Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Teren wciąga ...
Autor Wiadomość
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2020-05-04, 16:18   Teren wciąga ...

Teren wciąga dużo czasu jak i pieniędzy . Typowa i powtarzająca się opowieść jak człowiek optymistycznie myśli , że uda się niewielkim kosztem pojeździć w terenie . Auto kupione coś za 5 tysi , co jest mowa w innym filmiku , które po drobnych naprawach i malowaniu już wychodzi 10 tys zł . Malowanie zgnitka to już mistrzostwo świata . Chłopak zaczyna zabawę w terenie i już lawinowo lecą koszty . A ja myślałem , że remont silnika 4T w hard enduro czy krosie za 4-5 tys zł to kupa kasy . Film typu ku przestrodze https://www.youtube.com/watch?v=m2LeJuAU0N4
 
     
Kapitan Shinobi
Predator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 392
Wysłany: 2020-05-04, 22:05   

I właśnie dlatego wybrałem terenówkę nówkę ;-) .
Co nowe to nowe, a nie tam reanimacja jakiegoś żywego trupa, będąca w istocie walką z wiatrakami.
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2020-05-05, 14:43   

Teżctak pomyślałem po tym tym filmiku . Stare i zastane auto zaraz mu się rozciekło , czyli klasyka . Znajomy kupił kiedyś Vitarę z wiekowym LPG 2-giej generacji i się dziwił , że gaz jest do dupy . Nie wzioł pod uwagę wieku i druciarskiego serwisu owej instalacji .
 
     
Kapitan Shinobi
Predator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 392
Wysłany: 2020-05-13, 23:00   Re: Teren wciąga ...

LESNICZYy napisał/a:
Teren wciąga dużo czasu jak i pieniędzy
.

Pytanie, czy jest jakieś hobby związane z motoryzacją, które nie wymaga dużo czasu jak i pieniędzy.
Pomyślmy (na wstępie zaznaczę, że zbieranie samochodzików typu "hot wheels" nie uważam za związane z motoryzacją):

Kolekcjonowanie?
Przypuśćmy, że jestem fanem marki BMW. Chciałbym mieć w garażu ze 2-3 legendarne "Beemki", a jedną do jazdy na codzień.
Np.
BMW 850i z drugiej połowy lat 90'
M3 E30
525i E28
Jakaś elegancka 7 E32 bądź E38 też by się zdała.
Do jazdy na codzień, i dla rodziny, albo kombi E46 (żeby nie jeździć antykiem), albo coś w stylu pierwszej X3 (bo nadwozie kombi, i modny SUV).
No to teraz poproszę o wstępny kosztorys ;-) takiej operacji (w przypadku klasyków stan lepszy niż do remontu), a w przypadku auta do jazdy - no jak ma jeździć i służyć rodzinie, to też stan co najmniej dobry.
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2020-05-14, 17:26   Re: Teren wciąga ...

Kapitan Shinobi napisał/a:

Pytanie, czy jest jakieś hobby związane z motoryzacją, które nie wymaga dużo czasu jak i pieniędzy.


Kiedyś była moda na zbieranie oryginalnych znaczków z logo aut. Takie hobby na granicy motoryzacji i łowiectwa. Miałem nieprzyjemność się z tym zetknąć dwukrotnie, bo dwa razy stwierdziłem, że z mojego Lanosa znaczki z logo Daewoo zniknęły (raz tylko tył, a raz oba).
Dobrze, że popularność tej „zabawy” przeminęła, bo utrata kultowego otwieracza z Dustera bardzo by mnie zasmuciła….

Co do kolekcjonowania aut…
Jestem temu przeciwny. Duster jest doskonały. Z tego powodu innymi by mi się jeździć nie chciało. Więc po co je trzymać?
 
     
Kapitan Shinobi
Predator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 392
Wysłany: 2020-05-14, 22:29   

Kolega Leśniczy rzucił hasło, że offroad jest drogi. Szukam więc tańszej alternatywy w temacie motoryzacji ;-) .
Fakt, że tani nie jest, ale myślę, że taki tak zwany "lajtowy" offroad nie musi być jakoś astronomicznie drogi. Można np. kupić kilkuletniego Outlandera, w rozsądnych pieniądzach, w stanie obiecującym, którym też można się już fajnie pobawić.
Przykład ze starą, rozklekotaną Toyotą, którą trzeba dopiero "odrestaurować", jest ekstremalny.
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2020-05-19, 15:48   

30 kafli wsadzone w swap i Partor GR jest lepszy niż jak był nowy https://www.youtube.com/w...vX9CJ9tE3E&t=0s , kolejny dowód że zabawa w terenie kosztuje . Ten gościu w Opla Frontera wsadził podobne piuniądze więc to lubi :mrgreen: .
Kapitanie Outlander to nie terenówka więc do zabawy byłaby lepsza nawet stara Vitara .
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2020-05-19, 19:24   

A tak w oderwaniu od logiki... znaczy zakładając, że ktoś ma nadmiar kasy i "zabawowe" pomysły:

Czy z budżetem 30 kafli (albo i większym :mrgreen: ) można z Dustera zrobić super terenówkę?
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2020-05-19, 19:41   

klazow napisał/a:
A tak w oderwaniu od logiki... znaczy zakładając, że ktoś ma nadmiar kasy i "zabawowe" pomysły:

Czy z budżetem 30 kafli (albo i większym :mrgreen: ) można z Dustera zrobić super terenówkę?

Za taką kasę to chyba ramę , mocniejszy silnik i lepsze zawieszenie dałoby radę :mrgreen:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 11