Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Dodatkowe gniazdo zapalniczki/zasilania
Autor Wiadomość
tomszafa
Admin


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 766
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-09-10, 07:41   Dodatkowe gniazdo zapalniczki/zasilania

Czy ktos z was montował dodatkowe gniazdo zasilania w Dusterze?
Zastanawiam się nad zamontowaniem dodatkowego w okolicach kierowcy, bo mam telefon w uchwycie w rogu szyby po stronie kierowcy i brakuje mi tam gniazda co by zasilic telefon (te srajfony to strasznie krotko trzymaja :mrgreen: )
Mozecie cos polecic, ewentualnie ma ktos pomysl jakie miejsce byloby do tego najlepsze?
Moze ktos cos takiego juz robił?


Pozdrawiam
Tomek
 
     
BoloSr
Czarny Zadymiacz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 49
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 1205
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2013-09-10, 08:06   

Jezeli dobrze kojarze to z tej strony sa bezpieczniki czyli klapka a za nia przestrzen w ktorej mozna by zamontowac hermetyczne gniazdo ktore by bylo luzem i do niego podpiac zasilanie do smarka :)
Ino trza by bylo zakupic gniazdo i troche przewodu i juz a jak podpiac to wedlug uznania czy po stacujce czy bezposrednio do aku :)
moze byc tez takie :)
_________________

1.5dCi 90KM (115KM/260Nm)
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2013-09-10, 12:39   

Jesli rzeczywiscie doslownie bezposrednio do akumulatora, to koniecznie trzeba puscic przez bezpiecznik (tzn. dolozyc swoj)... no chyba, ze ktos akurat lubi hardcore'owe rozwiazania :mrgreen: .
_________________
pozdrawiam DD
 
     
BoloSr
Czarny Zadymiacz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 49
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 1205
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2013-09-10, 12:40   

Takich rzeczy nie pisze bo to wiadomo :) ze bezpiecznik wtedy musi byc :):)
_________________

1.5dCi 90KM (115KM/260Nm)
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2013-09-10, 13:07   

Nie bierz tego tylko ze swojego punktu widzenia ;-) , pomysl tez o innych, ktorzy czytaja lub beda w przyszlosci czytali to forum. Zawsze istnieje ryzyko, ze znajda sie ludzie, ktorzy zechca doslownie potraktowac czyjes slowa (np. takie "bezposrednio do aku"). Cos moglbym na ten temat poopowiadac, jako ze mam ponad 12 lat (i ok. 16 tys. postow) praktyki na forach motoryzacyjnych.
_________________
pozdrawiam DD
 
     
tomszafa
Admin


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 766
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-09-11, 14:22   

A tak sobie mysle, czy przypadkiem nie mozna by zamontowac samego gniazda USB. Sa takie podłączane do 12V? Bo w sumie samo USB by mi wystarczyło miałbym je tylko do ładowania telefonu bo do niczego innego nie potrzebuje a i zajmuje mniej miejsca.
 
     
tomszafa
Admin


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 766
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-09-11, 14:27   

W sumie jest coś takiego:
http://allegro.pl/gniazdo...3482042871.html

Tylko teraz muszę się zastanowić gdzie to zamontować :roll:
 
     
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2013-09-11, 15:07   

kilka miesięcy temu w "biedronce" :oops: nabyłem taką oto wtyczkę - ładuje wszystko od Kindla począwszy na nawigacjach i telefonach skończywszy.Kosztowała poniżej 20 PLN - dokładnie to chyba 9,99. Jak widać, pozwala ładować (lub zasilać) dwa urządzenia jednocześnie. No i żadnej instalacji

Zdjęcie0213.jpg
Plik ściągnięto 338 raz(y) 40,73 KB

Zdjęcie0214.jpg
Plik ściągnięto 284 raz(y) 35,31 KB

Ostatnio zmieniony przez Dar1962 2013-09-13, 09:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
tomszafa
Admin


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 766
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-09-11, 15:11   

Dar1962 napisał/a:
...No i żadnej instalacji


Ale ja wlasnie potrzebuje takiego do instalacji bo potrzebuje dodatkowe gniazdo w okolicach lewej strony (od kierowcy) bo telefon (uchwyt) mam w rogu szyby po stronie kierowcy.
 
     
BoloSr
Czarny Zadymiacz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 49
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 1205
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2013-09-13, 08:09   

tomszafa napisał/a:
Dar1962 napisał/a:
...No i żadnej instalacji


Ale ja wlasnie potrzebuje takiego do instalacji bo potrzebuje dodatkowe gniazdo w okolicach lewej strony (od kierowcy) bo telefon (uchwyt) mam w rogu szyby po stronie kierowcy.


to ja poponuje to co wczesniej napisalem inaczej nie widze
_________________

1.5dCi 90KM (115KM/260Nm)
 
     
rakso70

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x4
Rocznik: 2013
Wiek: 53
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 85
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2013-10-02, 11:07   

Brakuje mi w Dusterze gniazda "zapalniczkowego" w bagażniku. Wydaje mi się, że w lewej niszy bagażnika jest nawet fabryczne wytłoczenie, w którym można założyc gniazdo. Czasami wkładam do bagażnika lodówkę turystyczną. Zastanawiam się, skąd najlepiej byłoby pociągnąć do niej zasilanie. Chyba najlepiej z akumulatora via bezpiecznik, a może macie jakieś sugestie?
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2013-10-02, 14:04   

rakso70 napisał/a:
Brakuje mi w Dusterze gniazda "zapalniczkowego" w bagażniku. Wydaje mi się, że w lewej niszy bagażnika jest nawet fabryczne wytłoczenie, w którym można założyc gniazdo. Czasami wkładam do bagażnika lodówkę turystyczną. Zastanawiam się, skąd najlepiej byłoby pociągnąć do niej zasilanie. Chyba najlepiej z akumulatora via bezpiecznik, a może macie jakieś sugestie?


Zamiast ciągnąć bezpośrednio z aku podpiąłbym się pod istniejące gniazdo zapalniczki przy konsoli centralnej.
 
     
rakso70

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Ambiance
Napęd: 4x4
Rocznik: 2013
Wiek: 53
Dołączył: 20 Wrz 2013
Posty: 85
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2013-10-02, 14:14   

Dominus napisał/a:

Zamiast ciągnąć bezpośrednio z aku podpiąłbym się pod istniejące gniazdo zapalniczki przy konsoli centralnej.


Myślałem o tym. Jednak wpiąłem się już tam z przewodem zasilajacym "cb", aby mieć wolne gniazdo zapalniczki pod nawigacje, ewentualnie telefon. Czy nie "ugotuję" instalacji w przypadku, gdy będą z niej zasilane trzy urządzenia w jednej chwili?
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2013-10-02, 14:34   

Nie wydaje mi się aby gniazdo zostało "ugotowane" ale dla pewności pasowałoby zorientować się ile max można obciążyc to gniazdo i sprawdzić ile ciagnię lodówka, cb + jakaś nawi albo ładowarka samochodowa.
Albo drugie wyjście sprawdzić w skrzynce bezpieczników czy jest jakiś wolny bezpiecznik nie odpowiadający za nic i od niego ciągnąć zasilanie do bagażnika.
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2013-10-02, 18:45   

Dominus napisał/a:
Nie wydaje mi się aby gniazdo zostało "ugotowane" ale dla pewności pasowałoby zorientować się ile max można obciążyc to gniazdo i sprawdzić ile ciagnię lodówka, cb + jakaś nawi albo ładowarka samochodowa.

Mozna sprawdzic, co wszystko "wisi" na tym bezpieczniku, na ktorym "wisi" rowniez fabryczne gniazdko zapalniczki, jakiej jest on wartosci i czy zostaje tam wystarczajaca rezerwa na to, co jeszcze bedziemy chcieli w maksymalnej konfiguracji podlaczyc. Ale nawet jesli wyjdzie z tego, ze jest na to odpowiednia rezerwa, to i tak podlaczylbym sie z tym kabelkiem, idacym do gn. zap. w bagazniku, gdzies tuz za owym bezpiecznikiem (patrzac od zrodla zasilania), a nie gdzies juz przy fabrycznym gn. zapalniczki. No chyba, ze ten przewod idacy do fabr. gm. zap. jest na tyle gruby, ze nie ma watpliwosci, ze uciagne "to wszystko" na obu gn. zap. Nie wiem, nie widzialem go.

Dominus napisał/a:
Albo drugie wyjście sprawdzić w skrzynce bezpieczników czy jest jakiś wolny bezpiecznik nie odpowiadający za nic i od niego ciągnąć zasilanie do bagażnika.

Nalezaloby jeszcze zastanowic sie, na jakiego "rodzaju zasilania" nam zalezy - czy to zasilanie na gniazdku zapalniczki w bagazniku na byc zawsze (czyli odpowiednik pociagniecia przez dodatkowy bezpiecznik z akumulatora), czy np. ma sie pojawiac dopiero po przekreceniu kluczyka w stacyjce w jakies polozenie, czy ma znikac w momencie krecenia rozrusznikiem itp. itd. Maja one swoje zalety i wady i nalezaloby je przypasowac do potrzeb czy zyczen danego wlasciciela/uzytkownika auta. No i pod tym wzgledem taki ew. "bezpiecznik nie odpowiadający za nic", czyli wolny bezpiecznik, niekoniecznie musi nam odpowiadac. Z reszta to samo tyczy sie bezpiecznika, na ktorym "wisi" fabryczne gn. zapalniczki.
_________________
pozdrawiam DD
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 13