Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy Duster 1.6 SCe 4x4 terkotanie, szum ze skrzyni biegów
Autor Wiadomość
Terry2K4

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 13 Kwi 2019
Posty: 3
Wysłany: 2019-04-13, 21:28   Nowy Duster 1.6 SCe 4x4 terkotanie, szum ze skrzyni biegów

Witam, Duster 1.6 SCe 4x4, 6 biegów, 2019 rok przebieg 400KM! Od wyjazdu z salonu obecny jest hałas w postaci terkotania, szumu itp. podczas przyspieszania i hamowania silnikiem. Przy wyrównaniu prędkości hałas znika. Usterka zgłoszona w ASO, uznana - wymieniono łożyska w skrzyni. Po odbiorze hałas identyczny jak przed naprawą. Poszukuję w okolicach Zgierz-Łódź kogoś, kto posiada identycznego Dustera i jeśli wyrazi zgodę na kilkuminutową przejażdżkę, będę w stanie ocenić, czy moja skrzynia jest trefna, czy wszystkie nowe Dustery 4x4 tak mają. Przy okazji wymienimy własne spostrzeżenia, a w razie potrzeby pomogę rozwiązać inne problemy związane z samochodem.
Pozdrawiam, Piotr.
 
     
Maroko

Marka: Dacia
Model: Duster 2
Dołączył: 19 Gru 2018
Posty: 24
Wysłany: 2019-04-14, 10:49   

U mnie tez podobne chrobotanie było słychać od początku (teraz mam 20kkm) zgłoszone i nie widza problemu. Niedługo w ramach innej naprawy będą wymieniać półosie napędowe i pzekladnie pośrednia, zobaczymy może terkotanie tez zniknie. Jeśli nie to poproszę o jazdę z serwisantem najpierw moim a potem jakimś salonowym dla porównania.
Jak oni zarabiają na tych samochodach przy ilości rzeczy które wymieniają w ramach gwarancji to ja nie wiem :lol:
 
     
matiax

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Wiek: 53
Dołączył: 17 Lut 2019
Posty: 94
Skąd: Katowice
Wysłany: 2019-04-14, 18:58   

No to was zmartwię chłopaki. Mam ten model i w takiej konfiguracji 380km właśnie przejechane. Żadnego terkotania i szumu itp. przy każdych prędkościach obojętnie czy przyspieszam czy hamuję.
Mam za to inny objaw : na 5, 6 biegu przy około 2300 obrotów delikatnie dodając gazu mam czasem takie półsekundowe dwa spadki mocy.
 
     
Maroko

Marka: Dacia
Model: Duster 2
Dołączył: 19 Gru 2018
Posty: 24
Wysłany: 2019-04-14, 19:58   

matiax napisał/a:
No to was zmartwię chłopaki. Mam ten model i w takiej konfiguracji 380km właśnie przejechane. Żadnego terkotania i szumu itp. przy każdych prędkościach obojętnie czy przyspieszam czy hamuję.
Mam za to inny objaw : na 5, 6 biegu przy około 2300 obrotów delikatnie dodając gazu mam czasem takie półsekundowe dwa spadki mocy.


Te spadki to standard i są u każdego, całe epopeje znajdziesz w wątku o skokowym opadaniu obrotów.
 
     
Terry2K4

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 13 Kwi 2019
Posty: 3
Wysłany: 2019-04-14, 20:42   

matiax napisał/a:
No to was zmartwię chłopaki. Mam ten model i w takiej konfiguracji 380km właśnie przejechane. Żadnego terkotania i szumu itp. przy każdych prędkościach obojętnie czy przyspieszam czy hamuję.
Mam za to inny objaw : na 5, 6 biegu przy około 2300 obrotów delikatnie dodając gazu mam czasem takie półsekundowe dwa spadki mocy.


Jeśli możesz, powiedz skąd jesteś. Jeśli wyrazisz zgodę i pozwolisz na kilkuminutową przejażdżkę byłbym bardzo wdzięczny i podjechałbym, jeśli to nie jest na drugim końcu Polski.
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, pozdrawiam, Piotr!
 
     
Marek1603

Marka: Dacia
Model: Lodgy1,6 MPI, Duster4WD 1,6SCE AT-ki
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2016
Wiek: 50
Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 273
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2019-04-15, 06:12   

Zapraszam do Olkusza.
 
     
gogol

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 09 Maj 2018
Posty: 127
Wysłany: 2019-04-15, 08:10   Re: Nowy Duster 1.6 SCe 4x4 terkotanie, szum ze skrzyni bieg

Terry2K4 napisał/a:
Witam, Duster 1.6 SCe 4x4, 6 biegów, 2019 rok przebieg 400KM! Od wyjazdu z salonu obecny jest hałas w postaci terkotania, szumu itp. podczas przyspieszania i hamowania silnikiem. Przy wyrównaniu prędkości hałas znika. Usterka zgłoszona w ASO, uznana - wymieniono łożyska w skrzyni. Po odbiorze hałas identyczny jak przed naprawą. Poszukuję w okolicach Zgierz-Łódź kogoś, kto posiada identycznego Dustera i jeśli wyrazi zgodę na kilkuminutową przejażdżkę, będę w stanie ocenić, czy moja skrzynia jest trefna, czy wszystkie nowe Dustery 4x4 tak mają. Przy okazji wymienimy własne spostrzeżenia, a w razie potrzeby pomogę rozwiązać inne problemy związane z samochodem.
Pozdrawiam, Piotr.


co prawda w dieslu, ale tez 4x4 - jak jestes zainteresowany to daj znac. mieszkam w Łodzi.
_________________
http://www.dusterklub.pl/viewtopic.php?p=19286
 
     
gru

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 15 Kwi 2019
Posty: 19
Wysłany: 2019-04-15, 17:21   Re: Nowy Duster 1.6 SCe 4x4 terkotanie, szum ze skrzyni bieg

Terry2K4 napisał/a:
Witam, Duster 1.6 SCe 4x4, 6 biegów, 2019 rok przebieg 400KM! Od wyjazdu z salonu obecny jest hałas w postaci terkotania, szumu itp. podczas przyspieszania i hamowania silnikiem. Przy wyrównaniu prędkości hałas znika. Usterka zgłoszona w ASO, uznana - wymieniono łożyska w skrzyni. Po odbiorze hałas identyczny jak przed naprawą. Poszukuję w okolicach Zgierz-Łódź kogoś, kto posiada identycznego Dustera i jeśli wyrazi zgodę na kilkuminutową przejażdżkę, będę w stanie ocenić, czy moja skrzynia jest trefna, czy wszystkie nowe Dustery 4x4 tak mają. Przy okazji wymienimy własne spostrzeżenia, a w razie potrzeby pomogę rozwiązać inne problemy związane z samochodem.
Pozdrawiam, Piotr.




Jeśli Warszawa i okolice Ci po drodze to możemy się umówić.
Mam identycznego Dustera i takie same objawy.
Ale sprawa dotyczy dźwięków i to jest dość subiektywne, więc nie wiem czy to to samo. Z Twojego opisu stawiam, że tak. Ja jestem dość wyczulony chyba na dźwięk i dla mnie te odgłosy brzmią trochę niepokojąco, trochę jak piorąca pralka. Ale wydaje mi się, że jest to na tyle ciche, że niektórzy mogą tego nie zauważyć.

Ja jestem już po wizycie w ASO. Nic niepokojącego nie stwierdzono. Taki jest dźwięk tego silnika ponoć.

Ale chętnie skonfrontuję to również z innymi użytkownikami.
 
     
Sajmon117

Marka: Dacia
Model: DUSTER 2 LPG
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2021
Dołączył: 09 Cze 2018
Posty: 415
Skąd: pow,wejherowski
Wysłany: 2019-04-17, 20:18   

U mnie huczy cichutko tak ze 100 km/h jak puszcze gaz i do 80 km/h zejdzie
Przyzwyczaiłem się :lol: :lol:
 
     
matiax

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Wiek: 53
Dołączył: 17 Lut 2019
Posty: 94
Skąd: Katowice
Wysłany: 2019-04-17, 22:23   

Marek1603 napisał/a:
Zapraszam do Olkusza.


Czy te ATki ci szumią głośniej niż normalnie? albo czy o wiele głośniej niż normalne bo zamierzam sobie kupić
 
     
Marek1603

Marka: Dacia
Model: Lodgy1,6 MPI, Duster4WD 1,6SCE AT-ki
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2016
Wiek: 50
Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 273
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2019-04-19, 06:02   

Na fabrycznych zrobiłem z 1500km i po przekładce na AT nie stwierdziłem znaczącej różnicy. Zakup opon był poprzedzony konsultacjami z osobami jeżdżącymi w terenie i te właśnie mi polecili jako dobre połączenie asfalt - teren.
 
     
adamw

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 31 Mar 2019
Posty: 5
Wysłany: 2019-04-25, 23:17   

Mam identyczne objawy w 1.6 4x4, od 20 dni szarpię się z serwisem z Rzeszowa. Póki co bezskutecznie, bo oni zamiast rozkręcić auto sprawdzili u siebie w systemie i podobno Renault wie o tej dolegliwośi i do końca kwietnia mają ją rozwiązać... Problem tylko czy jest to ten dźwięk bo tego nie byli pewni. A może mydlą mi oczy. Czy ktoś słyszał jakąś podobną historię? Wydaje mi się że im więcej razy będziemy zgłaszać się do ASO tym więcej informacji na ten temat otrzyma centrala Renault i będzie musiała rozwiązać problem.
 
     
gru

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 15 Kwi 2019
Posty: 19
Wysłany: 2019-04-26, 10:45   

Ja jak pisałem wyżej też byłem w ASO i mechanik przejechał się ze mną a potem podnieśli i obejrzeli auto. Dźwięk był wysłyszany, ale stwierdzono, że to normalne.

Mi nic nie powiedziano o kwietniu.
Powiedziano, że do czerwca ma wyjść nowy soft poprawiający skoki obrotów. Z tym, że to wydaje mi się nie związane z naszym problemem.
 
     
ttss
tomek

Marka: dacia
Model: duster II
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Gru 2018
Posty: 15
Wysłany: 2019-05-08, 22:35   Re: Nowy Duster 1.6 SCe 4x4 terkotanie, szum ze skrzyni bieg

Terry2K4 napisał/a:
Witam, Duster 1.6 SCe 4x4, 6 biegów, 2019 rok przebieg 400KM! Od wyjazdu z salonu obecny jest hałas w postaci terkotania, szumu itp. podczas przyspieszania i hamowania silnikiem. Przy wyrównaniu prędkości hałas znika. Usterka zgłoszona w ASO, uznana - wymieniono łożyska w skrzyni. Po odbiorze hałas identyczny jak przed naprawą. Poszukuję w okolicach Zgierz-Łódź kogoś, kto posiada identycznego Dustera i jeśli wyrazi zgodę na kilkuminutową przejażdżkę, będę w stanie ocenić, czy moja skrzynia jest trefna, czy wszystkie nowe Dustery 4x4 tak mają. Przy okazji wymienimy własne spostrzeżenia, a w razie potrzeby pomogę rozwiązać inne problemy związane z samochodem.
Pozdrawiam, Piotr.


Chyba mam to samo: 1,6 4x4, niecałe 3kkm - lekkie terkotanie poza momentami wyrównanych obrotów, czyli pracy 'bez obciążenia'. Mechanik serwisu stwierdził że to norma, bo ten silnik jest głośny - 'słychać wtryskiwacze'. Brzmi to casami jak stary diesel :) Będe wymieniał olej po docieraniu i jeszce wróce do tej sprawy, póki co się uparłem że się nie denerwuję.
A przy okazji - czym bliżej 3k tym mniej problemów z siadaniem obrotów itp, jakby sterowniki się 'uczyły' albo były celowo zaprogramowane na blokowanie wysokich obrotów w trakcie docierania ???? Nie wiem, ale jest wyraźnie lepiej.
Dwajcie sygnały jak ktoś dostanie jasną diagnozę!
Pozdrawiam
_________________
Tomek
 
     
gru

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 15 Kwi 2019
Posty: 19
Wysłany: 2019-05-09, 08:42   

O dzięki ttss za wpis.
Wygląda, że mamy to samo. Ja też pojadę na wymianę oleju, w czerwcu i też podrążę czy rzeczywiście nie ma sposobu na uciszenie tego. Może rzeczywiście to kwestia wyciszenia. Sam nie wiem. Mam jeszcze poprzedniego Dustera i jest o wiele głośniejszy a takich odgłosów nie ma.

Teraz mam z 1600 km i pierwszą dłuższą trasę za soba. Jak się leci pow. 90 to właściwie nie słychać tego może się po prostu zlewa z szumem powietrza i normalnym odgłosem silnika.

W każdym razie napisz jak się u Ciebie rozwinie sytuacja.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10