DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zbior 24 Legalnych Tras Off Road w Województwie Małopolskim
Autor Wiadomość
Mroczy_dynks

Marka: Mitsu
Model: Pajero
Dołączył: 03 Lut 2020
Posty: 21
  Wysłany: 2020-02-03, 20:00   Zbior 24 Legalnych Tras Off Road w Województwie Małopolskim

Postanowiłem też opisać trochę Małopolski gdzie także bywam. Miłej zabawy na "Polu" :mrgreen:
Ps. Dojdzie jeszcze kilka miejsc wtedy będę edytował, czekam na odpowiedzi z kilku miejsc czy można tam legalnie wjechać.

1. Tor off road-motocross w Skawinie. Mały obiekt, trochę górek, można się poprzechylać jak popada można się pokopać w błocku. Dojazd DK44 banalnie prosty, można śmiało zapuszczać się SUV-em nie wymagane jakieś super umiejętności.
Można na motorze, można na quadzie, można autem.
Trudność 3/10
Rozmiar Miejscówki 3/10
Frajda 6/10
Lokalizacja Miejscówki : https://goo.gl/maps/z1GMwvCx1fg47rA78

2. Stary Kamieniołom w Krakowie Dębnikach (forty). Dojazd łatwy z A4 zjazdem Tynieckim. Miejsce średniej wielkości, trochę dołów, trochę górek i dziur, można się poprzechylać. Można sobie poszaleć w błocie. Byłem po deszczu miło wspominam. Trochę duktów i dukcików, fajne średnio strome kamieniste podjazdy. Fajny sypki kamień, lepiej na AT niż MT się wybierać. Tor idealny żeby się pobawić i poduczyć bez ryzyka wlepienia się w błoto. Na miejscu często właściciele Quadów i Enduro wiec trzeba na siebie nawzajem uważać.
Trudność 6,5/10
Rozmiar Miejscówki 7/10
Frajda 7,5/10
Lokalizacja Miejscówki :https://goo.gl/maps/rEkRaTVke8iC9VhM6

3.Teren Starej Kopalni Odkrywkowej Bukowo ( należało do Huty Cynku Bolesław) Wielka ogromna przeogromna łacha piachu, dziur i nierówności. Genialne Miejsce ! Są podjazdy, zjazdy, trawersy, jest super. Jest wiele szlaków przecinających. Świetne miejsce, można sobie poćwiczyć jazdę po piachu :)
Trudność 5/10
Rozmiar Miejscówki 9/10
Frajda 7,5/10
Lokalizacja Miejscówki: https://goo.gl/maps/vffUJhWs4EBhpvMP9

4. Bolesław, Mini tor offroad w piasku za wysypiskiem ( rozwinięcie wpisu z 5 części Mapownika) .
Dojazd jak opisano w części 5 punkt. 24 Miejsce o którym zapomniałem a jest wyborne żeby sobie polatać po nierównościach i pobawić w Dakar ( ͡º ͜ʖ͡º)
Trudność 5.5/10
Rozmiar Miejscówki 4/10
Frajda 7,5/10
Lokalizacja Miejscówki: https://goo.gl/maps/3LJGdpqZPxSUdMzVA

5. Tor Offroad-Motocros k.Brzeska, Fajny obiekt po środku niczego, z podjazdami. Tor ma 2 pętle dużą wzdłuż lasu i małą z hopkami. Po deszczach błotniście. Dużo frajdy. Więcej nie powiem byłem tylko raz w życiu ( ͡º ͜ʖ͡º)
Można się śmiało zapuszczać Suv-em. Dojazd z A4 zjazdem na Brzesko i drogą 768 aż do skrzyżowania z ul Jeziorańską.
Obok toru kilka tras Polnych ale nie wiem gdzie prowadzą.
Trudność 5/10
Rozmiar Miejscówki 4/10
Frajda 7/10
Lokalizacja Miejscówki: https://goo.gl/maps/1z2TDf9abKgTfCpC7

6.Tor Off-road w Bochni, miejsce w zakolu Wisły. Kiedyś odbywała się tam coroczna impreza Suzuki (Suzukownia) teraz co roku charytatywny rajd WOŚP, miejsce błotniste jak popada, trochę dołków trochę krzaków.. Nie za duże nie za małe jest w sam raz żeby sobie 2 godzinki pojeździć. Obok podobno jest gdzieś drugie miejsce ale nie dane mi było go odwiedzić.
Trudność 6/10
Rozmiar Miejscówki 5/10
Frajda 7/10
Lokalizacja Miejscówki: https://goo.gl/maps/2Wq2w5yARaF4gpZ9A

7. Stare Wyrobisko Gliny w Polance k.Myślenic. Miejsce fajne, trasa około 2 km w okręgu, jak popada ciekawie. Jest tam bodajże zjazd też do lasu gdzie trzeba się już zapuszczać z wyciągarką ale nie sprawdzałem, jechałem turystykiem.
Miejsce używane do odbywania pucharu MKM Myślenice. Polecam jechać po deszczu dla większej frajdy.
Trudność 5/10
Rozmiar Miejscówki 4/10
Frajda 5/10
Lokalizacja Miejscówki: https://goo.gl/maps/593R71LtaNiKUQrP8

8. Tor Offroad-Wrak Race w Tarnowie Biskupicach Radłowskich. Ok, byłem jako widz. Ale wiem że można brykać też własnym 4x4, dzięki Klubowi 4x4 Kobza ( ͡º ͜ʖ͡º)
Miejsce świetne do zabawy, są hopki, są dołki jest błocko są małe podjazdy techniczne oraz miejsca gdzie można robić wykrzyże. Można się wkleić po deszczu! Polecam na MT/AT.
Trudność 8/10
Rozmiar Miejscówki 6/10
Frajda 10/10
Lokalizacja Miejscówki: https://goo.gl/maps/icc8eW2cyCSUs7659

9. Tor Offroad za Wysypiskiem w Tarnowie. Obiekt mały ale fajny, są pagórki, jest się gdzie przechylać bokiem. Jest błotniście jak popada.Tor na boczne odnogi którymi można objechać całe wysypisko. Pamiętam że trafiliśmy też (jechałem jako pasażer) na parów pełen błocka i wody z głębokością około metra. Można sobie w suche dni pojechać Suv-em przetestować jak jeździ w terenie.
Trudność 4/10
Rozmiar Miejscówki 5/10
Frajda 7/10
Lokalizacja Miejscówki https://goo.gl/maps/CCEkM4UbX4i5UUUb6

10.Nowy Sącz tereny zalewowe w pobliżu Mostu Kingi. Miejsce ciągnie się aż do centrum miasta gdzie zresztą też w odbywają się coroczne imprezy 4x4 WOŚP za Urzędem Skarbowym przy Parku Strzeleckim. Jest tam dość błotniście, można się przeprawiać brodami na sztuczną wysepkę która powstaje w pobliżu mostu Kingi. Główne miejsce spotkań Sądeckich użytkowników 4x4.
Trudność 6/10
Rozmiar Miejscówki 7,5/10
Frajda 6/10
Lokalizacja Miejscówki : https://goo.gl/maps/qS6JukdrBXaqfnhU6

11. Dobczycze teren w pobliżu Zapory. Łacha i stare ruiny blisko Zapory, wjazd od ul. Budowlanych. Miejsce średniej wielkości trochę łąki, trochę błota. Dość łatwe i proste.
Można porobić coś więcej gdy organizowane są tam eventy.
Trudność 2/10
Rozmiar Miejscówki 5/10
Frajda 4/10
Lokalizacja Miejscówki :https://goo.gl/maps/Q8F7RjD682Wvopse8

12. Babica k.Wadowic i tor offroad. Mały ale jary :) Są strome podjazdy, są miejsca gdzie można robić wykrzyże. Miejsce fajne opiekuje się nim Grupa 4x4 Rajdy Babica (tel.:530434580) która regularnie organizuje tam imprezy.
Trudność 6/10
Rozmiar Miejscówki 5/10
Frajda 6.5/10
Lokalizacja Miejscówki https://goo.gl/maps/eBaDySWeHQqa5twu7

13. Tor Gilówka na starym wysypisku w Rabce. Fajne urokliwe miejsce, błotniście trochę Leśnie trochę stromo. Po deszczu oblepia opony łatwo się wkleić. Odcinek leśny przełajowy wymagane lepsiejsze opony i trochę umiejętności.
Trudność 6.5/10
Rozmiar Miejscówki 6/10
Frajda 7/10
Lokalizacja Miejscówki :https://goo.gl/maps/gTYENGmaPSGLDvyQA

14. Prywatny Tor firmy Dyfer 4x4 w Tucholi. Są podjazdy, są zjazdy jest błoto są koleiny, jest lepko bo teren zalewowy przy rzece Biała. Ogółem dobrze przygotowany obiekt do testowania swoich 4x4, zrobiony na prywatnym terenie właściciela firmy Dyfer 4x4. (https://www.facebook.com/dyfer4x4/) który urządza tam co tygodniowe Eventy raz płatne raz bezpłatne. Na tor można też wjechać z buta po zgłoszeniu się do biura. Koszt od 20 do 40zł ale warty wydania bo tor naprawdę porządny.
Trudność 6/10
Rozmiar Miejscówki 5/10
Frajda 7,5/10
Lokalizacja Miejscówki: https://goo.gl/maps/sNFXND33k6eoYGuR9

15.Krynica Zdrój i Tylicz przełaje leśne i górskie dróżki. Świetne miejsce na weekend pod granicą słowacką. Miejsce ogromne obejmuje praktycznie całą gminę Krynica Zdrój gdzie wyznaczono 1200 hektarów dostępnych dla Off-roadu. Władze gminy zachęcają do turystyki off road na swoim terenie. Można śmiało wybierać się i szaleć sobie samemu korzystając z listy dróg dostępnej w KOT (Krynicka Organizacja Turystyczna tel.:184716105) Miejsce zarówno przyjazne dla turystki jak i miłośników ciężkiego topienia aut. Należy pamiętać tylko o korzystaniu z dostępnych dróg i nie zapuszczaniu się do lasu poza wyznaczony obszar gdzie zainstalowano foto-pułapki. Nie wjeźdzamy tam gdzie są zakazy wjazdu. Reszta dostępna.
Trudność 4 do 8/10
Rozmiar Miejscówki 12/10
Frajda 8,5/10
Lokalizacja Przykładowej Miejscówki : https://goo.gl/maps/AEqqbdJe65ugcv7X8

16 Kraków Ośle Łączki za Oczyszczalnią. Fajne miejsce żeby sobie pohasać godzinkę, nie ma tam zbyt wiele do roboty. Można pojeździć w śliskiej trawie koleinach i umiarkowanym błocku po deszczu. Miejsce popularne wśród Quadowców.
Można przejechać od strony ul.Połanki aż do Stacji Towarowej PKP Prokocim. Obie częśi połączone mostkiem nad kanałem do oczyszczalni (mostek solidny utrzyma traktor) Miejsce fajne nie wymagające. Znam je z czasów jak jeszcze jeździłem często biznesowo na Rybitwy. Można śmiało wybierać się Dusterem.
Trudność 5/10
Rozmiar Miejscówki 6/10
Frajda 6/10
Lokalizacja Miejscówki :https://goo.gl/maps/v2ZMdMHFVXFxZUvS6

17.Kraków Czyżyny tereny rolnicze na podwalu i dróżki za terenami przemysłowymi, miejsce fajne błotniste i mokre po deszczach można sobie pojeździć i pochluptać w błocie. W kilku miejscach głębokie koleiny po traktorach, jest tam też miejsce pełne krzaczorów i młodych drzewek z wąskim ścieżkami. Na końcu przy Nowohuckiej i miejsce gdzie własciele golfów i bejc robią sobie bączki w kurzu na ręcznym.
Fajne widoki, jak Wisła ma wyższy stan to się robią też w kilku miejscach brody.
Miejsce łatwe jak nie padało mocno i można fruwać Dusterem albo innym SX4
Cała miejscówka długa na 5 km zaczyna się Pod Mostem Wandy i kończy się Mostem Nowohuckim
Trudność Sucho 5 Mokro 6 /10
Rozmiar Miejscówki 7/10
Frajda 6.5/10
Lokalizacja Miejscówki od Nowohuckiej : https://goo.gl/maps/3QnSYtzsfkFZqKsi8
Lokalizacja Miejscówki od Longinusa Podbipięty : https://goo.gl/maps/TA3gfSpZxNqEeaUG8

18. Leśny tor Off Road / Enduro w Miękni k.Krzeszowic. Istny Poligon, zjazdy, przęłajki, błoto, hopki, trawersy. Świetne miejsce żeby pojechać się pobawić. Po deszczu dużo błocka. Dużo brykania po łące z błotnistą drogą dużo leśnych odnóg toru. Tor współdzielony z motocyklistami więc trzeba na siebie uważać wzajemnie. W suche dni można jechać SUV-em.
Trudność 6,5/10
Rozmiar Miejscówki 7/10
Frajda 8/10
Lokalizacja Miejscówki : https://goo.gl/maps/zGDCur981gqcPidP9

19. Kryspinów nad Zalewem, mały tor przełajowy, po deszczu trochę błocka, są strome podjazdy, są koleiny wypełnione błockiem po deszczu. Małe ale fajne miejsce na spotkanie i potem jakiś grill po godzince jazdy.
Trudność Sucho 5 Morko 7/10
Rozmiar Miejscówki 4/10
Frajda 7,5/10
Lokalizacja Miejscówki : https://goo.gl/maps/rfhere9HqQB18LxJ9

20.Trasa wzdłuż Raby okolice Targowiska. Krótka 1,5km trasa przełajowo-turystyczna wzdłuż Raby. Atrakcją głównie błoto z racji położenia zalewowego i jak mocno pada robiące się brody.
Ładne widoki trasa prosta mało techniczna, można się pchać SUV-em
Trudność Sucho 3 Morko 5,5/10
Rozmiar Miejscówki 3,5/10
Frajda 6/10
Lokalizacja Wjazdu 1: https://goo.gl/maps/EU6TRftLxLs8hicB7
Lokalizacja Wjazdu 2: https://goo.gl/maps/QJZ1xgeWdyTndcty9

21. Kraków Wilcze Doły k. Babic. Mały tor terenowy zahaczający o leśny zagajnik. Jest błoto, są delikatne podjazdy, są koleiny. Można trawersować. Są delikatne wykroty. Dojazd fajną drogą polną kurzącą się jak na Dakarze. Można się spokojnie pobawić godzinkę.
Trudność 5,5 do 7 (morko)/10
Rozmiar Miejscówki 6/10
Frajda 8/10
Lokalizacja Miejscówki : https://goo.gl/maps/H5k8rZCjDAejcEgi7

22. Tor Terenowo Motocrossowy w Brzeźnicy. Teren fajny nierówny, z przechyłami. Małe górki, koleiny trochę przełajowy z brodami jak popada pełnymi błocka. Średni wielkościowo ale ciekawy i można sobie wjechać pobawić się z godzinę lub dwie jak jest z kim.
Trudność 6-6.5/10
Rozmiar Miejscówki 5/10
Frajda 6,8/10
Lokalizacja Wjazdu: https://goo.gl/maps/zYLqpzhxQkHavMBD8
Lokalizacja Miejscówki : https://goo.gl/maps/r74ZM31nuoydXuHi8

23.Tor w Nieznanowicach przy Rabie. Fajny pylisty, warty odwiedzenia po deszczu. Jest wtedy cudownie i błotniście. Tor bardzo szutrowy, przy samej rzece błotnisty.
Miejscowi nazywają go Małą Finlandią i szaleją bawiąc się w rajdy WRC
Trudność 4 /10
Rozmiar Miejscówki 6/10
Frajda 6/10
Lokalizacja Miejscówki : https://goo.gl/maps/ycpBy5iPpYr3zxyc8

24. Nieczynne Kamieniołomy w Krakowie Bronowicach. Jeden Wielki TRIAL. Podjazdy, trawersy, zjazdy, wjazdy, przechyły. Miód i Orzeszki. Miejsce mało znane. Wjazd prosty od Balickiej.
Trzeba uważać na Enduro i Quady. Wymagany prześwit + opony jeśli chcemy ćwiczyć wspinanie się po kamieniach. Warto korzystać Miasto KRK chce przejąć teren od prywatnego właściciela i zamienić w strefę rekreacji.
Trudność 6 do 10/10
Rozmiar Miejscówki 7,5/10
Frajda 10/10
Lokalizacja Miejscówki : https://goo.gl/maps/mD2fm4U6yZK9madY6
Lokalizacja Wjazdu : https://goo.gl/maps/3kHiw6w4NUrKp5N37


Nie opisuje tutaj okolic Limanowej, Suszca i Gorlic gdzie wszędzie są praktycznie jakieś drogi Polne do latania. Nie opisuje też Ochotnicy i Szklaku Trailowego gdyż raz ścigają za wjazd a innym razem nie. Pomijam też Tor Off-road w Gorcach gdzie zarządca odpisał że wstęp tylko w czasie imprez autami max do 3 ton.
_________________
Legalny offroad www.wykop.pl/tag/mapy4x4/
Ostatnio zmieniony przez Mroczy_dynks 2020-02-07, 12:04, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Marek1603

Marka: Dacia
Model: Lodgy1,6 MPI, Duster4WD 1,6SCE AT-ki
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2016
Wiek: 48
Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 286
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2020-02-04, 21:26   

Nie wiem skąd masz te dane ale np. 3 nie jest całkiem legalna.
 
     
Mroczy_dynks

Marka: Mitsu
Model: Pajero
Dołączył: 03 Lut 2020
Posty: 21
Wysłany: 2020-02-04, 23:33   

Jest Legalne, organizują tam nawet pikniki i Os-ki. Jedynie obowiązkowo nie wolno wjeżdżać poza drogi w nasadzenia bo grozi grzywna.
_________________
Legalny offroad www.wykop.pl/tag/mapy4x4/
 
     
Marek1603

Marka: Dacia
Model: Lodgy1,6 MPI, Duster4WD 1,6SCE AT-ki
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2016
Wiek: 48
Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 286
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2020-02-05, 08:40   

No właśnie jak oficjalnie organizujesz, to oficjalnie masz pozwolenia. W tym miejscu jest szlaban i znak zakazu wjazdu. Przejeżdżałem tydzień temu.
To tak samo jak po jeszcze wcześniejszej kopalni piasku przy Puza (tzw. Jedynka), gdzie są organizowane zawody. Kiedyś wjechałeś na legalu ale teraz Urząd powstawiał tabliczki i musisz mieć pozwolenie (podobno darmowe). A teren też teoretycznie nie Urzędu.
No i po drugiej stronie torów też jest miejsce gdzie można pojeździć. Tyle, że są to teoretycznie tereny prywatne, na których prowadzi się wydobycie piasku. Ot Polska.
 
     
Mroczy_dynks

Marka: Mitsu
Model: Pajero
Dołączył: 03 Lut 2020
Posty: 21
Wysłany: 2020-02-05, 14:22   

Ja kontaktowałem się z gminą, i nie ma tam zakazu wjazdu. Zakaz dotyczy tylko jazdy poza drogami gruntowymi będącej częścią infrastruktury. Jak pytałem zwórcono mi uwagę na bezwzględny zakaz niszczenia nasadzeń pod groźbą grzywny.
Wiec można. Nie ma przpeisu zabraniającego. Jeśli masz na myśli teren za torami przy telefonice to też leży odłogiem sklasyfikowany jako nieużytek gospodarczy "- z adnotacją
"nieprzeznaczonymi do rekultywacji wyrobiskami po wydobywaniu kopalin."
Teren po odkrywce dalej funkcjonuje w rejestrach jako z brakiem planu zagospodarowania przestrzennego ujęta w rejestrach jako nieużytek częściowo zalesiony własność gminna, nie dotyczy zatem wymagania pozwoleń ALP dla lasów i zalesień jeśli znaki nie stanowią inaczej.
Byłem tam w październiku poza zielonym szlabanem nie ma nic.
Jednakże tak jak przekazano mi w magistracie jest zakaz niszczenia nasadzeń czyli nie można zjechać na te pola młodych choinek pod groźbą grzywny za zniszczenie mienia.
_________________
Legalny offroad www.wykop.pl/tag/mapy4x4/
 
     
Marek1603

Marka: Dacia
Model: Lodgy1,6 MPI, Duster4WD 1,6SCE AT-ki
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2016
Wiek: 48
Dołączył: 28 Sty 2016
Posty: 286
Skąd: Olkusz
Wysłany: 2020-02-05, 19:49   

Skoro pytałeś to nie mam powodów ci nie wierzyć. ;-)
Kilka lat temu był wykonywany nowy przepust pod droga i wtedy cały zjazd przerobiono. Wyłożono płyty betonowe do tego zbiornika wraz z wstawieniem zakazu i szlabanu. Wcześniej też tam jeździliśmy jak jeszcze nie miałem dustera.
dokładnie 11.11.2015.
http://www.daciaklub.pl/f...pic.php?t=12521
 
     
ArGut

Marka: Ducia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2016
Dołączył: 08 Mar 2019
Posty: 2
Wysłany: 2020-05-20, 16:22   

Mroczy_dynks napisał/a:
Wymagany prześwit + opony jeśli chcemy ćwiczyć wspinanie się po kamieniach.


Jakby kolega przybliżył temat lepszejszych opon. Interesuje mnie co kolega poleca na "frajdowy ofrołd" w kwestii ogumienia.
 
     
Mroczy_dynks

Marka: Mitsu
Model: Pajero
Dołączył: 03 Lut 2020
Posty: 21
Wysłany: 2020-06-10, 08:46   

Nalewki AT np. Insa Ranger
Koszt jakieś 900zł
_________________
Legalny offroad www.wykop.pl/tag/mapy4x4/
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11