Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Blokowanie się drzwi - brak możliwości otwarcia z zewnątrz
Autor Wiadomość
giernal

Marka: Dacia
Model: Duster I (105 KM)
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2011
Dołączył: 28 Sie 2020
Posty: 5
Wysłany: 2020-08-28, 10:04   Blokowanie się drzwi - brak możliwości otwarcia z zewnątrz

Witam wszystkich w moim pierwszym poście na tym forum.

W niedawno zakupionym Dusterze z 2011 r. od kilku dni mam problem z otwarciem tylnych, prawych drzwi z zewnątrz. Ciągnięcie za klamkę nie odblokowuje ich mimo, że pozostałe trzy oraz klapa bagażnika funkcjonują prawidłowo.

Miał już ktoś z Was taki problem?

Udało mi się ustalić, że nie jest to związane z blokadą dla dzieci, która funkcjonuje prawidłowo. W zależności od przesunięcia dźwigienki przy zamku (w prawo lub lewo) można wyjść z wnętrza auta lub nie.

Dodatkowo zauważyłem, iż jedynym sposobem sforsowania zamkniętych drzwi z zewnątrz jest pociągnięcie za klamkę dokładnie w momencie odblokowania centralnego zamka z pilota. Po sekundzie lub dwóch drzwi znów "stoją na dębowo".

Dokładnie ten sam patent działa przy odblokowanych pozostałych drzwiach. Naciśnięcie "otwartej kłódki" na kluczyku powoduje, że wszystkie rygle zamka na górze boczków delikatnie się unoszą i wtedy problem chwilowo mija.

Gorąco poproszę o wszelkie sugestie, za które z góry dziękuję. :-)
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2020-08-30, 22:07   

U mnie jest dokładnie odwrotnie. Jeśli pospieszę się z pociągnięciem za klamkę (mam kartę-klucz), to drzwi się blokują. Muszę odejść od auta aby system znów się uzbroił, podejść ponownie, odczekać sekundę po odgłosie otwierania drzwi i dopiero wtedy klamka działa jak otwarta klamka a nie dźwignia blokowania dostępu. Z Twojego opisu wynika, że w jednych drzwiach masz odwrotnie: w chwili rozbrajania blokady Duster chce wpuszczać a po chwili już nie. Sekwencja działań przestawiona?
Wiem, że to gdybanie a nie konkret ... ale pozwoliłeś na "wszelkie sugestie"...
 
     
giernal

Marka: Dacia
Model: Duster I (105 KM)
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2011
Dołączył: 28 Sie 2020
Posty: 5
Wysłany: 2020-08-31, 08:07   

Zdemontowałem tapicerkę, pogrzebałem nieco w "bebechach" drzwi i wychodzi na to, że głównym podejrzanym jest klamka. Muszę ze spokojem ją zdemontować i się jej przyjrzeć, bo na YouTubie znalazłem filmiki, sugerujące jej wadę konstrukcyjną polegającą na błędnej konstrukcji metalowej spinki, która z biegiem czasu koroduje i pęka. Filmiki wprawdzie odnoszą się do Logana, ale z tego co widziałem na Allegro, konstrukcja w Dusterze jest bardzo podobna.
https://youtu.be/mD2_qImXQUI
https://youtu.be/4Gmu46CjaFk

Miał już ktoś z Was taką usterkę? Dobrze myślę, że do demontażu klamki wystarczy odkręcić dwie śrubki od wewnętrznej strony drzwi i wypiąć ja z plastikowych zaczepów?

Demontował już ktoś zamek? Macie jakiś tutorial?
 
     
Bogdan Misiek

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 04 Cze 2019
Posty: 303
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2020-08-31, 08:59   

Jeśli z wnętrza sie otwiera normalnie i drzwi się zamykają to zamka chyba nie trzeba demontować.
Kiedyś naprawiałem w Kia Sportage usterkę "odwrotną" - pociągniecie klamki w środku pojazdu nie otwierało zamka. Wystarczyło wtedy podgiąć jakąś dzwigienkę (blaszkę czy drut) kombinerkami.
Generalnie to widać co czym pociąga i który element jest słaby. Jeśli usterka w klamce, to odkręć poprostu te śruby i jeśli się nie wypnie klamka to odkęcisz, coś jeszcze co trzeba (co ją trzyma).
 
     
giernal

Marka: Dacia
Model: Duster I (105 KM)
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2011
Dołączył: 28 Sie 2020
Posty: 5
Wysłany: 2020-08-31, 20:14   

Jutro planuję zdemontować te klamkę i potwierdzić/obalić swoją hipotezę.

Jeśli to nie będzie to, chyba odpuszczę temat, bo gdzieś znalazłem info, że demontaż zamka wiąże się z ingerencją w prowadnice szyb, a to już dla mnie zbyt duże ryzyko.
_________________
MOJE SAMOCHODY:
1. Volkswagen Polo III (2006-2012) :arrow: 20.013 km
2. Peugeot 207 (2012-2021) :arrow: ponad 66.417 km
3. Dacia Duster I (2020-...) :arrow: ponad 24.400 km
 
     
giernal

Marka: Dacia
Model: Duster I (105 KM)
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2011
Dołączył: 28 Sie 2020
Posty: 5
Wysłany: 2020-09-04, 06:40   

Klamka zdemontowana. Nie nosi śladów uszkodzeń typowych dla Dacii, więc chyba jednak zamek i wizyta u mechanika. :-(
_________________
MOJE SAMOCHODY:
1. Volkswagen Polo III (2006-2012) :arrow: 20.013 km
2. Peugeot 207 (2012-2021) :arrow: ponad 66.417 km
3. Dacia Duster I (2020-...) :arrow: ponad 24.400 km
 
     
giernal

Marka: Dacia
Model: Duster I (105 KM)
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2011
Dołączył: 28 Sie 2020
Posty: 5
Wysłany: 2021-01-22, 09:06   

Oddałem auto do mechanika. Wystarczyło oczyścić i nasmarować zamek. W zamian za 100 zł mam już normalnie funkcjonujące drzwi. :lol:
_________________
MOJE SAMOCHODY:
1. Volkswagen Polo III (2006-2012) :arrow: 20.013 km
2. Peugeot 207 (2012-2021) :arrow: ponad 66.417 km
3. Dacia Duster I (2020-...) :arrow: ponad 24.400 km
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
akcesoria do apple iPhone 11
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 11