Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakup nowego Dustera - pytania i wątpliwości
Autor Wiadomość
13dp

Marka: Dacia
Model: Duster 2
Silnik: 1.6 SCe
Dołączył: 14 Maj 2019
Posty: 14
Wysłany: 2019-05-14, 16:02   

LESNICZYy napisał/a:
Ostatnio zaliczyłem Czechy moim liftem . Prawie 600 km w 3 dni , 2 osoby + bagaż , 90% autostrady . Auto spisało się rewelacyjnie :mrgreen: .


Super :-)
Myślisz że te nowe silniki nie ucierpiały jednak odrobinę na dynamice w związku z dostosowywaniem ich do nowych norm emisyjnych. To jednostka montowana już od jakiegoś czasu w kilku modelach jednak pojawiają się głosy że kiedyś radziła sobie lepiej... Testowałem go na dwóch jazdach i wiem czego można się po nim mniej więcej spodziewać (nie zamierzam bić rekordów prędkości)-może moje obawy są nieuzasadnione (przesiadam się bowiem z auta co miało 130KM i prawie dwukrotnie więcej momentu-diesel) dlatego pytam jakie są Wasze odczucia. Chodzi o to, aby tylko nie było to auto w takich warunkach wręcz uciążliwe.
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 701
Skąd: SZO
Wysłany: 2019-05-14, 16:42   

13dp napisał/a:
LESNICZYy napisał/a:
Ostatnio zaliczyłem Czechy moim liftem . Prawie 600 km w 3 dni , 2 osoby + bagaż , 90% autostrady . Auto spisało się rewelacyjnie :mrgreen: .


Super :-)
Myślisz że te nowe silniki nie ucierpiały jednak odrobinę na dynamice w związku z dostosowywaniem ich do nowych norm emisyjnych. To jednostka montowana już od jakiegoś czasu w kilku modelach jednak pojawiają się głosy że kiedyś radziła sobie lepiej... Testowałem go na dwóch jazdach i wiem czego można się po nim mniej więcej spodziewać (nie zamierzam bić rekordów prędkości)-może moje obawy są nieuzasadnione (przesiadam się bowiem z auta co miało 130KM i prawie dwukrotnie więcej momentu-diesel) dlatego pytam jakie są Wasze odczucia. Chodzi o to, aby tylko nie było to auto w takich warunkach wręcz uciążliwe.

Od momentu sprzedania Fiata 126p mam benzynę z LPG więc wiem czego się spodziewać . Najgorzej moim Dusterem jechało mi się po zakupie , wydawał się nie za szybki :mrgreen: . Dwa wtryski benzynowe wcześniej zostały wymienione na gwarancji a po założeniu LPG odczułem ożywienie silnika :mrgreen: . Z klekota musisz się trochę przestawić .
 
     
Marek1603

Marka: Dacia
Model: Lodgy1,6 MPI, Duster4WD 1,6SCE AT-ki
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2016
Wiek: 50
Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 273
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2019-05-14, 16:59   

Pogadaj w salonie, może uda ci się załatwić auto na weekend. Wtedy się wybierzesz na wycieczkę i ocenisz.
 
     
miela

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 19 Lis 2018
Posty: 95
Skąd: DKL
Wysłany: 2019-05-14, 17:52   

Ja to pewnie nie jestem reprezentatywny przykład, bo przesiaidłem się do dustera z trupa (fabii 68 KM) i jestem zadowolony, tyle, że z fabii też byłem zadowolony ;)

Duster spokojnie na podjazdach daje radę, trzeba czasem ostro się na wachlować drążkiem zmiany biegów, ale tylko tyle. Prze aż miło.
_________________
Duster 1.6 SCe 4x4
 
     
13dp

Marka: Dacia
Model: Duster 2
Silnik: 1.6 SCe
Dołączył: 14 Maj 2019
Posty: 14
Wysłany: 2019-05-14, 17:57   

Marek1603 napisał/a:
Pogadaj w salonie, może uda ci się załatwić auto na weekend. Wtedy się wybierzesz na wycieczkę i ocenisz.

Chciałem tak zrobić, ale tam gdzie zamawiałem nie wypożyczają niestety auta na weekendy. Pożyczyli mi jednak w tygodniu na czas dłuższy niż standardowa jazda testowa co pozwoliło lepiej zapoznać się z autem. Posta napisałem ponieważ gdzieś spotkałem się z sugestią że auto z tym silnikiem ma problem z pokonywaniem niedużych wzniesień nawet na 4 biegu więc zacząłem się zastanawiać co to będzie z dodatkowym balastem :mrgreen:
Z drugiej strony to zmieniły mi się wymagania odnośnie auta i nie tak słabymi silnikami ludzie udawali się kiedyś na urlopy. Druga sprawa to poważnie zastanawiam się nad pominięciem autostrad przy okazji takich wyjazdów i poruszania się bocznymi, aczkolwiek ucywilizowanymi drogami - wtedy jakoś odpoczywam podczas samej jazdy, widoki ciekawsze...
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 701
Skąd: SZO
Wysłany: 2019-05-14, 18:24   

Na wniesieniach redukcja i gaz w podłogę , jak masz 3 tys obrotów i wyżej to silnik 1.6 daje radę :mrgreen: . Autostrady też bez problemu , bez obawień :mrgreen:
 
     
miela

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 19 Lis 2018
Posty: 95
Skąd: DKL
Wysłany: 2019-05-15, 10:35   

Nieduże wzniesienia na 4 biegu 1.6 bierze spokojnie, no ale jak mam tu takie wzniesienie 12% za ostrym zakrętem, więc czasem trzeba i na chwilę do 2 zredukować (w śniegu czy deszczu).
_________________
Duster 1.6 SCe 4x4
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 10