Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wytarty dywanik i wgłębienie pod dywanikiem
Autor Wiadomość
tommylee1

Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 SCE LPG
Wersja: Comfort
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Mar 2019
Posty: 130
Wysłany: 2019-06-27, 12:08   Wytarty dywanik i wgłębienie pod dywanikiem

Mam pytanie do użytkowników Nowego Dustera.
Czy u Was tak jak u mnie ściera się dywanik (ten dodawany za free) pod prawą nogą?

Dodatkowo czy również po przejechaniu 800 km zauważyliście w miejscu w którym spoczywa prawa stopa (pięta) dołek/wgłębienie w podłodze pod dywanikiem?
 
     
pavulon78

Marka: Dacia
Model: Duster 2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 45
Dołączył: 27 Lut 2019
Posty: 22
Wysłany: 2019-07-02, 14:05   

Wgłębienia co prawda nie mam, ale ślady ścierania na gumowym dywaniku są bardzo wyraźnie (po roku i przejechanych 24kkm). Przyznam że słabo to wygląda.
W piwnicy czeka na wymianę całkiem nowy komplet który dostałem do pakietu adventure który montowałem w maju br.
 
     
tommylee1

Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 SCE LPG
Wersja: Comfort
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Mar 2019
Posty: 130
Wysłany: 2019-07-02, 19:17   

Niepokoi mnie to wgniecenie. Tak jakby pod tapicerka podłogi nie włożyli jakiegoś wypełnienia.
Wspomniałem o tym przy regulacji hamulca ręcznego w ASO. Pan kierownik zajrzał do Dustera demo, w którym również było wgłębienie. Stwierdził: cóż on może poradzić, taka konstrukcja ;-) .
Na razie obserwuję.
 
     
Marcin.1

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 26 Sie 2019
Posty: 5
Wysłany: 2019-08-27, 20:37   

Cześć, właśnie szukałem wpisów na temat wgniecenia/wgłębienia w podłodze przy pedale gazu i hamulca. U mnie auto ma miesiąc i po przejechaniu ok. 1200 km jest widoczne i wyczuwalne wgłębienie w podłodze. Nogi nie mam za ciężkiej :-) Do tego dochodzi skrzypienie spod tapicerki podłogi,dźwięk pracującego styropianu (mniej więcej w polu usztywnienia tapicerki pod dywanikiem).
Zainwestowałem w oryginalne dywaniki, jakaś mieszanka gumy i tworzywa sztucznego, ewidentnie się odkształca w miejscu wgniecenia podłogi. To wgłębienie jest ewidentne i trochę irytujące. Zdaję sobie sprawę, że auto jest "budżetowe", ale po miesiącu użytkowania takie rzeczy?
Do tego to skrzypienie podłogi praktycznie przy każdym ruchu nogi...
Będę próbował to reklamować w serwisie.

Masz jakieś wyniki swoich obserwacji, czy u Ciebie też "skrzypi" pod nogami?
 
     
tommylee1

Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 SCE LPG
Wersja: Comfort
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Mar 2019
Posty: 130
Wysłany: 2019-08-27, 22:57   

Moim zdaniem to wada konstrukcyjna. Niestety serwis udaje idiotę pokazując mi auto demo i mówiąc - TTTM.

Wymierzyłem i kupiłem kawałek blach kwasówki, podkleiłem na rzep i wsunąłem pod dywanik.
Jest idealnie, stabilnie i wygodnie.
Oczywiście nie namawiam Cię do odpuszczenia. Tym bardziej, że słychać styropian.
Sam mam zamiar wrócić do tematu i argumentować to innymi przypadkami.
 
     
Marcin.1

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 26 Sie 2019
Posty: 5
Wysłany: 2019-08-28, 17:04   

Nie odpuszczę, tym bardziej, że auto praktycznie nowe, ma miesiąc. Przy okazji podjadę do dealera i zgłoszę temat, zobaczymy jaka będzie reakcja...

Też mi się wydaje, że samodzielne środki zaradcze będą pewnie tutaj najlepsze, powiedz proszę jaką grubą i jak duży kawałek tej kawsówki umieściłeś pod dywanikiem?
 
     
tommylee1

Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 SCE LPG
Wersja: Comfort
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Mar 2019
Posty: 130
Wysłany: 2019-08-29, 12:43   

1,5 mm wystarczyła, nie ugina się.
 
     
mistakos

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 09 Sty 2019
Posty: 92
Wysłany: 2019-09-01, 21:20   

Możesz jeszcze podać wymiary? U mnie też zrobiło się wgłębienie pod pedałem gazu...
 
     
tommylee1

Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 SCE LPG
Wersja: Comfort
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Mar 2019
Posty: 130
Wysłany: 2019-09-02, 01:03   

23x32 cm

Proszę bardzo.
 
     
mistakos

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 09 Sty 2019
Posty: 92
Wysłany: 2019-09-03, 18:37   

Dzięki wielkie, ogarnę coś takiego.
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2019-09-04, 08:38   

Niestety, to fakt: styropian pod butem w tym miejscu (pod pedałem gazu) to całkowita pomyłka. Mam tam wgłębienie w podłodze mimo, że od początku używałem solidnego dywanik gumowego - teraz (właściwie to już po ok. 150 tys. km) i w dywaniku zrobiła się dziura... Podoba mi się pomysł z podkładką, ale czy nie wystarczyłby kawałek pleksi, np. 1,5 mm grubości - to by rozłożyło nacisk na większą powierzchnię? Najlepiej jednak byłoby zwracać uwagę serwisom, żeby zwróciły uwagę na ten banalny (ale irytujący) problem producentowi.
_________________
Piotrek
 
     
tommylee1

Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 SCE LPG
Wersja: Comfort
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Mar 2019
Posty: 130
Wysłany: 2019-09-04, 21:24   

Pleksi będzie się uginać.
Kwasówka jest sztywna.
Podkleiłem jeszcze taśmę rzep żeby się nie przesuwało.
 
     
Marcin.1

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 26 Sie 2019
Posty: 5
Wysłany: 2019-10-17, 22:09   

tommylee1 napisał/a:
Moim zdaniem to wada konstrukcyjna. Niestety serwis udaje idiotę pokazując mi auto demo i mówiąc - TTTM.

Wymierzyłem i kupiłem kawałek blach kwasówki, podkleiłem na rzep i wsunąłem pod dywanik.
Jest idealnie, stabilnie i wygodnie.
Oczywiście nie namawiam Cię do odpuszczenia. Tym bardziej, że słychać styropian.
Sam mam zamiar wrócić do tematu i argumentować to innymi przypadkami.


Update: Auto po serwisie, muszę przyznać, że stanęli na wysokości zadania i... nic już nie skrzypi pod nogami. Okazało się, że wykładzina jest fabrycznie lekko przyklejona do styropianu, aby się nie przemieszczać. U mnie ten klej "puścił" i wykładzina tarła o styropian podczas ruchu nogą, co powodowało skrzypienie. Serwis podkleił ponownie wykładzinę do styropianu i jest w końcu cisza...
Natomiast owe wgłębienie, cóż, powiedzieli, że to normalne, kiedy jest tam wykorzystany styropian, sprawdziliśmy w ich aucie demo i też było wgłębienie. Moim zdaniem Twój pomysł z kawałkiem blachy pod dywanikiem załatwia ten problem ;-)
 
     
Voxmord


Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 SCe LPG
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Maj 2019
Posty: 78
Wysłany: 2020-01-05, 22:08   

"Patent Tommyego" świetny - chyba najlepsze możliwe rozwiązanie, sam korzystam od kilku miesięcy ;-)
Również pytałem o ten defekt w serwisie, okazało się, że wszystkie testowe Dustery mają ten nieszczęsny lej (w tym samochód pracownika ASO).
 
     
mistakos

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 09 Sty 2019
Posty: 92
Wysłany: 2020-01-11, 19:06   

Marcin.1 napisał/a:

Update: Auto po serwisie, muszę przyznać, że stanęli na wysokości zadania i... nic już nie skrzypi pod nogami. Okazało się, że wykładzina jest fabrycznie lekko przyklejona do styropianu, aby się nie przemieszczać. U mnie ten klej "puścił" i wykładzina tarła o styropian podczas ruchu nogą, co powodowało skrzypienie. Serwis podkleił ponownie wykładzinę do styropianu i jest w końcu cisza...
Natomiast owe wgłębienie, cóż, powiedzieli, że to normalne, kiedy jest tam wykorzystany styropian, sprawdziliśmy w ich aucie demo i też było wgłębienie. Moim zdaniem Twój pomysł z kawałkiem blachy pod dywanikiem załatwia ten problem ;-)


Ja właśnie miałem serwis i powiedzieli, że wymienią ten styropian, tylko nie mają go na magazynie. Jak tylko przyjdzie zadzwonią by umówić się na termin wymiany. Ciekawe czy mnie zbajerowali czy faktycznie wymienią...
Dam znać.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10