Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Wycie skrzyni - czy wszyscy to mają?

Czy słyszysz hałas "prawdopodobnie wycie skrzyni" w swoim duster
Tce 1.3 130 4x2-tak słychać halas
7%
 7%  [ 5 ]
Tce 1.3 130 4x2-nie słychać halasu
5%
 5%  [ 4 ]
Tce 1.3 150 4x2-tak słychać halas
2%
 2%  [ 2 ]
Tce 1.3 150 4x2-nie słychać halasu
0%
 0%  [ 0 ]
Tce 1.3 4x4-tak słychać halas
4%
 4%  [ 3 ]
Tce 1.3 4x4-nie słychać halasu
5%
 5%  [ 4 ]
1.6 4x2 - tak słychać halas
12%
 12%  [ 9 ]
1.6 4x2 - nie słychać halasu
7%
 7%  [ 5 ]
dCi 115 4x2 - tak słychać halas
4%
 4%  [ 3 ]
dCi 115 4x2 - nie słychać halasu
1%
 1%  [ 1 ]
dCi 115 4x4 - tak słychać halas
7%
 7%  [ 5 ]
dCi 115 4x4 - nie słychać halasu
5%
 5%  [ 4 ]
dCi 95 4x2 - tak słychać halas
0%
 0%  [ 0 ]
dCi 95 4x2 - nie słychać halasu
0%
 0%  [ 0 ]
Tce 1.0 100km - tak słychać halas
8%
 8%  [ 6 ]
Tce 1.0 100km - nie słychać halasu
11%
 11%  [ 8 ]
Inny benzynowy- tak słychać halas
5%
 5%  [ 4 ]
Inny benzynowy- nie słychać halasu
7%
 7%  [ 5 ]
Inny olej nap. - tak słychać halas
2%
 2%  [ 2 ]
Inny olej nap. - nie słychać halasu
1%
 1%  [ 1 ]
Głosowań: 71
Wszystkich Głosów: 71

Autor Wiadomość
babol

Marka: Dacia
Model: Sandero III
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Comfort
Dołączył: 01 Cze 2021
Posty: 23
Wysłany: 2021-09-05, 20:25   

Największy problem polega na podejściu do kwestii naprawy wadliwych egzemplarzy. Mi się coś wydaje że na tzw. "zachodzie" to wszystko wygląda troszeczkę inaczej. U nas klienta lubi się do czasu kiedy kliknie przelew i zabierze towar. Później człowieka traktuje się jak śm!@#ia, któremu jak jest okazja, to wręcz należy dokopać. Wszystko rozbija się tylko i wyłącznie o ludzi - zwykłą przychylność, życzliwość i empatię. Gdybym po drugiej stronie spotkał dobrego człowieka to myślę że ta skrzynia została by już dawno temu wymieniona. Ciekawy jestem czy pracownik serwisu, kierownik - chciałby na co dzień poruszać się takim samochodem? Ja jakoś przełknę gorycz tej "porażki" i pożegnam się na zawsze z produktami Renault - zwyczajnie z szacunku do siebie.

Z początkowego entuzjasty nowego modelu Dacii, stałem się rozgoryczonym użytkownikiem samochodu ze stajni Renault. Zrobiłem teraz w weekend trasę nad morze. Drogami krajowymi nie da się jeździć. Nie jestem w stanie poruszać się tym autem w zakresie prędkości od 70 - 100 km/h. Mało tego problem się pogłębia bo wyje już nawet podczas przyspieszania. Momentami tak głośno że przebija się przez mocno dudniącą muzykę. Zaczyna wyć - a ja zwyczajnie mam ochotę wysiąść z tego samochodu.

Cóż - jeśli nie wywalczę tego co mi się należy - tj. sprawnego samochodu... To zostawię go w rozliczeniu i kupię coś innego (No bo przecież według serwisu jest on w 100% sprawny). Człowiek uczy się na błędach. Kolega z pracy po przejechaniu się moim egzemplarzem skutecznie wyleczył się z pomysłu zakupu nowego Logana III - boi się że też go spotka to co mnie.

Centrala Renault z Warszawy nabrała wody w usta... mimo że na bieżąco informowałem ich jak skandalicznie źle jestem traktowany przez serwis do którego mnie wysłali.

Mi jest zwyczajnie przykro. Ja sobie poradzę.

Jednak nie wyobrażam sobie jak w mojej sytuacji musiałby się czuć ktoś, kto latami zbierał pieniądze żeby spełnić marzenie nt. zakupu nowego samochodu i trafiłby na taką minę jak ja. Jak by się musiał czuć będąc spychanym, olewanym a do tego robiło by się z takiego kogoś wariata "który się czepia"...

:-| :-(
 
     
maugu

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 137
Wysłany: 2021-09-06, 10:46   

babol napisał/a:
....Wszystko rozbija się tylko i wyłącznie o ludzi - zwykłą przychylność, życzliwość i empatię..

Niestety obawiam się, że tak nie jest. To znaczy, że może gdzieś jakiś kierownik serwisu wpisze, że Twoja skrzynia nie może być już dłużej eksploatowana i Ci załatwi pozytywnie reklamację, ale wydaje mi się, że jest to problem systemowy. System reklamacyjny (akceptacji TTTM) prawdopodobnie wymusza (premie itp.) na pracownikach serwisów takie, a nie inne zachowania. Gdyby np. nie było klauzul abuzywnych czy rękojmi to "biznesmenele" (taki rodzimy odpowiednik biznesmenów) dopiero pokazali by swoją kreatywność - niestety taki mamy klimat. Twój przypadek - jak wynika z lektury forum nie jest odosobniony i raczej potwierdza moją (niestety) diagnozę, że mamy do czynienia z problemem systemowym i jako taki musi być rozwiązany globalnie. Moim zdaniem UOKiK byłby tu właściwym adresatem. Oczywiście należy też wyważyć racje dealerów i ich problemy z klientami mierzącymi suwmiarkami spasowania chlapaczy w swoich "promach kosmicznych", ale od tego są właśnie bezstronni eksperci (co do zasady) w różnych instytucjach publicznych bo to rozstrzygali - lub oczywiście sądy w sprawach indywidualnych.
_________________
Od f126p do Dustera
 
     
babol

Marka: Dacia
Model: Sandero III
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Comfort
Dołączył: 01 Cze 2021
Posty: 23
Wysłany: 2021-09-07, 11:12   

maugu napisał/a:
babol napisał/a:
....Wszystko rozbija się tylko i wyłącznie o ludzi - zwykłą przychylność, życzliwość i empatię..

Niestety obawiam się, że tak nie jest. To znaczy, że może gdzieś jakiś kierownik serwisu wpisze, że Twoja skrzynia nie może być już dłużej eksploatowana i Ci załatwi pozytywnie reklamację, ale wydaje mi się, że jest to problem systemowy. System reklamacyjny (akceptacji TTTM) prawdopodobnie wymusza (premie itp.) na pracownikach serwisów takie, a nie inne zachowania.


Myślę że tak właśnie jest. Ja się z Tobą generalnie zgadzam. Atmosfera na pierwszej linii w tym ASO zasadniczo była "nie do zniesienia". Postawa obsługujących mnie ludzi jasno dawała mi do zrozumienia że jestem niechcianym gościem. Mógłbym napisać wiele na ten temat - ale wniosek mój był taki, że to być może właśnie z powodu wewnętrznej polityki. Tam było czuć presję do tego żeby nie załatwić mojego problemu. Ludzie byli w pełni skupieni na tym żeby "odesłać mnie z kwitkiem". Nikt nie był zainteresowany moim problemem, argumentami ani rozmową ze mną. Wykorzystano cale spektrum manipulacji, niedopowiedzeń, pojawiała się nawet złość i fochy.

Jedyni kompetentni ludzie to mechanicy pracujący z tyłu przy samochodach. Najpierw pierwszy który ze mną jeździł i zauważył problem... oraz, ku przerażeniu ludziom z frontu, zadecydował o tym że samochód trzeba zostawić i dokładnie sprawdzić. Potem drugi który po zaproszeniu mnie na jazdę ich kolejnym wadliwym egzemplarzem... wyśmiał całą akcję i zachodził w głowę, kto to wymyśla takie głupoty. Jednoznacznie stwierdził że skrzynię powinni mi bez gadania wymienić.

Jak to się skończyło to wiadomo. ;)
 
     
dudu$


Marka: Dacia
Model: Duster II SCe
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 20 Cze 2021
Posty: 28
Wysłany: 2021-09-07, 13:18   

Ja bym inaczej rozwiązał problem gdyby wyła mi skrzynia biegów a ASO zlewało temat twierdząc że TTTM. Problem zgłosił bym 2-3 razy gdyby po ostatnim zgłoszeniu nadal nie chcieli usunąć usterki spowodował bym aby skrzynia po 2-3 miesiącach od ostatniej wizyty zaczęła bardzo głośno hałasować lub wręcz się rozsypała i wtedy by musieli ja wymienić na nowe. Jak to zrobić ? Pomyśleć, ale nie jest to temat na forum. Mój Duster do końca listopada jest na przedłużonej gwarancji. Jestem 2gim jego właścicielem i po zakupie w listopadzie 2020 r na serwisie olejowym, zgłosiłem zapocenie z pokrywy rozrządu ( silnik 1.6 Sce). ASO stwierdziło, że faktycznie coś się tam dzieje ale dla nich jest to jak to napisali jest to" wysączanie kosmetyczne i tego nie zrobią". Minęło ponad 6 miesięcy i pod koniec czerwca br. auto trafiło do tego samego ASO na uszczelnienie silnika ( wyżej opisywanego miejsca ) i wymianę kompletnej maglownicy. Da się? Da :)
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2021-09-07, 15:21   

dudu$ napisał/a:
Ja bym inaczej rozwiązał problem gdyby wyła mi skrzynia biegów a ASO zlewało temat twierdząc że TTTM. Problem zgłosił bym 2-3 razy gdyby po ostatnim zgłoszeniu nadal nie chcieli usunąć usterki spowodował bym aby skrzynia po 2-3 miesiącach od ostatniej wizyty zaczęła bardzo głośno hałasować lub wręcz się rozsypała i wtedy by musieli ja wymienić na nowe. Jak to zrobić ? Pomyśleć, ale nie jest to temat na forum. )

Kawa na ława :!: Kogoś się boisz :?:
Poślij zainteresowanym chociaż PRIV .
 
     
dudu$


Marka: Dacia
Model: Duster II SCe
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 20 Cze 2021
Posty: 28
Wysłany: 2021-09-07, 20:32   

W sumie nie mam nic do ukrycia. Najłatwiejszym a tym samym najszybszym sposobem jest spuszczenie ze skrzyni ponad 1/2 oleju i tak pojeżdżenie aż się zajeździ skrzynie. później zalewamy olej, który wcześniej zlaliśmy i jedziemy do ASO zgłaszać problem. Należy robić to tak aby nie zostawić żadnych śladów w ingerencji auta, ale myślę , że jest to do zrobienia. Ja mając u siebie problem z wyżej opisanym wyciekiem, miejsce to kilka dni przed pojawieniem się w ASO bardzo delikatnie smarowałem olejem silnikowym za pomocą pędzelka. Pęd powietrza i kurz zrobił swoje, wszystko wyglądało naturalnie - rozrząd uszczelnili i jak na razie jest wszystko ok a przejechałem od tego momentu ponad 4 tyś km z prędkościami rzędu 150-160km/h
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2021-09-07, 22:00   

Można też pociągnąć przyczepę od traktora :shock:
...albo redukować z szóstki na jedynkę itd.
Pełno w sieci przestróg czego nie robić...

Gorzej jak nie wymienią tylko naprawią i wycie zostanie.

Zupełnie źle gdy stwierdzą, że to wina złej eksploatacji, naprawią za kasę... a wycie zostanie.
 
     
babol

Marka: Dacia
Model: Sandero III
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Comfort
Dołączył: 01 Cze 2021
Posty: 23
Wysłany: 2021-09-09, 09:07   

Nie zamierzam niczego psuć bardziej ani kombinować. Póki co będę działać dalej - jednak nie po to kupowałem nowy samochód żeby się szarpać. Sprawa jest dosyć oczywista i tyle. Jednostkowo nic dla niech nie znaczę. To że za dwa lata nie zgłoszę się do ich koncernu po kolejne nowe auto mogą mieć w pompie. Niech mają - ja z szacunku do siebie nic u nich nie kupię raczej. Jednak w internecie nic nie ginie. Każdy kto szuka nowego samochodu ma szansę trafić na ten temat i w różne inne miejsca.

Wizerunkowo strzelają sobie w stopę.
 
     
maugu

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 137
Wysłany: 2021-09-27, 08:24   

Ktoś od nas?
https://francuskie.pl/nowa-dacia-sandero-1-0-lpg-halasujaca-skrzynia-biegow-w-nowym-samochodzie/
_________________
Od f126p do Dustera
 
     
Lucek

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 19 Gru 2019
Posty: 64
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2023-01-25, 19:13   

C ciekawości pytam czy ktoś z Was miał doświadczenie z dodatkami do oleju w skrzyni, teoretycznie wyciszającymi pracę przekładni?
_________________
Uwierz w Dacię.
 
     
Bogdan Misiek

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 04 Cze 2019
Posty: 303
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2023-01-25, 20:26   

Dolałem ceramizera do skrzyni biegów jakieś 10 tyś km temu. Po ponad 5 tysiącach zaczęły lepiej, bardziej gładko biegi wchodzić i co najważniejsze na razie skrzynia nie zepsuła się, czyli preparat chyba nie zaszkodził.
Na nadmierny hałas się nie skarżyłem, więc tu nie ma specjalnej zmiany.
Ewentualnie taki delikatny dźwięk przy jeździe na półgazie przy ok. 90km/h jest. To ten się nie zmienił, ale też nie wiem czy go na powno ze skrzyni słychać (pompa paliwa też tak trochę podobnie wyje).
 
     
dovectra
dovectra

Marka: dacia
Model: duster
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Laureate
Napęd: 4x4
Rocznik: 2011
Wiek: 46
Dołączył: 31 Gru 2021
Posty: 99
Wysłany: 2023-01-26, 09:45   

Ja miałem haczącą trójkę, dałem Xado do skrzyń i przekładni. Dobry olej millersa i nic nie haczy. Ale ta skrzynia to nie jest mistrz precyzji, biegi wchodzą tak średnio precyzyjnie.
 
     
Hipolit
Ojciec dyrektor


Marka: Renault
Model: Koleos II
Napęd: 4x4
Dołączył: 17 Kwi 2020
Posty: 230
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2023-01-26, 18:20   

Ja przy ostatnie wymianie dodałem dwusiarczek molibdenu z Liqui Moly.
Bogdan Misiek napisał/a:
Ewentualnie taki delikatny dźwięk przy jeździe na półgazie przy ok. 90km/h jest.
Mój ma tak samo. Może trochę ciszej teraz się zrobiło. Trudno powiedzieć.
 
     
Lucek

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 19 Gru 2019
Posty: 64
Skąd: Mazowieckie
Wysłany: 2023-01-29, 20:13   

Na Youtube są już testy Dusterów ze skrzyniami edc, które jak się dobrze wsłuchać też hałasują.
_________________
Uwierz w Dacię.
 
     
Hipolit
Ojciec dyrektor


Marka: Renault
Model: Koleos II
Napęd: 4x4
Dołączył: 17 Kwi 2020
Posty: 230
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2023-01-29, 21:52   

Ja się tak dobrze zacząłem wsłuchiwać to stwierdzić muszę, że ten sam dźwięk tylko dużo ciszej słyszę teraz także przy jeździe na luzie z prędkością ok 65 kmh. Wydaje mi się, że kiedyś tego nie było.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12