Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Media Nav głośność startowa
Autor Wiadomość
kiwaka

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 18 Sty 2020
Posty: 2
Wysłany: 2020-01-18, 16:15   Media Nav głośność startowa

Witam.
Od miesiąca użytkuję półrocznego DD. Wymieniłem oryginalne radio z BT (bez CD) na cztero letnią Media Nav. Aktualizowałem system z 4.0.6 na 4.1.0 i niby wszystko śmiga. Mam tylko jeden mały problem, z którym nie mogę sobie poradzić, a nie spotkałem się z takim zachowaniem sprzętu w innych autach. Chodzi o to że MN po każdym odpaleniu auta startuje z głośnością na poziomie "15".
Nie pamięta ostatnio używanej głośności, dla żadnego źródła. Generalnie to żaden problem, ale uciążliwe jest odbieranie połączeń telefonicznych, bo po odebraniu połączenia słabo słychać rozmówcę i muszę podnosić głośność do ok "20". Żadne ustawienia w telefonie nic nie zmieniają (również w trakcie połączenia). Jakość połączenia jest całkiem dobra, ale po prostu jest nieco za cicho aby swobodnie podczas jazdy rozmawiać i jedynym problemem jest brak możliwości zapisu/zapamiętania głośności dla źródeł (radio, media, bt, telefon).
Czy ktoś miał może podobne doświadczenia? Czy można jakoś temu zaradzić? Czy po prostu "ten typ tak już ma"?
Zaznaczam, że żadne instalacje 7.0.5 itp nie wchodzą w grę.
Za wszelkie "dobre słowo" z góry wielkie dzięki.
 
     
wolvier

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 09 Lis 2019
Posty: 11
Wysłany: 2020-02-16, 08:59   

To samo mam w visteonie (2019). O dziwo - po nocy utrzymuje zadaną głośność. Ale np. po pracy czy po krótszej przerwie - resetuje się do poziomu głośności 15 (w granicach 2-8h). Powyżej 12h jest ok.
 
     
kiwaka

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 18 Sty 2020
Posty: 2
Wysłany: 2020-02-16, 09:34   

Z tego co zdążyłem się zorientować, to "rozruch" z głośnością 15 to standardowe zachowanie wynikające z oprogramowania. Chodzi ponoć o to, aby dźwięk nie wystraszył swoją głośnością po starcie. Jeżeli wyłączę Medianav (lub zgaszę silnik) słuchając na poziomie niższym niż 15, po ponownym włączeniu (lub rozruchu silnika) Medianav startuje z ostatnio używaną. To naprawdę nie jest problem dla muzyki i może i dobrze, że nie startuje zbyt głośno, ale odbieranie/nawiązywanie połączeń telefonicznych jest uciążliwe. Tym bardziej mnie to deprymuje, że przez pięć lat w poprzednim samochodzie (Fiat Bravo) każde źródło dźwięku zwyczajnie startowało z ostatnio użytkowaną głośnością bez względu na jej poziom i połączenia po prostu odbierałem lub nawiązywałem - jednym przyciskiem. Teraz bardzo często "proces połączeń telefonicznych" wymaga podgłaśniania o kilka kresek .....
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 11