Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kołpaki na stalówki
Autor Wiadomość
shaman72

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Essential
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 09 Lis 2019
Posty: 12
Wysłany: 2019-11-16, 20:43   Kołpaki na stalówki

W przyszłym tygodniu odbieram swoją Dusterkę II wyposażoną w stalowe felgi 16’’ i w związku z tym mam pytanie:Czy ktoś zakładał takie kołpaki , jak w linku i czy nie było problemów z użytkowaniem, np czy nie spadały itp???

Kołpaki
 
     
BLACHA_997

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 194
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-11-17, 09:42   

Wygląd to kwestia gustu, a o gustach się nie dyskutuje. Zastanów się jednak, czy na prawdę potrzebujesz kołpaków? Felgi do Dustera, zarówno w podstawowej wersji jak i w wersji Fiji wyglądają bardzo dobrze na tym samochodzie, a dołożenie kołpaków, tylko ten wygląd popsuje. To moje zdanie, zrobisz jak chcesz, ale zaobserwuj jak mało Dusterów jeździ z kołpakami.
 
     
shaman72

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Essential
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 09 Lis 2019
Posty: 12
Wysłany: 2019-11-17, 10:49   

Faktycznie, za dużo , to Ja nie widziałem Dusterków z kołpakami.Nawet w necie ciężko coś znaleźć jeśli chodzi o foto, no nic obaczymy, jak odbiorę czy się pokuszę o zakup.
 
     
Voxmord


Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 SCe LPG
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Maj 2019
Posty: 78
Wysłany: 2019-11-18, 08:16   Re: Kołpaki na stalówki

shaman72 napisał/a:
W przyszłym tygodniu odbieram swoją Dusterkę II wyposażoną w stalowe felgi 16’’ i w związku z tym mam pytanie:Czy ktoś zakładał takie kołpaki , jak w linku i czy nie było problemów z użytkowaniem, np czy nie spadały itp???

Kołpaki


Jeżdżę z tymi kołpakami od niespełna miesiąca (przekładka kół na alufelgach; na zimowe na stalówkach).

Kołpaki wyglądają bardzo fajnie, ale gust jak od**t, każdy ma własny. Według mnie, Duster z gołymi czarnymi stalówkami wyglądał dużo gorzej niż po założeniu kołpaków.

A to, że niewiele Dusterów jeździ z kołpakami, to żaden argument przeciwko zakładaniu.
Ja osobiście, najczęściej widzę Dustery z kołpakami...
 
     
BLACHA_997

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 194
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-11-18, 09:54   Re: Kołpaki na stalówki

Voxmord napisał/a:
.....Duster z gołymi czarnymi stalówkami wyglądał dużo gorzej niż po założeniu kołpaków. ...


Duster na czarnych stalówkach??? :shock: :shock:

Fabrycznie sprzedawany jest na (nazwijmy to) srebrnych standardowych oraz tzw. hybrydach o nazwie Fiji.
 
     
Voxmord


Marka: Dacia
Model: Duster 1.6 SCe LPG
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Maj 2019
Posty: 78
Wysłany: 2019-11-18, 11:52   Re: Kołpaki na stalówki

BLACHA_997 napisał/a:
Voxmord napisał/a:
.....Duster z gołymi czarnymi stalówkami wyglądał dużo gorzej niż po założeniu kołpaków. ...


Duster na czarnych stalówkach??? :shock: :shock:

Fabrycznie sprzedawany jest na (nazwijmy to) srebrnych standardowych oraz tzw. hybrydach o nazwie Fiji.


Nie pisałem o stalówkach fabrycznych, tylko o przekładce kół wielosezonowych (na fabrycznych alufelgach) na zimowe (na felgach stalowych, które w istocie kupiłem czarne).
 
     
BLACHA_997

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 194
Skąd: Polska
Wysłany: 2019-11-19, 09:14   

Fakt, że kołpaki na wcisk uszkadzają felgę, a co za tym idzie po paru sezonach w miejscach mocowania tworzy się korozja, jest niezaprzeczalny. Dlatego też w sytuacji kiedy w swoich poprzednich samochodach miałem kołpaki, były one przykręcane razem z felgą.
 
     
Cetone

Marka: Dacia
Model: DUSTER
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Prestige
Rocznik: 2014
Dołączył: 10 Sie 2019
Posty: 5
  Wysłany: 2019-11-20, 20:51   

Cześć, ja kupilem felgi z oponami (nowy komplet) i odrazu założyłem kołpaki, bez nich wyglądał też dobrze ale z racji odkrytej oski z jakimś gwintem i innymi duperelami mocujący i półoś) z przodu (brak kaptura takiego jak jest z tyłu) stwierdziłem że nie do końca ładnie to wygląda.
Też czytałem te opinie że drut czy tam te plastiki które się rozpieraja w feldze mogą ją rysować, później tam będzie jakaś korozja itd ale myślę że felga wytrzyma i tak dłużej niż auto zatem nie przeszkadza mi to i chce mieć kolpaki. Co do nich- profil opony na 16 jest tak duży że to ona pracuje a nie felga więc "na zakręcie "nie zgubisz, mało tego rzadko który krawężnik będzie w stanie ściągnąć kołpaki.

Nie używałem nigdy srytek, przez 20 lat jeżdżenia różnymi autami z kolpakami zdarzyło mi się raz ze kołpaki zjechał z felgi i mnie wyprzedził po równoległym przytuleniu się do kraweznika, raczej nie miało to większego wpływu na moją decyzję o nie używaniu srytek gdyż te poprostu wyglądają kiepsko i biednie...

Zakładaj te daciowe, nie szukałem ich wcześniej i kupiłem w brico za 19 od szt., myślę że te z linka z logiem Dacia mogły by wyglądać na moim aucie jeszcze lepiej...
 
 
     
Lukass186

Marka: DACIA
Model: DUSTER II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Wiek: 35
Dołączył: 14 Lut 2020
Posty: 48
Skąd: ZABRZE
Wysłany: 2020-05-10, 06:54   

Jeśli już kołpaki to nie lepiej kupić małe orginalne kołpaczki zakrywające piastę? Ja wyrwałem używki na olx w idealnym stanie za 100zl. Tak wygląda mój zimowy setup, na kolejną zimę chce pomalować kołpaczki na czarno

1589087104516.jpg
Plik ściągnięto 12628 raz(y) 22,58 KB

IMG_20191129_200649.jpg
Plik ściągnięto 80 raz(y) 279,52 KB

_________________
Pozdrawiam,
Łukasz
 
     
matiax

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Wiek: 53
Dołączył: 17 Lut 2019
Posty: 96
Skąd: Katowice
Wysłany: 2020-05-10, 21:33   

Na zimę kołpaczki maluję plastilakiem na wiosnę zrywam i są jak nowe
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
białe wino półsłodkie
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13