Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowy Duster 1.6 SCe 4x4 terkotanie, szum ze skrzyni biegów
Autor Wiadomość
gru

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 15 Kwi 2019
Posty: 19
Wysłany: 2019-06-19, 10:27   

Maroko, a może ci wymienili, ale zamontowali właśnie z tym luzem?
No nie wiem, u mnie po dotarciu jakby mniej to terkotało, poza tym zaczęła trochę brzęczeć klapa bagażnika na nierównościach i skutecznie to zagłusza czasami :).
 
     
Maroko

Marka: Dacia
Model: Duster 2
Dołączył: 19 Gru 2018
Posty: 24
Wysłany: 2019-06-19, 13:36   

gru napisał/a:
Maroko, a może ci wymienili, ale zamontowali właśnie z tym luzem?
No nie wiem, u mnie po dotarciu jakby mniej to terkotało, poza tym zaczęła trochę brzęczeć klapa bagażnika na nierównościach i skutecznie to zagłusza czasami :).


Nauczony doświadczeniem ze serwis to zna się tylko na wymianie oleju sam posprawdzałem czy nie ma luzu. A co do zamka to u mnie również wymienili i skrzypienie na wybojach ustało :)
Jak znajde trochę wolnego to będę ich atakował o wycie skrzyni, zobaczymy jaki będzie efekt.
 
     
gru

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 15 Kwi 2019
Posty: 19
Wysłany: 2019-06-19, 14:14   

Aha no to nie wiem, zagadka terkotania pozostaje.

U mnie to cala klapa podskakuje zdaje się, ale wyczytałem, że jest tam regulacja i można to jakoś podkręcić by nie było takiego luzu pomiędzy klapą a karoserią więc spojrzę na to w wolnej chwili.

Powodzenia.
 
     
Maroko

Marka: Dacia
Model: Duster 2
Dołączył: 19 Gru 2018
Posty: 24
Wysłany: 2019-06-21, 18:58   

gru napisał/a:
Aha no to nie wiem, zagadka terkotania pozostaje.

U mnie to cala klapa podskakuje zdaje się, ale wyczytałem, że jest tam regulacja i można to jakoś podkręcić by nie było takiego luzu pomiędzy klapą a karoserią więc spojrzę na to w wolnej chwili.

Powodzenia.


Regulacje zostaw ASO bo potem wykręca się ze ktoś nienamaszczony się dotykał, u mnie regulowali a potem wymienili cały zamek i jest spokój.
 
     
gru

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 15 Kwi 2019
Posty: 19
Wysłany: 2019-06-21, 23:04   

A długo taka operacja wymiana zamka trwała w ASO?
 
     
Maroko

Marka: Dacia
Model: Duster 2
Dołączył: 19 Gru 2018
Posty: 24
Wysłany: 2019-06-22, 00:13   

gru napisał/a:
A długo taka operacja wymiana zamka trwała w ASO?


Na pewno w ciagu jednego dnia, nigdy nie czekam na miejscu tylko zostawiam i odbieram wieczorem tak ze w godzinach dokładnie to nie wiem.
 
     
gru

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 15 Kwi 2019
Posty: 19
Wysłany: 2019-06-26, 10:21   

Dzięki Maroko. U mnie jednak dochodzę do wniosku, że to nie zamek a cała klapa. Są tam takie nakrętki gumowoplastikowe do regulacji, ale nic nie dają. Na razie zostawiam to.

Co do terkotania to jest i tak jeżdżę na razie. Chyba aż do pierwszego przeglądu bo brak koncepcji.
 
     
Maroko

Marka: Dacia
Model: Duster 2
Dołączył: 19 Gru 2018
Posty: 24
Wysłany: 2019-06-26, 13:02   

gru napisał/a:
Dzięki Maroko. U mnie jednak dochodzę do wniosku, że to nie zamek a cała klapa. Są tam takie nakrętki gumowoplastikowe do regulacji, ale nic nie dają. Na razie zostawiam to.

Co do terkotania to jest i tak jeżdżę na razie. Chyba aż do pierwszego przeglądu bo brak koncepcji.


A wiesz naszło mnie żeby szarpnąć za półosie raz jeszcze (ze dwa tysiące od wymiany razem z przekładnia pośrednia) i luz znów się pojawił wraz z narastającym odgłosem rzężenia z napędu.
Zgłoszę przy przeglądzie i zobaczymy co oni na to.
 
     
gru

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 15 Kwi 2019
Posty: 19
Wysłany: 2019-06-26, 13:50   

A widzisz, no to moze to.
Tylko czy to normalne by takiego luzu to dostawalo?

Daj znać w każdym razie czy pomogło Ci to.
 
     
gru

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 15 Kwi 2019
Posty: 19
Wysłany: 2019-08-22, 12:35   

Ja po przejechaniu już ponad 10 tys. km mam taką teorię, że to jednak coś z olejem w skrzyni biegów. Zaobserwowałem, że jak samochód stał na słońcu w gorące dni to potem tego terkotania nie było.

Coś ktoś takiego też zaobserwował?
 
     
robercik
robert

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Wiek: 52
Dołączył: 25 Lis 2019
Posty: 131
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2019-11-25, 15:28   

Bardzo mnie interesuje temat. Mam nowego dustera i podobne objawy. Chętnie wymienie doświadczenia a jak trzeba to poczynię jakieś spostrzeżenia Gru mówisz że to luz na półosi?
 
     
gru

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 15 Kwi 2019
Posty: 19
Wysłany: 2019-11-28, 13:37   

robercik napisał/a:
Bardzo mnie interesuje temat. Mam nowego dustera i podobne objawy. Chętnie wymienie doświadczenia a jak trzeba to poczynię jakieś spostrzeżenia Gru mówisz że to luz na półosi?


Nie, to zdaje się Maroko mówił.
Zdaje się, że w 4x4 to musi być coś innego.

Ja na razie trzymam się tego, że ten typ tak ma.
 
     
przecinak

Marka: Dacia
Model: DusterII
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Essential
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 07 Mar 2019
Posty: 13
Wysłany: 2019-12-03, 21:58   

robercik napisał/a:
Bardzo mnie interesuje temat. Mam nowego dustera i podobne objawy. Chętnie wymienie doświadczenia a jak trzeba to poczynię jakieś spostrzeżenia Gru mówisz że to luz na półosi?


Witam mam to samo w 1.6sce 4x4, to terkotanie występuje głównie podczas przyspieszania i hamowania silnikiem,4,5,6 bieg na bardzo ciepłym oleju jest mniej słyszalne ogólnie występuje u mnie od przebiegu 1000km teraz mam ponad 31000km przy ok 10000km zgłosiłem do ASO wymiana oleju pomogła na ok 8000km potem dźwięk powrócił temat w Renault znany każdy kto to zgłasza tą usterkę powinien odsłuchać nagrania audio z serwisantem i porównać z swoim dźwiękiem następnie podłączyć kompa do auta i wysłać info o usterce do Renault ,o to się postarajcie w ASO.Może to przyspieszy działania producenta na chwilę obecną od roku nie ma rozwiązania, ma dopiero być ... Pozdrawiam
 
     
robercik
robert

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Wiek: 52
Dołączył: 25 Lis 2019
Posty: 131
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2019-12-08, 08:42   

Przecinak o jakim nagraniu audio mówisz? Jeżeli chodzi o szum i dźwięki ze skrzyni jak je nagrać? Czym zarejestrować? Jak "zachęciłeś" ASO do zmiany oleju w skrzyni biegów? U mnie tylko parskają śmiechem lub sapią. Mechanicy oczywiście :-D "tak ma być" To jest odpowiedź
 
     
przecinak

Marka: Dacia
Model: DusterII
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Essential
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 07 Mar 2019
Posty: 13
Wysłany: 2019-12-08, 12:49   

robercik napisał/a:
Przecinak o jakim nagraniu audio mówisz? Jeżeli chodzi o szum i dźwięki ze skrzyni jak je nagrać? Czym zarejestrować? Jak "zachęciłeś" ASO do zmiany oleju w skrzyni biegów? U mnie tylko parskają śmiechem lub sapią. Mechanicy oczywiście :-D "tak ma być" To jest odpowiedź

Robercik ty nie masz nic nagrywać tylko odsłuchać audio z serwisem które serwis tobie odtworzy i porówna z dźwiękiem z twojego auta. To procedura serwisowa która jest opisana dla tej usterki. Byłem umówiony na kolejną naprawę i pozostawienie auta na ok tydzień.W dniu przyjęcia auta serwisant zaproponował że sprawdzi jeszcze informacje w systemie Renault czy nie ma informacji o tej usterce. W trakcie wpisywania przeprowadzał krótką ankietę z pytaniami z systemu np: czy silnik zimny ,czy podczas jazdy, czy podczas przyspieszania, itp itd.Następnie wyświetliły się różne przypadki występujące z DDII i jednym z nich był opis pasujący objawami. Pliki audio odsłuchałem z serwisem potwierdziłem podpisałem papier poszedłem na herbatkę do kącika dla klienta a Duster pojechał na warsztat pod komputer celem wysłania info do Renault. Cała impreza trwała 30 min auto nie zostało na naprawę i nie zostanie bo w Renault jest napisane że rozwiązanie usterki dopiero będzie.......kiedyś.
A co do oleju to ja na nic nikogo nie namawiałem tylko powiedziałem że mają wymienić na oryginał "Elfa" wziąłem f-vat zapłaciłem i mam. Pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 11