Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Media Nav
Autor Wiadomość
Kapitan Shinobi
Predator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 392
Wysłany: 2020-12-06, 22:55   

Mnie przeraziła cena aktualizacji (sprawdzałem jakiś czas temu, i było to ok 100 Euro).
Także ten, tego...
Jeżdżę na starych mapach.
Jak na razie mnie nie wyprowadziła w pole, ale też nie za bardzo miała okazję ;-) .
W razie czego - google maps, a kasa zostaje.
 
     
loriath

Marka: Dacia
Model: Duster II f.2
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2021
Dołączył: 15 Lis 2021
Posty: 8
Wysłany: 2021-11-16, 17:11   

W nowym Dusterze można przez Media Nav używać Android Auto i w zasadzie nawigacja Media Nav staje się niepotrzebna.
 
     
Bogdan Misiek

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 04 Cze 2019
Posty: 303
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2021-12-23, 21:06   

Dla tych co wolą klasyczne rozwiązanie, to sa mapy polski na allegro po 70 - 76 zł.
Kupiłem taką czyli HERE 2021 rok. I pojawiła się nowa trasa S3 (której nie miałem), ale na przykład dalej nie ma na mapie małej obwodnicy wokół mojego osiedla, który to kawałek drogi ma ze 2 lata.
 
     
sluka

Marka: Suzuki
Model: Vitara 1,4 Boosterjet AllGrip Hybrid
Napęd: 4x4
Dołączył: 25 Mar 2020
Posty: 97
Wysłany: 2022-01-06, 19:04   

Imo tylko mapy googla, lub coś oparte na nich. Czyli sprawne działanie AA jest tu kluczowe. Problemy z nawigacją się zaczynają kiedy chce się wjechać do większego miasta i w nim gdzieś dojechać. Za dużo pojawia się zmian na drogach, które mogą okazać się wtedy problemem. Najczęściej nie jest problemem przejechaniem Przez.
Mapy googla są najszybciej aktualizowane. U innych komercyjnych dostawców systemów nawigacji ma się co najwyżej ostatnią aktualizację, która czasem była aktualna 2 lata temu.
 
     
Viktor


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 65
Dołączył: 21 Lip 2018
Posty: 170
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2023-07-04, 04:52   

Dostałem link do filmiku pokazującego przeprowadzenie wgrywania nowych map. Niestety, w "moich czasach", uczyli w szkole 'ruskiego', a we filmiku lektor mówi po angielsku. Pokazane w nim czynności wyglądają na łatwe. Ale czy ktoś wie, ile to teraz kosztuje? I czy np jest możliwość wybrania tylko obszaru Polski?
https://www.youtube.com/w...Yt7s2PEGrs&t=2s
 
     
Bogdan Misiek

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 04 Cze 2019
Posty: 303
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2023-07-04, 22:48   

Powyżej jest mój post, że z tej oficjalnej strony kupiłem aktualizację. Jeszcze trzeba być zarejestrowanym i mieć zainstalowaną wcześniej aplikację, która to obsługuje.
Ta cena się wiele nie zmienia. Przysyłają mi przypomnienia o aktualizacji, o tym ze jest rabat itp., i tak to jest dalej jakaś suma typu 100 euro. Nie ma chyba znaczenia, że 99 euro po rabacie to 89 czy też 120 euro (nie pamiętam), w znaczeniu takim, że już później na allegro kupowałem mapę Polski i to za 60-kilka złotych w ubiegłe wakacje było.
Pierwszy etap na filmiku to zbieranie danych o urządzeniu MediaNav i będzie taki sam. Następnie w moim przypadku musiałam biegać do samochodu z pendrivem według załączonej przez polskiego sprzedawcę instrukcji. Trzeba się zapoznać z tą procedurą w ofercie sprzedającego czy Tobie to odpowiada.
Oceniam, że za ponad 300 zł. różnicy warto było się potrudzić, jeśli nawet trzeba było raz więcej biec do samochodu i komputera, i coś tam kopiować.
A spojrzałem teraz do sklepu, że do mojej nawigacji mapa Polski z X 2022r. kosztuje obecnie 66 zł.
Co do obszaru mapy w tym oficjalnym naviextasie to zawsze była "Europa wschodnia" lub podobne pakiety map wielu krajów.
 
     
Viktor


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 65
Dołączył: 21 Lip 2018
Posty: 170
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2023-07-06, 08:52   

Bogdan Misiek napisał/a:

(...)
A spojrzałem teraz do sklepu, że do mojej nawigacji mapa Polski z X 2022r. kosztuje obecnie 66 zł.
Co do obszaru mapy w tym oficjalnym naviextasie to zawsze była "Europa wschodnia" lub podobne pakiety map wielu krajów.


Mowa tu, o wciąż 'tym samym sklepie', z tego linka o sposobie aktualizowania?
 
     
Bogdan Misiek

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 04 Cze 2019
Posty: 303
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2023-07-06, 16:34   

Żebym się precyzyjne wyrażał:
-"Mój sklep" to waluss na allegro- mapa Polski- 66 zł.
- Link i filmik dotyczy strony naviextras - tam Europa 139 euro lub 169 euro ze subskrybcją na 3 lata, Europa wsch. 119 euro, Europa półn. 79 euro. (wybrane pakiety map zawierają Polskę)
 
     
Viktor


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 65
Dołączył: 21 Lip 2018
Posty: 170
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2023-07-08, 11:35   

^^^
Dzięki. Nie mam konta na alegro, więc poprosiłem wczoraj bliską mi osobę o 'kupienie'...
Dziś rano zmienialiśmy wersję moją 9.1.2. na 9.1.3, a potem miał być wysłany plik po nowa mapę. No i po wysłaniu zauważyliśmy info, że 'wallus' ma urlop do bodaj 16-stego... Więc poczekam... 8-)
 
     
Viktor


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 65
Dołączył: 21 Lip 2018
Posty: 170
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2023-07-10, 06:14   

Dodam jeszcze, że mimo swego urlopu, sprzedawca przysłał mapę ( i już jest ona zainstalowana). :)
Ale dostałem jeszcze od niego coś takiego: "aktywacja TMC w media na Evolution"
Nie wiem co to jest i o co chodzi... :shock:
 
     
Bogdan Misiek

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 04 Cze 2019
Posty: 303
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2023-07-11, 17:05   

Super!
a TMC - takie korki i inne utrudnienia w komunikatach "na żywo". Nie używałem tego, nie wiem czy to u nas może działać.
 
     
Viktor


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 65
Dołączył: 21 Lip 2018
Posty: 170
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2023-07-14, 19:16   

^^^ Dzięki za tą podpowiedź. Jeszcze tego nie ugryzłem, ale jak spróbuję i to zadziała, to napiszę tu o tym :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 10