Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Buczenie przy prędkościach 80-100km
Autor Wiadomość
Pawelek_S
Novy

Marka: duster
Model: DD2
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 06 Paź 2019
Posty: 75
Wysłany: 2020-01-19, 17:50   

Też chciałem Skodę i też uważam że to szmelc nie auto a z serwisem to jeszcze sobie zagram nawet jak nic nie zdzialam
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2020-01-19, 19:25   

Pawelek_S napisał/a:
Też chciałem Skodę i też uważam że to szmelc nie auto


Panowie, bardzo cenię Skody. Od 1996 r. miałem do czynienia z 4 czy 5 Octaviami; dwoma prywatnymi z dieslem 1,9 przejeździłem ok. 500 tys. km. Teraz mam w firmie benzynówkę 1,6 (com roku robię na niej ok. 15-20 tys. km). Miałem też do czynienia z Feliciami (dwie w domu, jedna służbowa) i dwiema Fabiami (w tym jedna w domu). I powiem tyle: kłopotów miałem ze Skodami - zwł. Octaviami, ale też z Fabią benzynówką doładowaną 1,2, i serwisami Skody - nie mniej niż z serwisem Dacii i pierwszym Dusterem, a nawet z perspektywy lat powiem, że Duster I był mniej kłopotliwy, bardziej niezawodny, a na pewno tańszy w obsłudze, niż Skody.
_________________
Piotrek
 
     
star
[Usunięty]

Wysłany: 2020-01-20, 07:18   

Buczenie to często też cecha nowych opon. Oznacza to w dużym skrócie, że nowe opony, są jeszcze "nie rozjeżdżone" i generują nadmiarowy hałas, co jest problematyczne.
Warto przed zakupem sugerować się tym i wszystkimi indeksami głośności. W specyfikacji jest to zwykle wyszczególnione.
Na https://www.sklepopon.com...inergy-eco-k425 proponuję jeszcze sprawdzić. Witryna na której można znaleźć trochę więcej informacji z tego zakresu.
Ostatnio zmieniony przez 2020-01-30, 10:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2020-01-20, 07:46   

star napisał/a:
Buczenie to często też cecha nowych opon.

W tych wypadkach z całą pewnością nie o to chodzi.
_________________
Piotrek
 
     
Trembek

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Sty 2020
Posty: 23
Wysłany: 2020-01-20, 15:32   

https://www.youtube.com/watch?v=T3FBOC1iNv8 zobaczcie od 15:30, gość też zwraca na to uwagę, różnica w moim przypadku jest taka że przy około 100-110km/h jest to bardzo słyszalne i nawet głośniej ustawione radio nie pomaga, a jednostajny dźwięk doprowadza człwieka so szału.

https://www.swiataut.net/texts/show/42/1389
kolejny artykuł w którym jest mowa o problemach
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2020-01-20, 18:55   

Z ciekawością obejrzałem Pertyna. Niestety, poza stwierdzeniem, że nowy model Dustera dzieli przepaść od poprzednika i może jeszcze kilkoma, z wieloma pozostałymi uwagami nie mogę się zgodzić. Pertyn mówi o wspomaganiu, że nie czuje różnicy miedzy poprzednim modelem, a DD2. No nie! To jest przepaść! DD1 miał wspomaganie, tam, gdzie było potrzebne i tyle,m co trzeba. DD2 ma jakieś nadwspomaganie - to taki - przepraszam za określenie - damski wozik (podobne odczucia miałem, gdy próbowałem Rapida). Podobnie sprzęgło jest mięciutkie - w DD1 było bardziej "męskie". Podobnie odczucia dotyczące hamulców - w DD1 były marniutkie, ledwie wystarczające; w DD2 są normalne - hamują, jak trzeba. Pertyn krytykuje też pracę układu zmiany biegów. O ile w DD1 było co krytykować, to w DD2 jest całkiem przyzwoicie - zmian biegów jest dość gładka. Miałbym jeszcze odmienne opinie na kilka innych spraw, m.in na system multimedialny, który Pertynowi najwyraźniej się bardzo podoba. Moim zdaniem, jest taki sobie, choć w moim aucie z 6 głośnikami dźwięk jest względnie poprawny, ale już funkcjonalności MNE - takie sobie. Ale to inny temat, nie z tego wątku. W razie czego któryś z adminów przeniesie ;-)
_________________
Piotrek
 
     
Hiszpan_JS


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 25 Lut 2019
Posty: 388
Skąd: KTA
Wysłany: 2020-01-20, 23:20   

Pawelek_S napisał/a:
Też chciałem Skodę i też uważam że to szmelc nie auto
No bo przecież Skoda to ósmy cud świata. Temat ze "Skoda klub". Same "ochy i achy": http://forum.skodaclub.pl...m-p-t26618.html
_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
----------------------------
Witaj Gość :-)
 
     
DusterFaster!

Marka: Dacia Duster
Model: Urban Explorer 1.6 2WD 2016
Dołączył: 05 Wrz 2019
Posty: 152
Wysłany: 2020-01-21, 09:00   

piku napisał/a:
Z ciekawością obejrzałem Pertyna. Niestety, poza stwierdzeniem, że nowy model Dustera dzieli przepaść od poprzednika i może jeszcze kilkoma, z wieloma pozostałymi uwagami nie mogę się zgodzić.


DDII nie jeździłem, więc nie mam porównania, ale zdziwiło mnie w tym filmiku jedno... nie wiem czym ten facet jeździł, że w DDI plastik mu smierdział. Ja sobie wypraszam. Mam DDI i w środku pachnie aż miło, w tej chwili bryzą oceanu 😤
 
     
Kapitan Shinobi
Predator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 392
Wysłany: 2020-01-21, 23:00   

Pamiętam jakiś program motoryzacyjny, w którym utyskiwano na zapach w DD1.
Nie mam porównania (nie miałem takiej), ale nie znam nikogo kto by się na to skarżył.
Za to słyszałem takie same narzekania na Hyundaie I30/Kie Ceed pierwszych generacji.
Tzn, słyszałem w TV, nigdy nie spotkałem użytkownika tychże modeli, który by to potwierdzał.
Na moje oko - jak ktoś jeździł nową S klasą dwa lata, a potem się przesiadł do 10 letniej "Hyundajki" - to fakt - mogą mu śmierdzieć plastiki ;-)
 
     
przemek41265
przemek

Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Essential
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Sty 2020
Posty: 19
Wysłany: 2020-02-05, 19:57   

piku napisał/a:
przemek41265 napisał/a:
Zglosze to w niemczech w serwisie zobacze co powiedza


Daj nam znać, a nawet skopiuj dokumenty z ich diagnozą, żebyśmy mogli się tym podpierać w kraju.


Dalem swoj do serwisu w Niemczech. Przyznali ze jest wada i ze reno pracuje na rozwiazaniem tego problemu i moze .. za pare miesiecy bedzie instrukcja naprawy i dadza mi znac. Nie bylo takiego jak w Polsce pieprzenia glupot ze Dacia tania jest i ze ten typ tak ma.
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2020-02-05, 22:08   

przemek41265 napisał/a:
piku napisał/a:
przemek41265 napisał/a:
Zglosze to w niemczech w serwisie zobacze co powiedza

Daj nam znać, a nawet skopiuj dokumenty z ich diagnozą, żebyśmy mogli się tym podpierać w kraju.


Dalem swoj do serwisu w Niemczech. Przyznali ze jest wada i ze reno pracuje na rozwiazaniem tego problemu i moze .. za pare miesiecy bedzie instrukcja naprawy i dadza mi znac. Nie bylo takiego jak w Polsce pieprzenia glupot ze Dacia tania jest i ze ten typ tak ma.


No to ponawiam prośbę o nazwę serwisu, miasto, ew. jakiś dokument (kopię), żebyśmy się mogli powołać w krajowym ASO.
_________________
Piotrek
 
     
Dobrodziej

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2020
Dołączył: 19 Lut 2020
Posty: 6
Wysłany: 2020-02-21, 21:24   

Mam pytanie do was, wszystkie Dusterki to maja? albo zalezy od szczescia? to buczenie/wycie jest slychac od poczatku, czy dopiero po jakims czasie uzytkowania?
 
     
marraf

Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2020
Wiek: 48
Dołączył: 27 Maj 2014
Posty: 25
Skąd: KUJAWSKO-POMORSKIE
Wysłany: 2020-03-13, 23:03   

Dobrodziej napisał/a:
Mam pytanie do was, wszystkie Dusterki to maja? albo zalezy od szczescia? to buczenie/wycie jest slychac od poczatku, czy dopiero po jakims czasie uzytkowania?


U mnie od początku, na 6 biegu najbardziej słychać. Mam nowego Dustera od 3 tygodni, dziś odebrałem go z ASO, problem nie minął 🥴 choć sprawdzili wszystko podobno, testowali i zapewniali, że jest ok.
 
     
marraf

Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2020
Wiek: 48
Dołączył: 27 Maj 2014
Posty: 25
Skąd: KUJAWSKO-POMORSKIE
Wysłany: 2020-03-13, 23:14   

piku napisał/a:
przemek41265 napisał/a:
piku napisał/a:
przemek41265 napisał/a:
Zglosze to w niemczech w serwisie zobacze co powiedza

Daj nam znać, a nawet skopiuj dokumenty z ich diagnozą, żebyśmy mogli się tym podpierać w kraju.


Dalem swoj do serwisu w Niemczech. Przyznali ze jest wada i ze reno pracuje na rozwiazaniem tego problemu i moze .. za pare miesiecy bedzie instrukcja naprawy i dadza mi znac. Nie bylo takiego jak w Polsce pieprzenia glupot ze Dacia tania jest i ze ten typ tak ma.


No to ponawiam prośbę o nazwę serwisu, miasto, ew. jakiś dokument (kopię), żebyśmy się mogli powołać w krajowym ASO.


Udało się zdobyć jakieś informacje? Pozdrawiam
 
     
Dobrodziej

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2020
Dołączył: 19 Lut 2020
Posty: 6
Wysłany: 2020-03-14, 08:30   

ja kupilem nowego Dustera - rok modelowy 2020 - a naszczescie narazie auto chodzi cichutko, zadne wycie nie slychac
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 11