Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Głośna praca pompy paliwa / pompy AdBlue?
Autor Wiadomość
Trojskoczek
Krzysztof

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 18 Lut 2020
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-03-04, 11:55   Głośna praca pompy paliwa / pompy AdBlue?

Witam szanownych forumowiczów!

Jestem użytkownikiem Dustera od 2 miesięcy i od początku słychać w nim hałas (ciągły, męczący ton) dobiegający z okolic zbiornika paliwa. Problem jest zawsze – pojawia się już po przekręceniu w stacyjce kluczyka do pozycji zapłonu. Trwa tak długo, dopóki się kluczyka nie cofnie (bez uruchamiania auta) lub znika dopiero po kilku sekundach po wyłączeniu silnika ☹.

Dodam, że byłem z tym w serwisie Renault, gdzie panowie stwierdzili, że hałas to odgłos pracy pompy AdBlue i że jest to normalne w tym aucie … (A skoro tak - wszyscy użytkownicy Dustera z silnikiem Diesla przymykają na to oko?)

Czy ktoś zetknął się z tym problemem?
 
     
mikeleft

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 29 Lip 2019
Posty: 269
Wysłany: 2020-03-08, 22:02   

Cześć.
Odpowiem podobnie, jak w temacie o "wyciu skrzyni".

Tak, gdy przekręcam kluczyk i wskazówki lecą w prawo, lewo, coś zaczyna brzęczeć z przodu i z tyłu auta. Ten dźwięk znika po kilku sekundach od cofnięcia kluczyka. Czy ten dźwięk znika po odpaleniu silnika, czy jest przez silnik zagłuszany, tego nie jestem w stanie określić. Czy to brzęczenie jest prawidłowe, nie wiem. Tak jest od początku, błędów usterek brak.

Może to być pompa Adblue, może też być pompa wstępnego sprężania paliwa (strzelam, nie wiem czy w silniku K9K są dwie pompy paliwa).

Po zgaszeniu auta też słychać brzęczenia. Podobno to płyn Adblue jest pompowany z powrotem do zbiornika, różne zawory ustawiają (EGR) ustawiają się w pozycji startowej itp.

Moje poprzednie i obecne diesle też brzęczą przed startem i po zgaszeniu.

Pozostaje Ci tylko porównać ten dźwięk z innym egzemplarzem Dustera.

Pozdrawiam,
Michał
 
     
Meksa

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Duster
Napęd: 4x4
Dołączył: 22 Sty 2018
Posty: 13
Wysłany: 2021-09-16, 11:37   

Do Trojskoczek: Czy rozwiązał Pan problem? Bo u nas to samo, ten dźwięk jest irytujący i wkurzający, samochód ma 3 lata i mam wrażenie że jest coraz głośniejszy. Na przeglądach mówią ze tak ma być i wszystko ok. Nadmienię do odpowiedzi mikeleft, ten dźwięk nie znika po odpaleniu silnika i nie jest przez silnik zagłuszany. Nie wiem, może te Dustery tak mają, a tylko nas to denerwuje.
 
     
Bogdan Misiek

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 04 Cze 2019
Posty: 303
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2021-09-16, 17:27   

Meksa! - to chyba nie jest dobrze. U mnie po odpaleniu tych buczeń pompy paliwa nie jesteś już w stanie usłyszeć. Chyba żeby się ktoś pod samochód pochylił i nasłuchiwał to może trochę.
Adblue nie mam.
 
     
wojtek013


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2020
Dołączył: 01 Wrz 2020
Posty: 45
Skąd: KR
Wysłany: 2021-09-16, 17:47   

To pompa adblue tak daje. Mam tak samo.
 
     
slyczkowski

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2020
Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2020
Posty: 44
Wysłany: 2021-09-16, 20:37   

Potwierdzam - pompa AdBlue. Na początku użytkowania też to słyszałem, teraz już nie, czyli mózg przetwarza hałas jako coś normalnego :) Albo się postarzałem i słuch już nie ten :mrgreen:
Oczywiście buczy nadal.
_________________
:)
 
     
Meksa

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Duster
Napęd: 4x4
Dołączył: 22 Sty 2018
Posty: 13
Wysłany: 2021-09-19, 10:41   

Dzięki za odpowiedz, widocznie Dustery tak maja a szczególnie w wersji 4x4. Wolałam się dopytać bo niewierze zbytnio ASO/serwisowi do którego jeżdżę, ostatnio kazali mi wymienić absolutnie sprawny akumulator (700zł) a i przeglądy zostawiały dużo do życzenia, czas chyba zmienić na inny.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
https://www.dyszeprzemyslowe.pl/dezynfekcja/dezynfekcja-pomieszczen przekształcanie spółek taśmy transportowe
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 11