Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Duster II 1,6 pogwizduje skrzynia
Autor Wiadomość
Pawelek_S
Novy

Marka: duster
Model: DD2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 06 Paź 2019
Posty: 75
Wysłany: 2020-01-05, 13:42   

Bzdury , może i tanie auto ale meganki nowe też są dostępne z motorem takim jak u mnie 1,6 sce i na pewno mają te same skrzynie najwyżej inne przełożenia na kołach. po prostu ma być tanio a nie dobrze i do tego globalizacja , może te skrzynie są montowane w Indiach albo Nepalu??? Mam ten sam problem i w serwisie usłyszałem że co drugi Duster tak ma i jeździć mam i nie narzekać . Szkoda że nie trafiła ta inna dobra do mnie tylko akurat wyjąca. Człowiek kupując auto nowe ma się cieszyć a nie słuchać skrzyni i gatki typu" daj radio głośniej to będzie git" trochę nie na miejscu. Nikt nie oczekuje od tych aut bajerów jak w Q5 ale wyjąca skrzynia to przesada. W serwisie tylko zaproponowali mi wykupienie gwarancji na następne lata. Pytam jakiej jak jej nie ma bo zgodnie potwierdzili że jest szum ale nie zrobią ,kazali jeździć. Zapłacę 2100 i na koniec jak będzie tylko gorzej to usłyszę że owszem naprawimy ale za kasę bo to przez złe użytkowanie. szkoda gadać wiedzą o tej wadzie i nic z tym nie robią.
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2020-01-05, 13:48   Re: Duster II 1,6 pogwizduje skrzynia

przemek41265 napisał/a:
Nowy Duster 200 km przebiegu 1.0 TCE. Podczas jazdy na 4 biegu slychac dzwiek (delikatne jeczenie) jakby zuzytego lozska. Zjawisko wstepuje na 4 biegu przy ok 2 tys obrtow miedzy 50 - 60 km/h przy delikatnej jezdzie i popuszczaniu gazu. Zglosilem w seriwsie : odpowiedz to tani samochod i tak moze byc i wogle dacie glosne sa :) .


Samochody nie powinny wydawać dźwięków inne niż związane z pracą używanych podzespołów. Tymczasem to nie jest dźwięk wynikający z pracy podzespołu, ale ujawniający się w określonych okolicznościach, tj. ok. 2 tys. obrotów. Podobne zjawisko zgłaszano w innych silnikach Dusterów przy ok. 1,8-2 tys. obrotów i to właśnie przy dodawaniu gazu, a może i zwalnianiu pedału gazu. Jest temu poświęcony osobny wątek.
Który serwis tak odpowiedział? Warto podać nazwę tego serwisu publicznie, bo to świadczy o braku kompetencji tych ludzi i trzeba ostrzec innych użytkowników Dacii. Poza tym, opinia o tym, że Dacie są głośne wynika zapewne z kolejnej niekompetencji, gdyż obecny model z silnikiem 1,3 tce 130 KM na pewno nie jest głośny.
_________________
Piotrek
Ostatnio zmieniony przez piku 2020-01-05, 14:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Pawelek_S
Novy

Marka: duster
Model: DD2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 06 Paź 2019
Posty: 75
Wysłany: 2020-01-05, 14:04   

No właśnie nie wiem czy mogę ale w mazowieckim. Dlatego nie mam pod nickiem wpisu miejscowości. to nie chodzi o niekompetencję tylko o związane ręce ,oni nie mogą nic z tym zrobić. Mają wciskać kit ile się da.
Wiem bo w innym serwisie w moim mieście była głośna sprawa z autem. Serwis wyszedł przed szereg, pomógł człowiekowi a ten pochwalił się w sieci że jednak się da . Serwis od centrali dostał taką kare że zabolało mocno. Znam sprawę dokładniej ale nie ma co pisać. Poza tym jak trzeba tyle skrzyń wymienić -naprawić to kto zapłaci za to przecież do czas robota no i najdroższy element skrzynia. Byłem na wymianie oliwy po dotarciu bo chciałem jak myślicie ile można wymieniać olej filtr i gównianą podkłądkę pod korkiem ?
Ano 2,5h :mrgreen: Auto niby na gwarancji więc no co ? pojechałem ale zwykle taką wymianę to robię w garażu kilka minut.
 
     
Marek1603

Marka: Dacia
Model: Lodgy1,6 MPI, Duster4WD 1,6SCE AT-ki
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2016
Wiek: 50
Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 273
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2020-01-07, 16:00   

A ja powiem tak.
Wesoły dusterek to i sobie pogwizduje. ;-) :-D
 
     
Lucek

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 19 Gru 2019
Posty: 64
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2020-01-08, 16:15   

W moim Dusterze na czwartym biegu przy prędkości około 60-70 km/h słychać delikatne wycie.
Szczerze mówiąc wcześniej nie zwracałem na nie uwagi bo jest naprawdę ciche.
Nie chcę podważać niczyjego zdania tym bardziej, że nie jestem fachowcem w temacie, ale tak na chłopski rozum skoro problem występuje z tego co zauważyłem we właściwie wszystkich wersjach silnikowych to być może przyczyny należy szukać gdzie indziej, a nie w skrzyni biegów.
_________________
Uwierz w Dacię.
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2020-01-08, 17:38   

Lucek napisał/a:

Nie chcę podważać niczyjego zdania tym bardziej, że nie jestem fachowcem w temacie, ale tak na chłopski rozum skoro problem występuje z tego co zauważyłem we właściwie wszystkich wersjach silnikowych to być może przyczyny należy szukać gdzie indziej, a nie w skrzyni biegów.

Chyba użytkownicy Dustera nie są w ciemię bici żeby pisać głupoty o skrzyni biegów a nagle okaże się że to coś innego . Mogą być wadliwe głośne łożyska skrzyni . Kumplowi w Suzuki Baleno siadły po 40kkm bo ten typ tak ma .
 
     
Lucek

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 19 Gru 2019
Posty: 64
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2020-01-08, 21:59   

Do Leśniczego;
Widzę, że posiadasz auto z 2014. Czy borykałeś się z problemem głośnej skrzyni?
U mnie jest to znikomy hałas i gdybym nie zaczął o tym czytać to chyba nie zwróciłbym na to uwagi.
_________________
Uwierz w Dacię.
 
     
Black Dusty

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 05 Lis 2019
Posty: 347
Wysłany: 2020-01-08, 23:46   

Cytat:
gdybym nie zaczął o tym czytać to chyba nie zwróciłbym na to uwagi

No właśnie, skończcie czytać, słuchać i wynajdywać sobie problemy tylko użytkujcie auta do tego do czego są stworzone. ;-)
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2020-01-09, 17:27   

Lucek napisał/a:
Do Leśniczego;
Widzę, że posiadasz auto z 2014. Czy borykałeś się z problemem głośnej skrzyni?
U mnie jest to znikomy hałas i gdybym nie zaczął o tym czytać to chyba nie zwróciłbym na to uwagi.

U mnie wszystko ok . U Ciebie dość cicho ale u innych bardzo głośno , więc jest to duży problem . Problem z czasem może się pogorszyć . Kupujesz nówkę z salonu a tu taki bubel i zamiatanie tematu po dywan .
 
     
pawelcio


Marka: Dacia
Model: Nowy Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Essential
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 03 Mar 2018
Posty: 48
Wysłany: 2020-01-10, 15:09   

Zgadzam się z kolegą Leśniczym. Ten problem występuje w jakiejś części egzemplarzy od nowości i jest to zauważalne.
Wmawianie nam przez ASO, że gwizdy , wycia i jęki dobiegające ze skrzyni to normalna praca układu napędowego, to jawna kpina.
 
     
Long Man

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 27 Lis 2019
Posty: 17
Wysłany: 2020-01-13, 10:16   

Też mam ten problem, auto odebrane w listopadzie i po wyjeździe z salonu od razu usłyszałem taki cichy gwizd, buczenie. Zgłosiłem do serwisu i po miesiącu czekania zaprosili mnie na jutro, zobaczymy co wymyślą.
 
     
pawelcio


Marka: Dacia
Model: Nowy Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Essential
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 03 Mar 2018
Posty: 48
Wysłany: 2020-01-14, 15:11   

Pogrzebałem na niemieckim forum Dacianer i jest tam duży temat dotyczący hałasu z przekładni. Generalnie występują trzy rodzaje:
1. Dustery z napędem 4x4 - hałas występuje w większości egzemplarzy, hałasuje ukł. przeniesienia napędu, Występuje zarówno w trybie 4x4 jak i 4x2. Renault pracuje nad rozwiązaniem od 2018r./LOL/,
2.Dustery z silnikami TCe - tu jako prawdopodobne źródło hałasu niektórzy użytkownicy wskazują gwizd turbiny,
3.Dustery 1.6 4x2 - problem został zauważony w niewielu egzemplarzach, więc warto zgłaszać, może się temu przyjrzą.
Komuś w Niemczech wymienili skrzynię i dźwięk zniknął, w innym nie zniknął....
Mój egzemplarz jest z połowy 2018r., zgłaszałem problem w kilku ASO w Warszawie, wszędzie po diagnozie na koniec twierdzili zgodnie, że tttm, że to normalny dźwięk pracy układu napędowego itp.
 
     
przemek41265
przemek

Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Essential
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Sty 2020
Posty: 19
Wysłany: 2020-01-15, 23:29   Re: Duster II 1,6 pogwizduje skrzynia

Poznan obornicka

piku napisał/a:
przemek41265 napisał/a:
Nowy Duster 200 km przebiegu 1.0 TCE. Podczas jazdy na 4 biegu slychac dzwiek (delikatne jeczenie) jakby zuzytego lozska. Zjawisko wstepuje na 4 biegu przy ok 2 tys obrtow miedzy 50 - 60 km/h przy delikatnej jezdzie i popuszczaniu gazu. Zglosilem w seriwsie : odpowiedz to tani samochod i tak moze byc i wogle dacie glosne sa :) .


Samochody nie powinny wydawać dźwięków inne niż związane z pracą używanych podzespołów. Tymczasem to nie jest dźwięk wynikający z pracy podzespołu, ale ujawniający się w określonych okolicznościach, tj. ok. 2 tys. obrotów. Podobne zjawisko zgłaszano w innych silnikach Dusterów przy ok. 1,8-2 tys. obrotów i to właśnie przy dodawaniu gazu, a może i zwalnianiu pedału gazu. Jest temu poświęcony osobny wątek.
Który serwis tak odpowiedział? Warto podać nazwę tego serwisu publicznie, bo to świadczy o braku kompetencji tych ludzi i trzeba ostrzec innych użytkowników Dacii. Poza tym, opinia o tym, że Dacie są głośne wynika zapewne z kolejnej niekompetencji, gdyż obecny model z silnikiem 1,3 tce 130 KM na pewno nie jest głośny.
 
     
pawelcio


Marka: Dacia
Model: Nowy Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Essential
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 03 Mar 2018
Posty: 48
Wysłany: 2020-01-16, 15:22   

piku napisał/a:

Samochody nie powinny wydawać dźwięków inne niż związane z pracą używanych podzespołów.


ASO twierdzi, że te dźwięki są właśnie związane z prawidłową pracą podzespołów. (Patrz na poniższym obrazku "Uwagi":-/)

 
     
Trembek

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Sty 2020
Posty: 23
Wysłany: 2020-01-16, 16:04   

Witam!

Podpinam się pod temat. Występuje u mnie ten sam problem. DD2 tce150 2WD, auto mam 1,5 miesiąca, przebieg 3500km.

Dźwięk słyszalny jest w już od 70km/h ale kulminacja jest na 6 biegu 95-115 km/h powyżej ustaje. Najbardziej jest słyszalny gdy dodaje lekko gazu, tak żęby podtrzymać prędkość. Charakterystyka dzwięku jest taka jak przy zajechanym tylnym moscie w dużym fiacie, ma bezpośrednie odniesienie do prędkości z jaką jedziemy, nie obrotów silnika, jeżeli wrzuce inny bieg, dzwięk sie nie zmienia.

Przy przebiegu 700km zgłosiłem problem do ASO, Panowie poprosili o dokładny opis problemu i taki zrobiłem. Zabrali kluczyki bo sprawdzali przy okazji jeszcze inne zgłoszenie. PAdło pytanie czy mam czas na jazdę testową, odparłem że oczywiście liczyłem na taką. Po godzinie czekania na poczekalni wrócił Pan z kluczykami oddał mi je i powiedział że to opony. Wzięli auto, pojezdzili, zrobili z 10 km i oświadczyli że to opony. Zdębiałem, spodziewałem się, że jazda będzie w mojej obecności i będe mógł zademonstrować problem. Pozostał niesmak...

Na moje szczęscie / nieszczęscie hałas coraz bardziej narasta, jeżdżenie drogami krajowymi staje się uciążliwe. Nie chcę sie negatywnie nastawiać ale jeżeli hałas będzie większy, ciężej będzie mechanikom wciskać, że wszystko jest ok.

Za jakiś czas mam zamiar ponowić wizytę w ASO.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 11