Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Analagowy wskaźnik temperatury zamiast OBD
Autor Wiadomość
Shaymer

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 21 Lis 2018
Posty: 26
Wysłany: 2020-02-09, 11:12   Analagowy wskaźnik temperatury zamiast OBD

Witam! Posiadam w mojej DD1 wskaźnik temperatury na OBD2 ale strasznie podobają mi się analogowe wskazówki a nie wyświetlane :) i myślę o zmianie. Zastanawiam się czy dało by się taki analogowy czujnik podłączyć do fabrycznego czujnika temperatury w termostacie? Zasada działania raczej taka sama? jak myślicie jest to możliwe? żeby nie musieć rozcinać węża i montować adaptera na czujnik? Z góry dziękuję. :)
 
     
Kapitan Shinobi
Predator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 392
Wysłany: 2020-02-09, 23:33   

Co prawda nie mam pojęcia jak to technicznie rozwiązać, ale też mi brakuje wskaźnika (jakiegokolwiek, cyfrowego bądź analoga) temp. silnika. No jest jako jeden z wielu w menu, ale chciałbym, żeby był widoczny na stałe, tak jak poziom paliwa na przykład. Jest tylko niebieska ikona temp., która znika dość szybko, a ja chciałbym na bieżąco kontrolować temperaturę, a zwłaszcza to, kiedy silnik osiąga optymalną temp. roboczą. Nie rezygnując jednocześnie z obserwacji innych danych. W chwili obecnej jestem zmuszony przełączać na temp., a kiedy ta osiągnie właściwy poziom, włączam sobie coś innego, co akurat mnie interesuje.
 
     
miela

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 19 Lis 2018
Posty: 95
Skąd: DKL
Wysłany: 2020-02-10, 16:14   

Zastanawia mnie co wpłynęło na takie zubożenie wskaźników i w ogóle ilości informacji. Nawet w fabii I mogę jednocześnie mieć całkowity przebieg, chwilowy przebieg i dowolne wskazanie z komputera (do tego wszystkie wskazania były podwójne - z bieżącej trasy lub z ostatniego 1000 km). W dusterze mogę mieć tylko jedno wskazanie na raz. Do tego brak wskazań temp. silnika i najbardziej nieprecyzyjny wskaźnik poziomu paliwa. Kurde, przecież jest cyfrowy, to jest więcej możliwości. Tych prostokątów powinno być 12.

Jakoś się przyzwyczaiłem, ale szkoda, że tego nie ma.
_________________
Duster 1.6 SCe 4x4
 
     
Kapitan Shinobi
Predator

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 392
Wysłany: 2020-02-10, 23:29   

Takie trendy w motoryzacji. Gdzieś czytałem, że BMW w "trójce" E90 wycięło wskaźnik temperatury. W sportowym aucie? Z silnikami pod 400 koni? O co kaman? Przecież w tego typu autach wskaźnik temp jest najważniejszy!
 
     
Deacon

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Dołączył: 31 Lip 2019
Posty: 58
Skąd: STA
Wysłany: 2020-02-11, 13:17   

Heh tez tego nie rozumiem. Wyświetlacz taki duży a tylko jedna wyświetlana informacja.
Ja kupiłem sobie wyświetlacz OBD z Ali i pokazuje mi temp. silnika i ładowanie.
 
     
Shaymer

Marka: Dacia
Model: Duster
Dołączył: 21 Lis 2018
Posty: 26
Wysłany: 2020-02-16, 13:13   

DD2 i tak lepiej to rozwiązali ze jakieś oznaczenie jest w w mojej DD1 nie bardzo :D
ja miałem taki prosty ale chciałem mieć wskazówkę i używam teraz takiego wskaźnika OBD

Profession-Magician-OBD2-F835-Head-Up-Display-Car-Digital-Boost-Gauge-Voltage-Speed-Meter-Water-Temp.jpg_960x960.jpg
Plik ściągnięto 7293 raz(y) 97,01 KB

 
     
Deacon

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Dołączył: 31 Lip 2019
Posty: 58
Skąd: STA
Wysłany: 2020-02-18, 11:32   

Ja mam taki.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
nissan qashqai
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 13