawia się.

Występować zaczął jednak inny problem. Najczęściej przy odpalaniu silnik zaskakuje od razu i wszystko jest ok, zdarza się jednak, że muszę kręcić rozrusznikiem dość długo zanim silnik zaskoczy. Ma ktoś tak?
 
     
Kapitan Shinobi
Predator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 392
Wysłany: 2020-01-02, 00:23   

LESNICZYy napisał/a:
Marek250518 napisał/a:
. A z drugiej strony, czy nie można wgrać softu z DD1 z ostatniego rocznika 2017? Tu ludzie nie mieli chyba problemów, a silnik ten sam, chyba że się mylę.

Sce wprowadzono w środku 2015 roku , tak na pamięć :mrgreen: . Czas na jednorazowy 1.0 :cry: .


Co masz na myśli mówiąc jednorazowy? Chyba wszystkie obecnie produkowane silniki są jednorazowe. Klient ma pojeździć 2-3 lata, i przyjść po nowe, a martwić się będzie 2/3 właściciel ;-)
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2020-01-02, 17:16   

Kapitan Shinobi napisał/a:
LESNICZYy napisał/a:
Marek250518 napisał/a:
. A z drugiej strony, czy nie można wgrać softu z DD1 z ostatniego rocznika 2017? Tu ludzie nie mieli chyba problemów, a silnik ten sam, chyba że się mylę.

Sce wprowadzono w środku 2015 roku , tak na pamięć :mrgreen: . Czas na jednorazowy 1.0 :cry: .


Co masz na myśli mówiąc jednorazowy? Chyba wszystkie obecnie produkowane silniki są jednorazowe. Klient ma pojeździć 2-3 lata, i przyjść po nowe, a martwić się będzie 2/3 właściciel ;-)

Właśnie o to mi chodziło co napisałeś . Silnik jest /będzie zrobiony na 200kkm i teoretyczna wymiana lub raczej złom i do salonu . Pięknych ekologicznych czasów dożyliśmy :mrgreen: . Sce 1.6 jest zrobiony na 300kkm i to już jest mało jak na bogatsze kraje europy . W Polsce to większości wystarczy z powodu nie za wielkich przebiegów .
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10