Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ubytek płynu chłodniczego
Autor Wiadomość
kantor

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Access
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 24 Lis 2019
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-09-10, 14:02   Ubytek płynu chłodniczego

Nie widać żadnych wycieków a pomimo to w ciągu ośmiu miesięcy przy przebiegu 10 tys. km. zszedł mi płyn chłodzący z całego zbiorniczka wyrównawczego. Czym to może być spowodowane?
 
     
mikeleft

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 29 Lip 2019
Posty: 271
Wysłany: 2020-09-14, 09:29   

Dolej płyn i obserwuj, czy znowu go ubędzie. Może po prostu źle odpowietrzyli układ w fabryce. Wchodziłeś pod auto, żeby poszukać wycieków?

Spytaj w ASO, jaka jest norma ubytku płynu dla twojego modelu. Może jak z olejem silnikowym - 0,5L/1000km :).

Sprawdzałeś dywaniki z przodu w kabinie? Tłusty nalot na szybach. To jakby wyciek był z "ogrzewania".

Zerknij na: bagnet oleju, czy rośnie poziom oleju; na korek oleju, czy jest czysty (brak tzw "masełka"); na spaliny, czy kopci na biało.
Jeżeli masz większego pecha, to wadliwa jest uszczelka pod głowicą. Jeśli masz dużego pecha, to pękł kanał wodny w silniku.
 
     
pawelcio


Marka: Dacia
Model: Nowy Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Essential
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 03 Mar 2018
Posty: 48
Wysłany: 2020-09-16, 11:48   

U mnie podobnie. Wg ASO to normalne, jak zresztą wiele innych zjawisk."Do tego jest właśnie zbiorniczek wyrównawczy".
 
     
Hiszpan_JS


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 25 Lut 2019
Posty: 388
Skąd: KTA
Wysłany: 2020-09-16, 19:01   

U mnie też podobnie. Pierwszy przegląd po roku i pusty zbiorniczek. ASO dolało na max. i od tamtej pory spokój.
_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
----------------------------
Witaj Gość :-)
 
     
kantor

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Access
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 24 Lis 2019
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-09-17, 10:58   Ubytek płynu chłodniczego

Dziękuję za zainteresowanie tematem.

Po wcześniejszym umówieniu się pojechałem do serwisu dealera, u którego kupiłem samochód.
Myślałem, że przynajmniej ktoś zerknie pod maskę i pod silnik i zakwalifikuje pojazd do pozostawienia w serwisie bądź zasugeruje obserwację. Niestety tak nie było.
Pan zza biurka powiedział, że nowe pojazdy tak mają i sprzedał mi płyn chłodniczy mówiąc: proszę uzupełnić i obserwować. Zaangażowaniem serwisu jestem trochę zniesmaczony.
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2020-09-17, 18:24   Re: Ubytek płynu chłodniczego

kantor napisał/a:
Zaangażowaniem serwisu jestem trochę zniesmaczony.

Przecież to norma i do tego kupiłeś tanie auto .
Słyszałeś o mercu za milion co ASO klijenta olało ? To dopiero skandal :-/
 
     
tomekptk
I like Duster


Marka: Dacia
Model: Duster f.2
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2022
Dołączył: 31 Paź 2014
Posty: 95
Skąd: OK, DKL
Wysłany: 2020-09-18, 18:46   Re: Ubytek płynu chłodniczego

kantor napisał/a:

Pan zza biurka powiedział, że nowe pojazdy tak mają i sprzedał mi płyn chłodniczy mówiąc: proszę uzupełnić i obserwować. Zaangażowaniem serwisu jestem trochę zniesmaczony.


Nie chcę bronić ASO, ale chyba mają trochę racji, u mnie po wymianie płynu, też dość szybko go ubyło (być może tak jest w fabrycznym aucie) dolałem wtedy dość sporo ze dwa razy i teraz... dolewam odrobinę może z raz w ciągu roku (10 tys.), ale ubytek jest minimalny. Dolewam, żeby na zimnym silniku być w okolicach połowy między min. i max.
_________________
I like Duster
 
     
miela

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 19 Lis 2018
Posty: 95
Skąd: DKL
Wysłany: 2020-09-18, 22:39   

kantor, kazali ci płacić za płyn chłodniczy?

Ja dostrzegłem kilka miesięcy przed pierwszym przeglądem, że ubyło mi trochę płynu (jakieś 1,5 cm poniżej poziomu), ale obserwowałem i dalej nic się nie działo. Zgłosiłem to na przeglądzie i uzupełnili za darmo. Od lutego poziom bez zmian.
_________________
Duster 1.6 SCe 4x4
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2020-09-19, 20:34   

Po zrobieniu 40 kkm dolałem 300ml płynu . Niech żyje klasyczny silnik :mrgreen: .
 
     
Hipolit
Ojciec dyrektor


Marka: Renault
Model: Koleos II
Napęd: 4x4
Dołączył: 17 Kwi 2020
Posty: 231
Skąd: Podkarpacie
Wysłany: 2020-09-22, 10:56   

U mnie też trochę ubywa, ale ostatnio wolniej. Jak pytałem w ASO w Krakowie to powiedzieli mi, że standardowo lany jest koncentrat i woda w stosunku 50:50 i jak się ostrzej pojeździ to woda może trochę odparować. Więcej tematu nie poruszałem. Kupiłem sobie bezbarwny płyn na dolewkę i przez 42 kkm uzupełniłem płyn dwa razy, bo poziom obniżył się do minimum.
 
     
miela

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Dołączył: 19 Lis 2018
Posty: 95
Skąd: DKL
Wysłany: 2020-09-24, 21:42   

Hipolit napisał/a:
U mnie też trochę ubywa, ale ostatnio wolniej. Jak pytałem w ASO w Krakowie to powiedzieli mi, że standardowo lany jest koncentrat i woda w stosunku 50:50 i jak się ostrzej pojeździ to woda może trochę odparować. Więcej tematu nie poruszałem. Kupiłem sobie bezbarwny płyn na dolewkę i przez 42 kkm uzupełniłem płyn dwa razy, bo poziom obniżył się do minimum.


Jak odparować? Ja się nie znam, ale prawie 8 lat w poprzednim aucie dolewałem, więc poprawcie mnie, ale czy układ chłodzenia działający prawidłowo nie powinien być układem zamkniętym?
_________________
Duster 1.6 SCe 4x4
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2020-09-25, 09:46   

miela napisał/a:
Hipolit napisał/a:
U mnie też trochę ubywa, ale ostatnio wolniej. Jak pytałem w ASO w Krakowie to powiedzieli mi, że standardowo lany jest koncentrat i woda w stosunku 50:50 i jak się ostrzej pojeździ to woda może trochę odparować. Więcej tematu nie poruszałem. Kupiłem sobie bezbarwny płyn na dolewkę i przez 42 kkm uzupełniłem płyn dwa razy, bo poziom obniżył się do minimum.


Jak odparować? Ja się nie znam, ale prawie 8 lat w poprzednim aucie dolewałem, więc poprawcie mnie, ale czy układ chłodzenia działający prawidłowo nie powinien być układem zamkniętym?

Normalnie , bo pracuje w wysokiej temperaturze i jeszcze masz odpowietrznik . Jaki zamknięty układ :shock: . To są podstawowe wiadomości ...
 
     
Hiszpan_JS


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 25 Lut 2019
Posty: 388
Skąd: KTA
Wysłany: 2020-09-25, 17:02   

LESNICZYy napisał/a:
Jaki zamknięty układ :shock: . To są podstawowe wiadomości ...
Podstawowa wiadomość jest taka że układ chłodzenia jest układem... ZAMKNIĘTYM (ciśnieniowym). Po rozgrzaniu silnika, ciśnienie w układzie (sprawnym) oscyluje w okolicach 0,6 - 0,8 bara. Chyba ostatni produkowany silnik z układem otwartym to silnik Andorii. Słynna seria "S" (Nie wszystkie. Część była chłodzona powietrzem.).
_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.
----------------------------
Witaj Gość :-)
 
     
badboy85

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: TCe 130
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 13 Sty 2020
Posty: 61
Wysłany: 2020-09-25, 18:06   

W 1.3 Tce było to samo. Dolałem raz i spokój mam .
 
     
Darek
Dardus


Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2020
Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 254
Wysłany: 2020-09-25, 18:28   

Może piszcie przy jakich przebiegach dolewacie płyny, będzie bardziej miarodajne :roll:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
www.budmar-lancut.com.pl
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 11