Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Auto salonowe i ubezpieczenei
Autor Wiadomość
onar
[Usunięty]

Wysłany: 2019-09-19, 10:54   Auto salonowe i ubezpieczenei

Pytam w kontekście mojego kolegi, który planuje zakup Dacia Duster. Jak to wygląda w praktyce? Bo wiem, że salony samochodowe mają opcję sprzedaży razem z autem u bezpieczenai - pytanie, czy można i w jakim zakresie negocjować jego cenę ? Ponoć są elastyczni pod tym względem.
 
     
gogol

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 09 Maj 2018
Posty: 127
Wysłany: 2019-09-19, 11:07   

z tego co ja wiem to u dealera nowke sie najbardziej oplaca ubezpieczyc (mowie o full wypasie - OC + AC i nie wiadomo co tam jeszcze daja). po pierwezym roku bardzo czesto tez, ale jak masz farta to trafisz w jakiejs multiagencji taniej. dalej to juz loteria.
w moim przypadku po pierwszym roku tez kupilem u dealera bo akurat mieli jakas promocje i zaplacilem duzo mniej niz sie spodziewalem. zadna multiagencja nie miala szans przebic tej oferty.
--EDIT--
dla jasnosci - nie bylem u pierwszego lepszego agenta a u dobrego znajomego z ktorym znam sie ladnych pare lat i sam byl zaskoczony jaka dostalem oferte ;)
_________________
http://www.dusterklub.pl/viewtopic.php?p=19286
 
     
pet44

Marka: Skoda Duster
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Delsey
Dołączył: 28 Mar 2019
Posty: 50
Wysłany: 2019-09-19, 14:38   

Tak, zwykle jest tak, ze w salonach samochodowych jest jakiś człowiek zajmujący się sprzedazą ubezpieczenia. Tak, mogą oni uzyskać różne preferencyjne warunki.
Tak, warto rozważyć opcję ubezpieczenia OC bezpośrednio w salonie. Warto też porównać jak to wygląda w innych towarzystwach ubezpieczeniowych, aby nie podejmować decyzji, nie mając pełnego oglądu sytuacji.
Odsyłam jeszcze do tej porównywarki ubezpieczeniowej, w celu sprawdzenia kosztów: https://superpolisa.pl
Ostatnio zmieniony przez pet44 2019-09-28, 12:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Voxmord


Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 SCe LPG
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Maj 2019
Posty: 78
Wysłany: 2019-09-20, 08:20   

Proponuję zapytać w Towarzystwach Ubezpieczeniowych i zderzyć oferty z propozycją dealera. W moim przypadku salon zaproponował ubezpieczenie o 400 zł droższe niż mój wieloletni ubezpieczyciel. Co prawda później dostałem propozycję "rabatu" w wysokości ok. 100 zł (sic!), więc w dalszym ciągu była to oferta o 300 zł gorsza...
 
     
mistakos

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 09 Sty 2019
Posty: 92
Wysłany: 2019-09-22, 06:03   

Voxmord napisał/a:
Proponuję zapytać w Towarzystwach Ubezpieczeniowych i zderzyć oferty z propozycją dealera. W moim przypadku salon zaproponował ubezpieczenie o 400 zł droższe niż mój wieloletni ubezpieczyciel. Co prawda później dostałem propozycję "rabatu" w wysokości ok. 100 zł (sic!), więc w dalszym ciągu była to oferta o 300 zł gorsza...


Ja miałem tak samo, ubezpieczyłem poza salonem.
 
     
Idar

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 26 Lip 2018
Posty: 13
Wysłany: 2019-10-15, 11:12   

Można taniej ubezpieczyć auto poza salonem, fakt, ale jakość tego ubezpieczenia będzie odpowiednio niższa. Chodzi mi o zasięg holowania, naprawa na częściach oryginalnych, stała suma ubezpieczenia itd... ogólnie cała obsługa powypadkowa. Dealer oferujący ubezpieczenie w tzw. "pakiecie dealerskim" z wysoką jakością tegoż ubezpieczenia ma zwykle zniżkę dla swoich klientów. Chodzi mi oczywiście o OC+AC+NW. Jeśli komuś nie zależy na wysokiej jakości to można ubezpieczyć po taniości, poza salonem.
 
     
Esh

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 25 Wrz 2019
Posty: 1
Wysłany: 2019-10-25, 20:03   Re: Auto salonowe i ubezpieczenei

onar napisał/a:
Pytam w kontekście mojego kolegi, który planuje zakup Dacia Duster. Jak to wygląda w praktyce? Bo wiem, że salony samochodowe mają opcję sprzedaży razem z autem u bezpieczenai - pytanie, czy można i w jakim zakresie negocjować jego cenę ? Ponoć są elastyczni pod tym względem.


Cześć, niedawno odbierałem nowego Dustera, jeżeli chodzi o negocjacje cenowe to nie negocjowałem, skorzystałem z oferty ubezpieczenia OC + AC za 2% wartości auta w przypadku finansowania u nich. Biorąc pod uwagę koszty wyszło jak dla mnie z korzyścią. Podkreślam jest to moja subiektywna ocena sytuacji :-) u kolegi może być inaczej.
 
     
Kamil357

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 17 Paź 2019
Posty: 34
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-10-25, 20:29   

Opłaca się. Śmiesznie tanie jest ze wszystkim oc AC i reszta
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 12