Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Nakładki ochronne nadkoli + Chlapacze
Autor Wiadomość
Ipok

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Dołączył: 07 Lut 2020
Posty: 17
Wysłany: 2020-06-15, 17:42   Nakładki ochronne nadkoli + Chlapacze

Witam, co sądzicie o opcji dokupienia nakładek ochronnych nadkoli oraz chlapaczy do dustera 2 ? Nakładki znalazłem na allegro(link poniżej) Są to niby oryginalne akcesoria Dacii. Montaż jest na taśmę montażową, czy nie będzie się to po jakimś czasie odklejać? Ma może ktoś zdjęcia Dustera 2 z tymi nakładkami najlepiej w lakierze Orange Atacama?


https://allegro.pl/oferta/nakladki-ochronne-nadkoli-dacia-duster-ii-oryg-7713617547
 
     
Hiszpan_JS


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 25 Lut 2019
Posty: 388
Skąd: KTA
Wysłany: 2020-06-15, 18:54   

Mam takie nakładki. Zamontowane przy odbiorze auta. Przez rok nic się z nimi nie stało, nie odklejają się. Tu moje auto, a tu w kolorze Orange
:-) .
_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
----------------------------
Witaj Gość :-)
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2020-06-15, 23:11   

U mnie są z salonu.
Zakładane w dniu zakupu.
Przygoda była. Nie z nakładkami tylko z listwą na drzwiach. Jedna minimalnie odstawała. Zauważyłem po jakimś miesiącu i zwyczajnie nie wiem czy się "tak zrobiło", czy od początku było. Szparka na grubość dziesięciogroszówki. Serwis wymienił (cały bok) w ramach gwarancji. Za pierwszym razem chcieli tylko dokleić ale wyszło im, że to nie ma sensu bo listwa jest odkształcona... no to odwiedziłem ich znowu gdy ściągnęli nowe.
A na moim Dusterze wyglada to tak:
https://drive.google.com/file/d/1Spzsy7LeSVfUwaBA5peIwak02A9q-maw/view
 
     
Hipolit
Ojciec dyrektor


Marka: Renault
Model: Koleos II
Napęd: 4x4
Dołączył: 17 Kwi 2020
Posty: 231
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2020-06-16, 11:57   

A u mnie zaczęła się odklejać listwa na prawym tylnym nadkolu. W środę będę na przeglądzie i mam nadzieję, że to poprawią albo wymienią.
 
     
Ipok

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Dołączył: 07 Lut 2020
Posty: 17
Wysłany: 2020-06-16, 16:25   

Montował ktoś sam te listwy na nadkola? z tego co pisze na tym ogłoszeniu na allegro to bardzo prosta sprawa.
 
     
Hipolit
Ojciec dyrektor


Marka: Renault
Model: Koleos II
Napęd: 4x4
Dołączył: 17 Kwi 2020
Posty: 231
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2020-06-16, 16:45   

One są na taśmie przylepnej. Wystarczy odtłuścić i przykleić równo i na tej samej wysokości z obydwu stron. Są dwie wersje do aut z czujnikami martwego pola i bez. Te pierwsze mają otwór na czujnik w boku przedniego zderzaka.
 
     
marta123

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Essential
Napęd: 4x2
Rocznik: 2020
Wiek: 38
Dołączyła: 04 Lut 2021
Posty: 62
Skąd: ELW
Wysłany: 2021-02-09, 14:17   

Odgrzeje kotleta.

Zastanawiam się czy założyć tych listw na nadkola i drzwi. Interesuje mnie czy pod tymi nakładkami nie będzie się zbierał jakiś syf typu sól drogowa i tym podobne, które przyspieszą korozję ? Inna sprawa - mam dołożoną na tylny zderzak ochronną aluminiową nakładkę i trochę chyba zaczęła się odklejać z jednej strony. Plastik nie zardzewieje, ale nadkola to inna sprawa ?
_________________
Another one drives the Duster!
 
     
arnold

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2020
Dołączył: 14 Lis 2020
Posty: 73
Wysłany: 2021-02-09, 15:36   

U mnie czekają na montaż, a co do zbierania syfu, to doszedłem do wniosku że Stepwaye jeżdżą już tyle lat i jakoś dobie radę dają ;) Technologia montażu jest podobna.
 
     
marta123

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Essential
Napęd: 4x2
Rocznik: 2020
Wiek: 38
Dołączyła: 04 Lut 2021
Posty: 62
Skąd: ELW
Wysłany: 2021-02-09, 15:59   

No tak tylko, że stepwaye mają to zakładane w fabryce a ja obawiam się "staranności" przy montażu u dilera
_________________
Another one drives the Duster!
 
     
BLACHA_997

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 194
Skąd: Polska
Wysłany: 2021-02-09, 16:48   

Stepway'e mają na pewno osłony montowane na wcisk do otworów montażowych i może też na taśmę dwustronną - teggo nie wiem. Natomiast nakładki w Dusteach są przyklejane na taśmę. Miałem ten wynalazek w D1 i trochę kłopotów z tym było zwłaszcza w ciepłych krajach gdy listwy zaczęły "spływać" pod wpływem ciepła dlatego też nie zdecydowałem się na ich montaż w D2. Jeśli chodzi o ew. korozję - D1 sprzedawałem gdy miał 7 lat i raczej wszystko było ok - nigdy listew nie odklejałem. Co do sposobu montażu, jeśli poczytacie bratnie forum znajdziecie parę opisów (początek przygód z Dusterami) w których właściciele listew stosowali dodatkowo uszczelniacze lub inne sylikony, których zadaniem było uniemożliwienie dostania się czegokolwiek pod listwę.
 
     
Hipolit
Ojciec dyrektor


Marka: Renault
Model: Koleos II
Napęd: 4x4
Dołączył: 17 Kwi 2020
Posty: 231
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2021-02-10, 08:50   

Nakładki na nadkola są mocowane taśmą i od strony koła mają taki plastikowy element przykręcany za śrubkę, który trzyma osłonę do nadkola. Te na drzwi są tylko na taśmie. Ja miałem doklejane po ok. 6 mies używania auta. W tej na prawym tylnym nadkolu zaczął odklejać się róg. Zdjąłem całą, oczyściłem i przykleiłem taśmą Tesa (taka zielono-czarna). Gdybym miał decydować ponownie to i tak bym te nakładki nakleił. Auto wygląda dużo lepiej, a reszta ma mniejsze znaczenie. Jak zacznie zrdzewiieć, to będę się zastanawiał. :-P
 
     
arnold

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2020
Dołączył: 14 Lis 2020
Posty: 73
Wysłany: 2021-02-10, 11:40   

https://dalys.lt/en/autoparts/dacia/sandero-ii-tce-90-66-kw/front-right-fender-molding/5835970

Tak Sandero Stepway ma mocowanie na taśmę i kołki co nie zmienia faktu, że auta jeszcze jeżdżą z dodatkowymi elementami i otworami.
 
     
slyczkowski

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2020
Wiek: 48
Dołączył: 24 Cze 2020
Posty: 44
Wysłany: 2021-02-10, 11:40   

Też mam nakładki oryginalnie zakładane w salonie, wszystko ok. Zobaczymy na wiosnę czy po srogiej zimie i dużej ilości soli coś się dzieje.
_________________
:)
 
     
Hipolit
Ojciec dyrektor


Marka: Renault
Model: Koleos II
Napęd: 4x4
Dołączył: 17 Kwi 2020
Posty: 231
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2021-02-10, 13:39   

Moje nakładki były założone przed zimą 2018. Na przełomie lato-jesień 2020 poprawiałem montaż jednej z nich nakładki (info w moim poście wyżej) rdzy nie nie było, tylko lekkie zabrudzenie.
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2021-02-10, 22:45   

O idealnym przyleganiu nie ma mowy.
U mnie nawet trzeba było poprawiać. Pokazałem na przeglądzie lekkie odstawanie i spytałem: czy tak ma być? Odrzekli, że nie. Poprawili. "Tylko" trzy razy do nich jeździłem :roll: . Za pierwszym razem stwierdzili, że element jest odkształcony i trzeba dać nowy (oczywiście ten nowy wpierw trzeba sprowadzić :-/ ). Za drugim razem ogłosili sukces. Faktycznie nie odstaje. Szparka na żyletkę. Potem był niespodziewany trzeci raz. Zadzwonili, że ich centrala okrzyczała, bo w ramach reklamacji mieli wymienić cały bok, a wymienili tylko element z przednich drzwi. Stwierdziłem, że faktycznie z czasem odcień może zacząć się różnić (a może już się różni, tyle że ja tego nie widzę). Pojechałem więc trzeci raz. Zrobili i czwarty raz nie zaprosili.W sumie to mi te wyjazdy Legnica-Lubin nie bardzo wadzą. Nawet lubię. Daleko nie jest a przy fajnej pogodzie można do pobliskiego parku iść na spacerek. Fajny tam mają park taki z dinozaurami, ptactwem i nie tylko. Nie mam więc żalu za wzorową organizację pracy. :mrgreen:

Co do podstawowej sprawy, to myślę, że nie ma się co przejmować. Jeśli nawet coś tam wlezie, to się wypłucze. Sporo innych miejsc podobnie lub bardziej narażonych na zbieranie się brudu można wskazać. Nie tylko w Dusterach.
Pewnie po dłuższym okresie jazdy z boczkami usunąć ich nie będzie można bo lakier pod nimi nie wyblaknie i zacznie się od reszty odróżniać. No ale to kwestia wielu lat.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
leczenie zeza u dzieci komornik lubin www.dobrystart.tychy.pl
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 10