Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Brak zimy - niższe koszta eksploatacji
Autor Wiadomość
miela

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 19 Lis 2018
Posty: 95
Skąd: DKL
Wysłany: 2020-01-30, 19:59   

Black Dusty napisał/a:
Kapitan Shinobi napisał/a:
I właśnie w takim "terenie" chętnie bym sprawdził Dustera AWD. ;-)

No to tankuj do pełna i jazda, kolega Ci poda namiary.


Zapraszamy. To zdjęcie z lasu między Spaloną a Mostowicami w Górach Bystrzyckich. Mamy tu taką drogę w wąwozie (jakieś 500 m) obniżonym w stosunku do przyległych pól prawie 2 m i zawsze o tej porze roku wiatr zawala ją śniegiem. W zeszłym roku poległy na niej land rovery (discovery, defender), unimog, który próbował to odśnieżyć i kilkunastu straceńców w zwykłych osobówkach. Myślę, że duster też by nie dał rady. Ja nawet nie próbuję ;) choć do pewnego etapu na pewno da się dojechać.
_________________
Duster 1.6 SCe 4x4
 
     
Stary Maciej

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 23 Paź 2019
Posty: 140
Wysłany: 2020-01-30, 20:31   

Kolego Leśniczy. Mam kłopoty z pisaniem długich postów i cytowaniem czyichś wypowiedzi. Z tym przepłaceniem to był skrót myślowy. Wiem że jesteś zwolennikiem 2wd. Ja też ,szczerze mówiąc, ale sytuacja mnie zmusiła do takiego wyboru. To rozwiązanie ma dużo wad ale i dużo zalet. Zresztą to było maglowane na forum więc koniec tematu. Ja Cię nie atakuje a jeśli poczułeś sie urażony to przepraszam
 
     
Stary Maciej

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 23 Paź 2019
Posty: 140
Wysłany: 2020-01-30, 20:35   

Druga sprawa do kolegi Leśniczego. Ja robiłem sobie symulacje ON, Pb, LPG do przebiegu 100-120 tysięcy od nowego a nie że zwróci mi się gaz po 100-120 tysiącach. Z takim silnikiem jak Ty masz to nie zastanawiał bum się ani chwili bo jak pisałem przejechałem na LPG pare setek tysięcy kilometrów.
 
     
Stary Maciej

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 23 Paź 2019
Posty: 140
Wysłany: 2020-01-30, 20:41   

Sam wiesz , bo czytałem Twoje posty, że 1.6 SCe +LPG to trochę jak ruletka. Silnik od lat był w gamie Nissana i można sobie poczytać. Sonda ,głowica, luzy zaworowe, dotrysk paliwa, rozruch na zimno ( czyli zużycie benzyny), badania techniczne ,koszt instalacji.Itd itp I wyszło mi że nie będę się bawił w LPG w tym silniku. I to tyle.
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2020-01-30, 20:59   

Stary Maciej napisał/a:
Sam wiesz , bo czytałem Twoje posty, że 1.6 SCe +LPG to trochę jak ruletka. Silnik od lat był w gamie Nissana i można sobie poczytać. Sonda ,głowica, luzy zaworowe, dotrysk paliwa, rozruch na zimno ( czyli zużycie benzyny), badania techniczne ,koszt instalacji.Itd itp I wyszło mi że nie będę się bawił w LPG w tym silniku. I to tyle.

Rozruch na zimno to małe koszty , instalacja majątku nie kosztuje , z resztą się zgadzam bo Sce idealnie do gazu nie nadaję się . Z tego powodu zrezygnowałem z auta nowego .
 
     
Klombik92

Marka: Dacia
Model: Duster I FL
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Wiek: 31
Dołączył: 22 Sty 2020
Posty: 68
Wysłany: 2020-01-30, 22:20   

Raczej spodziewam się, że do przebiegu 150 000 km z tym silnikiem nie powinno być problemów przy normalnej eksploatacji. Jakieś dziwne przypadki to może i występują ale w 10 letnim modelu od niemca, z przebiegiem 150 000 km ale po korekcie z 300 000, który płakał jak sprzedawał ;-)

I raczej ta tendencja dotyczy wszystkich silników. Te wszystkie rankingi najbardziej awaryjnych silników powstały w Polsce na bazie doświadczeń z aut sprowadzanych zza zachodniej granicy, których realnych przebieg to 300, 400 tyś km. A u nas 120 000 km no i igła oczywiście ;)
A prawda jest taka, że producenci zaliczyli naprawdę niewiele poważnych wtop, gdzie silnik nie był w stanie dojechać do 200 000 km.

Sami na pewno teraz słyszycie w TV lub czytacie o rekordzistach w przekręcaniu liczników. I taki stan rzeczy przecież jest od lat... Więc po prostu te auta z rzeczywistym przebiegiem 400 000 km, czy bóg wie ile się już zużywają zmęczeniowo i szlag je trafia, a Janusz jeden z drugim płacze bo mu w prawie nowym samochodzie silnik padł.. plus oczywiście dochodzi brak właściwego serwisowania. A po pewnym przebiegu silnik po prostu potrzebuje kapitalnego remontu.
 
     
Klombik92

Marka: Dacia
Model: Duster I FL
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Wiek: 31
Dołączył: 22 Sty 2020
Posty: 68
Wysłany: 2020-01-30, 22:24   

Ja już wiem o tym, że czas i święty spokój jest bezcenny, dlatego godzę się, żeby zapłacić więcej i kupić nowe auto i być spokojnym niż kupić nawet 3-5 letnie auto. A w przypadku Dacii nie rujnuje to portfela aż tak bardzo, w ostateczności można to sobie jakoś rozsądnie sfinansować.
Oczywiście każdy robi to na co może sobie pozwolić (finansowo i nie tylko), nie chcę, żeby to co napisałem miało jakiś negatywny wydźwięk.
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2020-01-31, 16:31   

Klombik92 napisał/a:
Ja już wiem o tym, że czas i święty spokój jest bezcenny, dlatego godzę się, żeby zapłacić więcej i kupić nowe auto i być spokojnym niż kupić nawet 3-5 letnie auto. A w przypadku Dacii nie rujnuje to portfela aż tak bardzo, w ostateczności można to sobie jakoś rozsądnie sfinansować.

Trochę z ty nowym się mylisz . Zawsze kupuję auto od pierwszego właściciela z pod domu lub jak zostawia w rozliczeniu w salonie ASO . Dustera kupiłem po 1-wszym właścicielu z salonu ASO z niekręconym przebiegiem i oryginalnym lakierem . Ogólnie Duster szczególnie używany rujnuje portomel gdyż jest mocno w cenie . Za 2014 trzeba dać ponad 30 tysi :shock: . Długo trzeba czekać na rozsądne oferty . Kupując nowe możesz sobie wybrać kolor , wersję itd ale za to płacisz . Z podatkiem ekologicznym coraz więcej :-/ .
 
     
Klombik92

Marka: Dacia
Model: Duster I FL
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Wiek: 31
Dołączył: 22 Sty 2020
Posty: 68
Wysłany: 2020-01-31, 16:49   

Nie mylę się. To o czym mówisz, to po prostu oznacza, że nadal można kupić dobre auto z drugiej ręki. A nowy Duster nie rujnuje tak portfela jak nowy Kadjar czy Karoq. Dacia to nadal najtańsza marka na naszym runku.
Dla mnie nowe auto to święty spokój i nie wypierdziany fotel, choćby to była nawet Dacia Sandero :)
Ale jak wcześniej wspominałem każdy robi to, na co może sobie pozwolić. Nie chcę wyjść na jakiegoś banana.
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2020-01-31, 17:07   

Klombik92 napisał/a:
Nie mylę się. To o czym mówisz, to po prostu oznacza, że nadal można kupić dobre auto z drugiej ręki. A nowy Duster nie rujnuje tak portfela jak nowy Kadjar czy Karoq. Dacia to nadal najtańsza marka na naszym runku.
Dla mnie nowe auto to święty spokój i nie wypierdziany fotel, choćby to była nawet Dacia Sandero :)
Ale jak wcześniej wspominałem każdy robi to, na co może sobie pozwolić. Nie chcę wyjść na jakiegoś banana.

Mało kto lubi wypierdziany fotel po turku z Niemiec ale weź pod uwagę że Polska to nie jest jakiś bogaty kraj . Chociaż teraz władza rozdaję kasę . Na nowego Kadjar czy Karoq mało kogo stać :-/
. Ja wyznaję zasadę , że nie byda robił na auto :mrgreen: . Póki co ma być proste i ekonomiczne . Niestety takiego nowego auta to już ciężko znaleść :-/ .
Często nowe auto kupują ci którzy nie znają się na używkach a nie wiedzą nawet , że nowe auto też może być już uszkodzone . Dla mnie jak jest to facet to trochę wstyd , mam takiego znajomego . Ale takich czasów dożyliśmy niestety .
 
     
Klombik92

Marka: Dacia
Model: Duster I FL
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Wiek: 31
Dołączył: 22 Sty 2020
Posty: 68
Wysłany: 2020-01-31, 17:29   

Ech, nie będę się wdawał dalej w polemikę...
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2020-01-31, 19:23   

Klombik92 napisał/a:
Ech, nie będę się wdawał dalej w polemikę...

Szanuję ale napisałem prawdę . Na nowego Kadjar czy Karoq mało kogo stać . Chyba jesteś szefem jakieś firmy lub zarabiasz 10000 zł na miech pisząc takie rzeczy . Twoi rodacy zarabiają powiedzmy 3000 zł na miesiąc i nie stać ich na nówkę z salonu . Nawet używany Duster jest poza zasięgiem .
 
     
Kapitan Shinobi
Predator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 392
Wysłany: 2020-02-02, 22:46   

LESNICZYy napisał/a:
Klombik92 napisał/a:
Ech, nie będę się wdawał dalej w polemikę...

Szanuję ale napisałem prawdę . Na nowego Kadjar czy Karoq mało kogo stać . Chyba jesteś szefem jakieś firmy lub zarabiasz 10000 zł na miech pisząc takie rzeczy. Twoi rodacy zarabiają powiedzmy 3000 zł na miesiąc i nie stać ich na nówkę z salonu . Nawet używany Duster jest poza zasięgiem .


Tu kolega Leśniczy ma rację. Nówka wciąż jest poza zasięgiem wielu rodaków, a z kolei żyjemy w kraju, gdzie zawsze wypasem było "fura z rajchu". obojętnie czy tam Passat, czy Audi, czy BMW czy Merc. I teraz ktoś kto ma np. 40 000, ma do wyboru "zabiedzoną" Dacię (ale nową), albo np. kilkuletnie Audi. Z drugiej strony, robiąc w branży motoryzacyjnej, nie da się nie zauważyć, że rodacy jeżdżą coraz młodszymi autami. I np. taki kilkuletni, przykładowy Hyundai I30, z bogatym wyposażeniem też może cieszyć oko.
Nie wszystkie auta są też "poflotowe", i nie każde sprowadzone z zachodu ma xxx tysięcy, przekręcone o 1/3. Wszakże, ryzyko istnieje.
 
     
Klombik92

Marka: Dacia
Model: Duster I FL
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Open
Napęd: 4x2
Rocznik: 2017
Wiek: 31
Dołączył: 22 Sty 2020
Posty: 68
Wysłany: 2020-02-03, 14:08   

Panowie, spokojnie, po raz trzeci powtarzam, że każdy robi to na co może sobie pozwolić. Nie interesuje mnie kto ile zarabia i na co go stać, dlatego nie wchodzę w tę polemikę. Takie zaglądanie ludziom do portfela nie powinno mieć miejsca.
Stwierdziłem tylko fakt, że Dacia jest najtańszą marką na naszym rynku i nowy Duster jest tańszy niż nowy Karoq, czy Kadjar. I to jest fakt, i to chciałem podkreślić.

Ale może powiem inaczej, żeby mnie wszyscy dobrze zrozumieli. Jeżeli każdy z nas tutaj miałby wydać 40 000 zł albo nawet 50 000 zł to ja bym wybrał nową Dacię, nawet Sandero czy Logan (MCV), zamiast 10-15 letniego Audi w bogatej wersji i dużym silnikiem. A to dlatego, że święty spokój związany z nowym samochodem jest dla mnie cenniejszy.
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2020-02-03, 17:47   

Klombik92 napisał/a:


Ale może powiem inaczej, żeby mnie wszyscy dobrze zrozumieli. Jeżeli każdy z nas tutaj miałby wydać 40 000 zł albo nawet 50 000 zł to ja bym wybrał nową Dacię, nawet Sandero czy Logan (MCV), zamiast 10-15 letniego Audi w bogatej wersji i dużym silnikiem. A to dlatego, że święty spokój związany z nowym samochodem jest dla mnie cenniejszy.

Tu się zgadzam . Albo nówka albo 2-5 latek niebity i od 1-go właściciela z przebiegiem do 100 kkm .
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 11