Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Podłączanie dodatkowych odbiorników pod skrzynkę bezp.
Autor Wiadomość
waydi

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 13
Wysłany: 2019-04-18, 07:41   Podłączanie dodatkowych odbiorników pod skrzynkę bezp.

Czołem!

Sprawdziłem wszystkie nagłówki w tym dziale i nie znalazłem nigdzie recepty na to jak do skrzynki bezpieczników (kabinowej). Podpiąć dodatkowy odbiornik (w tym wypadku aktywny sub Kenwood). Mamy gdzieś tutaj tutorial jak skorzystać z wolnych slotów w skrzynce?
 
     
Witek1952

Marka: Duster
Model: Ambiance
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 71
Dołączył: 28 Wrz 2014
Posty: 216
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2019-04-18, 09:37   

Witam serdecznie. SUB ma duży pobór prądu a instalacja jest obliczona z niewielkim zapasem. Proponuję przez dodatkowy bezpiecznik podłączyć wprost do akumulatora. Bezpiecznik zamontuj jak najbliżej klemy by niezabezpieczony odcinek był jak najkrótszy.
_________________
Witek
 
     
traks

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Rocznik: 2012
Dołączył: 20 Kwi 2018
Posty: 157
Wysłany: 2019-04-18, 19:27   

Żeby nie grzebać w skrzynce, czekam na coś takiego od chińczyka i zobaczę jak się sprawdzi

https://www.aliexpress.co....27424c4dOq0mXF
 
     
waydi

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 13
Wysłany: 2019-04-18, 20:35   

Super! Dzięki za odpowiedź!

A żeby nie czekać na przesyłkę z Chin wystarczy chyba coś takiego co?

https://allegro.pl/oferta/gniazdo-bezpiecznika-samochodowego-mini-6746510752
 
     
traks

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Rocznik: 2012
Dołączył: 20 Kwi 2018
Posty: 157
Wysłany: 2019-04-18, 21:07   

To z allegro to kawałek kabla z gniazdem bezpiecznika, to z chin to wtyczka którą wpinasz w gniazdo bezpiecznika w skrzynce i podpinasz dodatkowy odbiornik
 
     
Witek1952

Marka: Duster
Model: Ambiance
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 71
Dołączył: 28 Wrz 2014
Posty: 216
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2019-04-19, 12:02   

waydi napisał/a:
Super! Dzięki za odpowiedź!

A żeby nie czekać na przesyłkę z Chin wystarczy chyba coś takiego co?

https://allegro.pl/oferta/gniazdo-bezpiecznika-samochodowego-mini-6746510752


Dzięki temu sprytnemu kabelkowi bezinwazyjnie podepniesz się do każdego obwodu. Problemem jest to, że przewód doprowadzający prąd do tego bezpiecznika jest zaprojektowany tylko dla fabrycznie podłączonych odbiorników. Dodanie kolejnych może niebezpiecznie zwiększyć obciążenie przewodu zasilającego. Najprostszym rozwiązaniem jest podłączenie takich urządzeń, które nie będę używane w tym samym czasie. Najlepszym wykonanie niezależnej instalacji z bezpiecznikiem przy samym akumulatorze. Wpis dotyczył kabelka z Allegro a nie tego z Chin. Ten z Allegro można podpiąć bezpośrednio pod akumulator a jak dodatkowe urządzenie będzie zasilane przez przekaźnik to śmiało można je podłączyć w każdym punkcie instalacji i wtedy ten z Chin doskonale się sprawdzi. Przekaźnik ma pobór prądu ok. 100 mA więc nie ma problemu z przeciążeniem. Pozdrawiam i życzę pogodnych świąt.
_________________
Witek
 
     
waydi

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 13
Wysłany: 2019-04-19, 18:31   

Wypakowałem właśnie subwoofer i bardzo miło się zaskoczyłem. Okazało się, że producent dołączył wiązkę do podłączania zasilania uwzględniającą m.in. przód zasilający z gniazdem bezpiecznika!
Pozostały mi w zasadzie dwie zagwozdki:
- którędy najprościej poprowadzić przewód zasilający do akumulatora (spod siedzenia kierowcy)?
- gdzie wpiąć przewód drugi przewód (tzw. Minus) aby subwoofer dostawał zasilanie po przekręceniu kluczyka? Czy bezpośrednio w stacyjkę czy gdzies w skrzynce bezpieczników jest przewidziana taka funkcja?
 
     
Witek1952

Marka: Duster
Model: Ambiance
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 71
Dołączył: 28 Wrz 2014
Posty: 216
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2019-04-19, 18:45   

Witam. Minus jest na każdym kawałku blachy w samochodzie. Plus możesz wziąć z bezpiecznika zapłonu pod warunkiem, że jest to sterowanie a nie zasilanie. Przewód najbezpieczniej jest pociągnąć przy progu. Tak są umieszczone fabryczne instalacje. Wrzuć jakąś fotkę albo schemat bo bez tego trudno coś konkretnie doradzić.
_________________
Witek
 
     
waydi

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 13
Wysłany: 2019-04-20, 06:22   

Na 4 stronie instrukcji jest schemat :
http://manual.kenwood.com...load/1000009266
 
     
traks

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Rocznik: 2012
Dołączył: 20 Kwi 2018
Posty: 157
Wysłany: 2019-04-20, 07:20   

Witek1952 napisał/a:
Dzięki temu sprytnemu kabelkowi bezinwazyjnie podepniesz się do każdego obwodu. Problemem jest to, że przewód doprowadzający prąd do tego bezpiecznika jest zaprojektowany tylko dla fabrycznie podłączonych odbiorników.


Chyba nie do końca, do skrzynki bezpieczników idzie przecież jeden kabel, a dopiero później za bezpiecznikami jest to rozdzielane na inne obwody?
 
     
Witek1952

Marka: Duster
Model: Ambiance
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 71
Dołączył: 28 Wrz 2014
Posty: 216
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2019-04-20, 09:21   

Chyba nie do końca, do skrzynki bezpieczników idzie przecież jeden kabel, a dopiero później za bezpiecznikami jest to rozdzielane na inne obwody?



Miałem na myśli bezpieczniki od poszczególnych obwodów. Usuwając bezpiecznik i używając tego kabelka wcinasz się tylko w jeden obwód np wycieraczek a nie w zasilanie całej skrzynki. Proponuję bardzo rozważnie podejść do tematu bo zbyt wiele w życiu naprawiałem instalacji po takich przeróbkach. Ponadto wyraźnie napisałem, że chodzi o przewód doprowadzający prąd do danego bezpiecznika. Ten od wycieraczek jest obliczony na moc silniczka wycieraczek i to bez przesadnego zapasu. Gdyby taki był to chwila nieuwagi ( np przymarznięte pióro wycieraczki lub szmatka leżąca pod maską, która dostała się między cięgna wycieraczek) skutkowała by spaleniem silniczka a nie bezpiecznika a przecież nie o to chodzi. Pozdrawiam.
_________________
Witek
 
     
waydi

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 13
Wysłany: 2019-04-20, 11:25   

A zakładając prowadzenie "+" wprost z akumulatora jak gdzie podłączyć drugi przewód aby uruchamiać sub po przekręceniu kluczyka?
 
     
Witek1952

Marka: Duster
Model: Ambiance
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Wiek: 71
Dołączył: 28 Wrz 2014
Posty: 216
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2019-04-21, 19:05   

waydi napisał/a:
A zakładając prowadzenie "+" wprost z akumulatora jak gdzie podłączyć drugi przewód aby uruchamiać sub po przekręceniu kluczyka?
Sterować subem możesz używając kabla wychodzącego z radia. Jest niebieski i używany też jest do wysuwanej anteny. Sprawdź tylko jaki prąd pobiera sterowanie subem i jaki jest na wyjściu z radia. To ważne.
_________________
Witek
 
     
waydi

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 24 Mar 2019
Posty: 13
Wysłany: 2019-04-23, 12:05   

Czołem!

Macie może gdzieś schematy kostek podpiętych do Media Nav?
Wymontowałem je dzisiaj licząc na szybką i bezbolesną operację ale jednak zajmie to znacznie więcej czasu.

Doszedłem do tego, że kostka z fioletowymi i różowymi przewodami + czerwony/czarny to zasilanie z AKU i przewody do głośników (wiecie który przewód prowadzi do którego głośnika)?

Druga kostka z różnymi kolorami jest dla mnie zagwozdką. Wiecie, który przewód może być owym przewodem od sterowania?

Ps. Jak najlepiej zrobić odejście do wysyłki sygnału na zewnętrzny wzmacniacz (aktywny sub)? Przecinać przewody i kostkować/mostkować czy jest na to lepszy patent?

Zrzut ekranu 2019-04-23 o 12.57.39 kopia.jpg
Plik ściągnięto 107 raz(y) 78,11 KB

Zrzut ekranu 2019-04-23 o 12.57.29 kopia.jpg
Kostka zasilania z aku i przewody do głośników
Plik ściągnięto 67 raz(y) 83,91 KB

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 14