Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Komp pokładowy duster 2 LPG
Autor Wiadomość
dragoStin

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 20 Gru 2018
Posty: 33
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2019-04-09, 21:09   Komp pokładowy duster 2 LPG

Witajcie,

Czy na kompie pokładowym DD II LPG są dane odnośnie spalania, zasięgu i przebytego dystansu (od czasu resetu wartości)?

Dzięki i pozdrawiam
_________________
Zakupiona Dacia Duster LPG - Faza 'testów' :)
 
     
matiax

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Wiek: 53
Dołączył: 17 Lut 2019
Posty: 94
Skąd: Katowice
Wysłany: 2019-04-09, 21:51   

chyba nie ma a przynajmniej ja nie mam albo nie znalazłem
 
     
dragoStin

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 20 Gru 2018
Posty: 33
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2019-04-10, 08:44   

matiax napisał/a:
chyba nie ma a przynajmniej ja nie mam albo nie znalazłem


Dzięki, za info.
Dziwne że nie wspomnieli o tym podczas jazdy próbnej i zamawiania samochodu gdy o to pytałem.

Dziwne firma ma podejście wynika z tego że 'polegli' na pierdołach ( porównuje do mojej skody z 2008r ), które dużego kosztu chyba nie wnoszą:
- schowki (kabina/podsufitka/bagażnik/siedzenia)
- kluczyk (nie jest zamykany/chowany)
- oświetlenie (funkcje/przyciski)
- komputer, wiem że przekłamuje zużycie LPG ale co jak jadę na PB ?
- bagażnik (organizator/zaczepy)
- zamki pasów na tylnej kanapie do których trudniej trafić pasem (odczucia moich dzieci)
- siedzenia, tutaj koszt byłby chyba dużo większy w skodzie tylna kanapa ma wyciągane/przesuwane/pochylane siedziska - każde osobno)

Porównanie oczywiście do mojej skody...

Pozdrawiam
_________________
Zakupiona Dacia Duster LPG - Faza 'testów' :)
 
     
dragoStin

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 20 Gru 2018
Posty: 33
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2019-04-10, 08:51   

matiax napisał/a:
chyba nie ma a przynajmniej ja nie mam albo nie znalazłem


Dzięki, za info.
Dziwne że nie wspomnieli o tym podczas jazdy próbnej i zamawiania samochodu gdy o to pytałem.

Dziwne firma ma podejście wynika z tego że 'polegli' na pierdołach ( porównuje do mojej skody z 2008r ), które dużego kosztu chyba nie wnoszą:
- schowki (kabina/podsufitka/bagażnik/siedzenia)
- kluczyk (nie jest zamykany/chowany)
- oświetlenie (funkcje/przyciski)
- komputer, wiem że przekłamuje zużycie LPG ale co jak jadę na PB ?
- bagażnik (organizator/zaczepy)
- zamki pasów na tylnej kanapie do których trudniej trafić pasem (odczucia moich dzieci)
- siedzenia, tutaj koszt byłby chyba dużo większy w skodzie tylna kanapa ma wyciągane/przesuwane/pochylane siedziska - każde osobno)

Porównanie oczywiście do mojej skody...

Pozdrawiam
_________________
Zakupiona Dacia Duster LPG - Faza 'testów' :)
 
     
miela

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 19 Lis 2018
Posty: 95
Skąd: DKL
Wysłany: 2019-04-10, 09:30   

dragoStin, haha, mam te same odczucia po przesiadce z fabii z 2000 roku! No poza składanym kluczykiem, bo tego nie miałem. Ale właśnie te pierdoły są irytujące, bo większość rzeczy to po prostu know-how i drugi koncern motoryzacyjny świata chyba je ma.

Dodałbym jeszcze do tej listy brak regulacji częstotliwości dla trybu przerywanego wycieraczek i aż się prosi, żeby zamiast tylnej półki była roleta.
_________________
Duster 1.6 SCe 4x4
 
     
tommylee1

Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 SCE LPG
Wersja: Comfort
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Mar 2019
Posty: 130
Wysłany: 2019-04-10, 10:06   

:-)

Patrzmy na te rzeczy, które dają przewagę Dustera nad Skodzitsu.

Przyznam się, że u mnie Duster wygrał z Rapidem z 2019 r. do którego otrzymałem 8 tysi upustu.
Wsiedliśmy z narzeczoną w Rapida, przejechaliśmy 20 km na jeździe próbnej, zamknęliśmy drzwi i zapomnieliśmy o tym po 10 minutach.
Rapid miał wszystko ale jest autem do kapelusza.

A w dusterze w czasie jazdy próbnej mogliśmy popatrzeć z góry na rapidy.
I tak samo z tym Roomsterem. Przepraszam za moja opinie ale to nijakie auto.
Dlatego musi nadrobić kilkoma innymi czynnikami.

A teraz już na poważnie. Uważam, ze Duster do 60 tys to bardzo dobry wybór.
Dokładanie kolejnej kasy za wyposażenie bądź inny silnik niż 1.6 to już wyrzucanie pieniędzy i oszukiwanie rzeczywistości.
 
     
jammo


Marka: Opel , Hyundai, Dacia
Model: Astra, i30, Duster2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Wiek: 61
Dołączył: 26 Lip 2017
Posty: 226
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2019-04-10, 11:14   komputer pokładowy Duster II LPG

Ale w Dusterze powyżej 60 tyś zł nie ma już co za wiele dokładać, po prostu jest tam już praktycznie wszystko. Ja mam Prestige oczywiście z niezawodnym 1.6 SCe i po dołożeniu do niego dopłaty za lakier, automatycznej klimatyzacji, koła zapasowego, grzanych foteli, kamer 360* , dałem za niego 60 900 zł, oczywiście po upustach. Do tego w gratisie dostałem jeszcze automatyczny hak holowniczy(montaż gratis) i dywaniki. Tak, że pomijając oczywiście wersję z innymi silnikami, nie ma za bardzo już co dokładać i cena jest już praktycznie maksymalna. Chyba że ktoś chce jeszcze dołożyć plastiki nadkoli i listwy ochronne drzwi, to można do tego doliczyć jeszcze max. 1000 zł. Teraz jeszcze wyszło, że wersje Prestige maja możliwość odblokowania automatycznych wycieraczek, dodatkowych wskazań zegara i temperatury na wyświetlaczu komputera oraz opcji doświetlania zakrętów halogenami. Wszystkie te opcje są po prostu tylko wyłączone , no, bo jak by to pasowało, żeby Dacia za taką kasę miała takie wyposażenie i mogłaby zrobić jeszcze większą konkurencję marce Renault. A na fotce ten o którym pisałem :mrgreen:

Foto 1.jpeg
Plik ściągnięto 138 raz(y) 155,04 KB

 
     
dragoStin

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 20 Gru 2018
Posty: 33
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2019-04-10, 11:24   

tommylee1 napisał/a:
:-)

Patrzmy na te rzeczy, które dają przewagę Dustera nad Skodzitsu.

Przyznam się, że u mnie Duster wygrał z Rapidem z 2019 r. do którego otrzymałem 8 tysi upustu.
Wsiedliśmy z narzeczoną w Rapida, przejechaliśmy 20 km na jeździe próbnej, zamknęliśmy drzwi i zapomnieliśmy o tym po 10 minutach.
Rapid miał wszystko ale jest autem do kapelusza.

A w dusterze w czasie jazdy próbnej mogliśmy popatrzeć z góry na rapidy.
I tak samo z tym Roomsterem. Przepraszam za moja opinie ale to nijakie auto.
Dlatego musi nadrobić kilkoma innymi czynnikami.

A teraz już na poważnie. Uważam, ze Duster do 60 tys to bardzo dobry wybór.
Dokładanie kolejnej kasy za wyposażenie bądź inny silnik niż 1.6 to już wyrzucanie pieniędzy i oszukiwanie rzeczywistości.


Skode Roomster wybrałem świadomie - nie chodziło o jakość/nijakość tylko właśnie o dodatki - regulowane fotele/duże okna z tyłu i obszerny bagażnik ( chodziło o dzieci ). Co do zalet dustera to w porównaniu do skody światła 'gały wypalają' - skoda ledwo co świeciła, druga sprawa dla mnie ważna to możliwość wygodnego poruszania się po bezdrożach - przyda się na różnego rodzaju wycieczki oraz fabryczny gaz, z małych rzeczy mile mnie zaskoczyło 'defaultowe' radio z możliwością podpięcia telefonu przez bluetooth - nie ma za to ( co miałem w skodzie ) regulacji dźwięku prawo/lewo by nie przeszkadzać śpiącym osobom w samochodzie

Dustera wybrałem świadomie - w takiej cenie trudno szukać czegoś bardziej korzystnego - tym bardziej że chciałem mieć 'fabryczny' gaz (dużo jeżdżę) oraz spory bagażnik (na wycieczki).
A to co pisałem to po prostu jak kolega powyżej stwierdził know-how, które przepraszam bardzo jest wszystkim znane i niezbyt 'skomplikowane' i drogie we wdrożeniu - a co podniosło by prestiż takiego dustera, a co przełożyło by się na sprzedaż.
No i nie ukrywam że taki duster podoba się mojej żonie, choć przy kupnie skody roomster mówiła 'błeee' :)
_________________
Zakupiona Dacia Duster LPG - Faza 'testów' :)
 
     
tommylee1

Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 SCE LPG
Wersja: Comfort
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Mar 2019
Posty: 130
Wysłany: 2019-04-10, 11:36   

Nie chciałem nikogo urazić i krytykować jeżeli chodzi o wygląd

Sam obecnie jeżdżę Fiatem Albea :-) .
Cieszę się, że sprowokowałem do wyrażenia swoich pozytywnych wrażeń co do naszej wspólnej decyzji zakupu Dustera.
Mam nadzieje, że nie będziemy się musieli wspierać w trudnych chwilach a tylko chwalić swoim pozytywnym samopoczuciem.
:-D :-D
 
     
dragoStin

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 20 Gru 2018
Posty: 33
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2019-04-10, 12:04   

tommylee1 napisał/a:
Nie chciałem nikogo urazić i krytykować jeżeli chodzi o wygląd

Sam obecnie jeżdżę Fiatem Albea :-) .
Cieszę się, że sprowokowałem do wyrażenia swoich pozytywnych wrażeń co do naszej wspólnej decyzji zakupu Dustera.
Mam nadzieje, że nie będziemy się musieli wspierać w trudnych chwilach a tylko chwalić swoim pozytywnym samopoczuciem.
:-D :-D


W żadnym razie nie czuję się urażony - ludzie dzisiaj zbyt często biorą do siebie wszystko co czytają !

Co do dustera to jak pisałem podstawą wyboru był LPG fabryczny tutaj, i nie ukrywam chciałem wziąć w wersji top - ale z gazem brak niestety :( Zaszalałem biorąc klimę automatyczną która mnie 'rozczarowała' na Duży + ( do tej pory śmigałem na ręcznej )

Na pewno się z nim 'zżyję' po jakimś czasie - moje uwagi były raczej typu: co mogło by być zrobione niezbyt wielkim kosztem i czego mi brak... jak wiadomo znacznie gorzej się znosi jeśli czegoś brak, tym bardziej że jak pisałem są to 'tanie pierdoły' ułatwiające codzienne funkcjonowania - bo jak mawiała moja babcia "szkłem dupę też można wytrzeć" :)
_________________
Zakupiona Dacia Duster LPG - Faza 'testów' :)
 
     
tommylee1

Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 SCE LPG
Wersja: Comfort
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Mar 2019
Posty: 130
Wysłany: 2019-04-10, 12:08   

Dacia musi mieć co dodać podczas faceliftingu za 3-4 lata :-)
 
     
jammo


Marka: Opel , Hyundai, Dacia
Model: Astra, i30, Duster2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Wiek: 61
Dołączył: 26 Lip 2017
Posty: 226
Skąd: Podkarpackie
Wysłany: 2019-04-10, 12:30   

dragoStin napisał/a:
z małych rzeczy mile mnie zaskoczyło 'defaultowe' radio z możliwością podpięcia telefonu przez bluetooth - nie ma za to ( co miałem w skodzie ) regulacji dźwięku prawo/lewo by nie przeszkadzać śpiącym osobom w samochodzie

Nie wiem o co ci dokładnie chodzi z tym dźwiękiem, ale przypuszczam, że o siłę głosu lub wyłączanie poszczególnych głośników.Jeżeli tak, to powiem, że Duster przynajmniej w mojej wersji z MediaNav ma taką możliwość, gdyż w opcjach jest ustawianie siły natężenia dźwięku na poszczególne głośniki .Można dać głośniej na stronę kierowcy a ciszej na pasażera lub tył, bądź w ogóle wyłączyć stronę.
 
     
dragoStin

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 20 Gru 2018
Posty: 33
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2019-04-10, 12:33   

Właśnie o to chodziło...wynika z tego że mając MediaNav można sobie 'dowolnie' regulować, w defaultowym zaś doszukałem się tylko przód/tył - chyba że o czymś nie wiem :)

edit:
Jednak jest podział pod niewiele znaczącą nazwą "Wytł" 😉
_________________
Zakupiona Dacia Duster LPG - Faza 'testów' :)
 
     
Voxmord


Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 SCe LPG
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Maj 2019
Posty: 78
Wysłany: 2019-05-30, 12:14   Re: Komp pokładowy duster 2 LPG

dragoStin napisał/a:
Witajcie,

Czy na kompie pokładowym DD II LPG są dane odnośnie spalania, zasięgu i przebytego dystansu (od czasu resetu wartości)?

Dzięki i pozdrawiam


Jestem na etapie testowania swojego Dustera, od kilku dni. Niestety potwierdzam, że w wersji z LPG nie ma możliwości podglądu na komputerze pokładowym, danych dot. spalania, zasięgu i przebytego dystansu. Nie ma też opcji, ustawienia daty i zegara.

Nie ukrywam, że "trochę" zaskoczyły mnie tego typu braki - zamawiając samochód nawet nie brałem pod uwagę, że tak elementarnych informacji nie będzie w zasięgu ręki i wzroku.

No cóż, trzeba się przyzwyczaić i testować dalej ;)

Pozdro dla wszystkich Dustero maniaków!
 
     
AndrewMD

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 11 Lip 2019
Posty: 39
Wysłany: 2019-07-11, 15:56   

Voxmord możesz coś więcej opisać o tym komputerze i jakieś foto? Stoję przed wyborem Dustera z LPG comfort i zwykłym radiem a przez to zupełnie nie wiem jak z komputerem pokładowym.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12