Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Testy Euro NCAP
Autor Wiadomość
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2019-12-10, 16:54   Testy Euro NCAP

Witam,
Stronka odszukana przy okazji innej rozmowy.
https://fakty.interia.pl/opinie/jasinski/news-strzez-sie-suv-a-chyba-ze-siedzisz-za-jego-kierownica,nId,968698
Pomyślałem jednak, że warto założyć oddzielny temat.

Wiadomo chyba wszystkim, że mamy trzygwiazdkowe auta. Tak nam po testach NCAP przyznano. Z drugiej strony łatwo doczytać (choćby na AutoCentrum), że ten wynik mocno pogorszony jest z powodu skromnego wyposażenia w nowinki techniczne typu hamulce co się same włączą, czy kierownica, którą sam samochód kręci.
Ja szczególnego strachu jadąc Dusterem nie czuję. A Wy?

Ps.
Smart ma cztery gwiazdki, a Fiesta ma gwiazdek pięć.
 
     
DusterFaster!

Marka: Dacia Duster
Model: Urban Explorer 1.6 2WD 2016
Dołączył: 05 Wrz 2019
Posty: 152
Wysłany: 2019-12-11, 05:30   

Rozpisałem się, naprodukowałem i ktoś usunął mi posta. No chyba nie za słowo "kurdupel"? Chociaż... w sumie... :roll:
 
     
Stary Maciej

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 23 Paź 2019
Posty: 140
Wysłany: 2019-12-11, 16:41   

Ja czuję się się w Dusterze bezpiecznie. A na dodatek mam orange Atacama, który to kolor kupiłem specjalnie abym był lepiej widoczny. Testy NCAP już dawno są naciągane po przez punktowanie tych wszystkich elektronicznych bajerów a one niestety nie zastąpią zdrowego rozsądku i umiejętności.
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2019-12-11, 17:02   

Stary Maciej napisał/a:
A na dodatek mam orange Atacama, który to kolor kupiłem specjalnie abym był lepiej widoczny..

Pijany Ukrainiec za kierownicą TIR-a może Cię nie zauważyć ;-) . Auto na światłach jest dość widoczne szczególnie teraz jak przed 16-tą jest cima jak w rzici :mrgreen: .
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2019-12-11, 17:15   

DusterFaster! napisał/a:
Rozpisałem się, naprodukowałem i ktoś usunął mi posta. No chyba nie za słowo "kurdupel"? Chociaż... w sumie... :roll:


Nie dąsaj się.
Napisz jeszcze raz ... choćby skrypt.

Ps.
Dobierając słowa pamiętaj o miłości bliźniego :-D
 
     
Stary Maciej

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 23 Paź 2019
Posty: 140
Wysłany: 2019-12-11, 19:53   

Ja poważnie zdecydowałem się na ten kolor żeby być lepiej widocznym. Oczywiście kolor teź mi się podoba. I może Was zdziwie ale mam wraźenie że ze względu na gabaryty i kolor naprawdę inni bardziej na mnie uważsją. Ostatnie10 lat jeździłem niebieskim golfem4 TDI. Zresztą golf nadal jest z nami.
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2019-12-12, 00:54   

LESNICZYy napisał/a:

Pijany Ukrainiec za kierownicą TIR-a może Cię nie zauważyć ;-) . Auto na światłach jest dość widoczne szczególnie teraz jak przed 16-tą jest cima jak w rzici :mrgreen: .


Obawiam się, że na uchlanego cymbała dowolnej narodowości nawet kogut na dachu nie pomoże...
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2019-12-12, 00:57   

Stary Maciej napisał/a:
Ja poważnie zdecydowałem się na ten kolor żeby być lepiej widocznym. (...) I może Was zdziwie ale mam wraźenie że ze względu na gabaryty i kolor naprawdę inni bardziej na mnie uważsją.


Nie wiem czy jeszcze jest to gdzieś praktykowane ale kiedyś były zniżki przy ubezpieczeniu... właśnie za kolor. Podobno statystyki potwierdzały, że są kolory bezpieczniejsze. Tak więc trudno nie widzieć sensu w Twoim rozumowaniu.

ale

uznając Twoje racje wcale się nimi nie kieruję. Wybrałem kolor niebrudzący, który rzecz jasna też mi się podoba. I jak kolega "LESNICZYy" ufność w zapalonych światłach pokładam.

A inni na Ciebie uważają bo jeździsz Dusterem i nawet jeśli artykułu, który załączyłem nie czytali to i tak instynkt samozachowawczy te same wnioski im naSUVa.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 11