Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wasze opinie :)
Autor Wiadomość
BLONDI83


Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Delsey
Napęd: 4x4
Rocznik: 2012
Wiek: 41
Dołączyła: 02 Paź 2013
Posty: 276
Skąd: ok. Częstochowy
  Wysłany: 2013-10-10, 12:26   A teraz pochwałka

Skoro zrobiłam moją listę Top 5, co mnie trochę wkurza w Dastim (trochę, bo wszystko da się zmodyfikować). Czas na moją listę TOP5 za co go kocham ;-) Oczywiście zalet jest w nim cała kupa i musiałabym zrobić TOP 50, ale wybiorę te NAJ (oczywiście dla mnie, więc proszę tego nie negować, kolejność jak poprzednio nie ma znaczenia)

P.S. Może też zrobicie swoje TOP 5 co Was w nim najbardziej "kręci", a co wkurza

1) Mimo swoich gabarytów uwielbiam go za to jak się "łamie" w zakrętach. Niemal zawraca w miejscu
2) Podoba mi się jego bryła. Zwykle SUV-y są takie ociosane, a on ma piękne kształty, wypukłości, trochę zadziorny, trochę sexowny
3) Eksploatacja- części do Dustera są relatywnie tanie, wychodzę z założenia, iż nie sztuką kupić samochód, a sztuką go utrzymać
4) Niezawodność, nie ma w nim przesadzistej elektryki, nie ma się za bardzo co psuć. Samochód jest niezawodny, niemal przyklejony do drogi, co sprawia, że czuję się w nim bezpiecznie w każdych warunkach pogodowych.
5) Cena- zawsze chciałam mieć samochód z napędem na 4 koła, ale nigdy nie myślałam, że będę mogła sobie pozwolić na takie auto z salonu. Dzięki (w miarę jak na tego rodzaju auto niskiej cenie), samochód 4x4 stał się dostępny dla większej części Polskiego społeczeństwa.
_________________
Pokonać góry morza, nigdy asfalt zawsze wybieraj bezdroża!
 
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2013-10-10, 12:48   Re: A teraz pochwałka

BLONDI83 napisał/a:
TOP5 za co go kocham
1) Mimo swoich gabarytów uwielbiam go za to jak się "łamie" w zakrętach. Niemal zawraca w miejscu
2) Podoba mi się jego bryła. Zwykle SUV-y są takie ociosane, a on ma piękne kształty, wypukłości, trochę zadziorny, trochę sexowny
3) Eksploatacja- części do Dustera są relatywnie tanie
4) Niezawodność, nie ma w nim przesadzistej elektryki, nie ma się za bardzo co psuć. Samochód jest niezawodny, niemal przyklejony do drogi
5) Cena- zawsze chciałam mieć samochód z napędem na 4 koła, ale nigdy nie myślałam, że będę mogła sobie pozwolić na takie auto z salonu.


Ja bym wymienił z zalet: wysokie zawieszenie, napęd 4x4, sposób wybierania głębokich dziur. Dodałbym rzecz mniej ważną, ale jednak: dobrze się w DD jeździ z otwartym oknem. Wiele nowych konstrukcji ma karoserie tak zrobione, że otwarcie okna powoduje dziwne zawirowania powietrza w środku, mocne wianie na kierowcę - w DD tego nie ma. Bardzo podoba mi się obsługa radia z kierownicy.
Co do Twoich TOP 5:
1. jest wystarczająco zwrotny
2. też mi się podoba :-)
3. właśnie!
4. No, o niezawodności to porozmawiamy, jak przejedziemy naszymi Dusterami po 150 tys. km (do takiego przebiegu właściwie nic się nie psuje w Skodach Octaviach). Tu poruszyłaś też wątek własności jezdnych - są niezłe, ale bez szaleństw.
5. No właśnie!
_________________
Piotrek
 
     
Iza-Bra

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Paź 2013
Posty: 8
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-10-13, 09:27   

"2) Nie umiem otworzyć bagażnika z moimi długimi pazurkami muszę sobie inaczej radzić, najczęściej wyciągam coś z torebki i otwieram. To mnie najbardziej wkurza. Muszę pomyśleć o otwieraniu "z guzika", ale to trochę przeróbki"

Jak miło,że ktoś ma podobny problem do mojego. Myślałam,że tylko ja mam za mało siły i zbyt długie paznokcie,by otwierać bagażnik. Wkurza mnie jak wychodząc z marketu muszę stawiać siatki z zakupami na ziemi i mocować się z otwieraniem bagażnika. Otwieram go po prostu dwoma kciukami. Miałam cichą nadzieję,że z biegiem czasu zamek trochę się wyrobi,ale to,co piszesz pozbawia mnie złudzeń. Może faktycznie lepiej zamontować zamykanie z "guzika". Wiem,że przez okres 3 miesięcy od zakupu samochodu mam możliwość wykupienia voucherów uprawniających mnie do okazyjnego doposażenia autka. Może warto przeznaczyć to własne nam.in. "zamykanie z guzika"? W ogóle,czy ktoś korzystał z tego typu voucherów? One są dostępne w trzech wartościach. Czy można dokonać zakupu tylko jednego vouchera o jednej wartości,czy mogę zaszaleć i kupić wszystkie trzy?
 
 
     
BLONDI83


Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Delsey
Napęd: 4x4
Rocznik: 2012
Wiek: 41
Dołączyła: 02 Paź 2013
Posty: 276
Skąd: ok. Częstochowy
Wysłany: 2013-10-13, 10:28   

Oj, nie wiedziałam o czymś takim...
Ja bardzo chcę to przerobić, bo naprawdę z tym sobie nie radzę, zresztą "ten guzik" jest do tego we wnęcę i naprawdę to mnie najbardziej irytuje w Dastim.
Ciekawa jestem, ile by kosztowała "taka zabawa", co by było potrzebne (PANOWIE?), pewnie jakieś specjalne siłowniki automat i co dalej... :-/
_________________
Pokonać góry morza, nigdy asfalt zawsze wybieraj bezdroża!
 
 
     
AntyUser
EXperyment :-P


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Aventure
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 41
Dołączył: 24 Wrz 2013
Posty: 201
Skąd: Poznań
  Wysłany: 2013-10-14, 09:09   

Znalazłem coś co mnie irytuje :-P Mianowicie - wyciąganie liści z podszybia czyli z tej wnęki między przednią szybą a maską :-P Co 2-3 dni otwieram maskę i wyrzucam tony liści :-P
_________________


"... free your mind..."
 
 
     
Dar1962
Diabelska Drakula


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 654
Skąd: Włodawa
Wysłany: 2013-10-14, 09:12   

fakt - zabudowane podszybie załatwiłoby sprawę. To samo jest zimą - wali tam mnóstwo śniegu
 
     
BoloSr
Czarny Zadymiacz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 49
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 1205
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2013-10-14, 09:13   

AntyUser napisał/a:
Znalazłem coś co mnie irytuje :-P Mianowicie - wyciąganie liści z podszybia czyli z tej wnęki między przednią szybą a maską :-P Co 2-3 dni otwieram maskę i wyrzucam tony liści :-P


Bo brakuje takiego czegoś :)
_________________

1.5dCi 90KM (115KM/260Nm)
 
     
AntyUser
EXperyment :-P


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Aventure
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 41
Dołączył: 24 Wrz 2013
Posty: 201
Skąd: Poznań
  Wysłany: 2013-10-14, 09:13   

Dar1962 napisał/a:
fakt - zabudowane podszybie załatwiłoby sprawę. To samo jest zimą - wali tam mnóstwo śniegu


Domyślam się :-P
_________________


"... free your mind..."
 
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2013-10-14, 09:15   

Iza-Bra napisał/a:
"Jak miło,że ktoś ma podobny problem do mojego.


No, nie!!! Miło, że są problemy!!! Znacznie lepiej by było, gdyby ich nie było. Ale skoro Ci miło, to dodam, że mam ten sam problem z otwieraniem bagażnika i radzę sobie lewą ręką.
_________________
Piotrek
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2013-10-14, 10:30   

BoloSr napisał/a:
Bo brakuje takiego czegoś :)


Czego to Panie Ruskie nie wymyślo!
Szkoda, że tych plastików nie ma u nas w ofercie. Kiedyś Dominik podjął akcję sprowadzania z Rosji, ale okazuje się, że to podlega podatkowi VAT i cłu. Zaczyna wówczas być drogo...
_________________
Piotrek
Ostatnio zmieniony przez piku 2013-10-14, 11:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
BoloSr
Czarny Zadymiacz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 49
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 1205
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2013-10-14, 11:09   

No wymyslili i ja nadal jestem za tymi bajerami ale jak to wytargać to nie mam pojecia :(
_________________

1.5dCi 90KM (115KM/260Nm)
 
     
AntyUser
EXperyment :-P


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Aventure
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 41
Dołączył: 24 Wrz 2013
Posty: 201
Skąd: Poznań
  Wysłany: 2013-10-14, 11:56   

BoloSr napisał/a:
Bo brakuje takiego czegoś :)


Dokładnie o to biega :mrgreen:
_________________


"... free your mind..."
 
 
     
BoloSr
Czarny Zadymiacz


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 90KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2013
Wiek: 49
Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 1205
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2013-10-14, 12:13   

No to zapraszam do załatwienia tego :) a ja z chęcią to przygarnę :) oczywiście płacąc za ten element :):)
_________________

1.5dCi 90KM (115KM/260Nm)
 
     
piku

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 933
Skąd: Prawiedniki
Wysłany: 2013-10-14, 12:42   

BoloSr napisał/a:
No wymyslili i ja nadal jestem za tymi bajerami

Nie powiedziałbym, że to są bajery. Np. nakładka na metalowy próg bagażnika powinna być w standardzie, bo tak jak sprzedają DD teraz - z gołą blachą na progu bagażnika - jest do niczego. Podobnie rzecz się ma z tą listwą, którą wspominaliście w poprzednich listach (podszybie).
_________________
Piotrek
 
     
BLONDI83


Marka: DACIA
Model: DUSTER
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Delsey
Napęd: 4x4
Rocznik: 2012
Wiek: 41
Dołączyła: 02 Paź 2013
Posty: 276
Skąd: ok. Częstochowy
Wysłany: 2013-10-16, 21:41   

Tu można sobie dokładnie zobaczyć nowego Dustera, ciekawa jestem Waszych opinii, która wersja Wam się bardziej podoba, ja się później wypowiem ;-)
http://www.youtube.com/watch?v=QEbThhtQIcw
_________________
Pokonać góry morza, nigdy asfalt zawsze wybieraj bezdroża!
Ostatnio zmieniony przez BLONDI83 2013-10-17, 09:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 13