Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Lampy przednie poliftowe
Autor Wiadomość
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2013-10-28, 17:19   

tomszafa napisał/a:
Szkoda, bo temat wydawał się godny zrobienia.
No ale najważniejsze jest, że Tobie auto ma się widzieć i skoro twierdzisz, że to nie spełnia oczekiwań to też bym się w to nie pakował.
Nie wątpliwą zaletą tych nowych lamp było to, że mogłeś mieć dzienne... ;-)


Jeżeli mam wybrać czy dzienne czy cały efekt wizualny samochodu to wybieram to drugie więc odpuszczam.
A fakt że jednak niby lampa ta sama a mocowania się zmieniły trochę mnie rozczarowało.
Trudno. Lampa sama w sobie mi się podoba ale już na samochodzie na bardzo. Szkoda że wkłady nie są bardziej, więcej czarne jak w tych które mamy.
Jeżeli ktoś by chciał kontynuować montaż po mnie to lampy czekają na nowego nabywce.
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2013-10-29, 15:56   

Widze, ze koledzy juz odkryli, ze te przednie lampy poliftowe pojawily sie na alledrogo oraz ze produkowane sa w A.L. Polska w Sosnowcu :-) (z reszta tak samo przedlifowe, oryg.). Ja niestety ostatnimi czasy nie mialem czasu zeby sie udzielac na forum :-( .
Co mnie natomiast nieco zaszkoczylo, to to, w jak blyskawicznym tempie kol. Dominus kupil te poliftowe lampy, rozkminil co i jak i zamontowal prowizorycznie w swoim Dusterze :-) . Cześć i chwała mu za to (oczywiscie nie zapominajac o wkladzie k. Bolosr :-D )!

Co do kwestii czy poliftowe sa ladniejsze od przedliftowych (w tym i czarnych), to oczywiscie kwestia gustu i moze jeszcze tego, z ktorym grilem sie je zestawi.
Ja generalnie mam mieszane uczucia odnosnie tych poliftowych lamp. Szczegolnie nie pasuja mi te wyrazne, chromowane jakby granice poszczegolnych sekcji reflektora/odblysnika. Wiem, ze takie sa trendy, ale nie pasi mi to. Moze cos pomogloby, gdyby te "granice" pomalowac na czarno... przy zalozeniu, ze klosze/szybki z tych lamp daloby sie bez wiekszych problemow (a zwlasza uszkodzen) zdjac (widzialem tam kilka spinek).
A moze jak sie dluzej popatrzy na te oryg. poliftingowe w realu, to i sie jakos opatrza i nie bedzie juz razilo ;-) ?
_________________
pozdrawiam DD
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2013-10-30, 08:05   

->Dominus: Czy zrobiles moze jakies fotki jak swieca te nowe lampy, zanim je zdemontowales z samochodu?
_________________
pozdrawiam DD
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2013-10-30, 20:26   

Nie nie zrobiłem, wątpię aby na zdjęciach zrobionych przez mój "świetny" aparat efekt zdjęć był dobry dlatego też nie robiłem.
Mogę jedynie w wolnym czasie po wpinać żarówki i położyć na masce i spróbować zrobić fotki
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2013-10-30, 22:51   

Dzieki wielkie za dobre checi :-D , ale po prostu myslalem, ze moze masz juz wczesniej zrobione fotki, a tak to szkoda Twojego czasu :-) . Z reszta za kilka-kilkanascie tygodni pewnie pojawi sie jakis DD ph2 na forum, to sie bedzie molestowalo o dobrej jakosci fotki ;-) .

Wracajac do zamiany, jesli dobrze zrozumialem informacje z Twoich postow, to zamiana odwrotna do Twojej, czyli lampy z ph1 zalozone do DD ph2, poinna byc duzo prostsza i bez dokonywania nieodwracalnych modyfikacji lamp (jesli chodzi o mocowanie), zgadza sie?
_________________
pozdrawiam DD
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2013-10-31, 20:26   

Niestety o zrobieniu zdjęć nie pomyślałem a jak świecą sam widziałem więc czy strata dla mnie czasu nie sądzę gdyż widziałem i podjąłem pewną decyzję.

Montaż lampy z ph1 do ph2 nie będzie prostszy. Trzeba będzie w jakiś sposób przedłużać uchwyt. Na pewno kombinacje będą ale nie aż takie dramatyczne jak Cięcie ...
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2013-11-05, 17:37   

Dominus napisał/a:
Niestety o zrobieniu zdjęć nie pomyślałem a jak świecą sam widziałem więc czy strata dla mnie czasu nie sądzę gdyż widziałem i podjąłem pewną decyzję.

Oj widze, ze zle mnie zrozumiales - ja nie napisalem, ze to co robiles z tymi reflektorami ph2, to byla strata czasu (uwazam wrecz przeciwnie :-) ). Ja tylko napisalem, ze szkoda Twojego czasu, zeby teraz ew. znow podlaczac i robic fotki. Beda jeszcze w przyszlosci okazje by to zrobic juz na egzemplarzach Dusterow ph2 :-) .

Dominus napisał/a:
Montaż lampy z ph1 do ph2 nie będzie prostszy. Trzeba będzie w jakiś sposób przedłużać uchwyt.

Ktory uchwyt masz na mysli? Bo chyba nie ten gorny? Z tego co pisales i z fotki zrozumialem, ze w DD ph2 sa otwory na przykrecenie górnych uchwytow obu wersji lamp przednich (ph1 i ph2).
_________________
pozdrawiam DD
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2013-11-05, 19:15   

Niestety nie pasuje uchwyt który jest schowany za grillem oraz ten na wierzchu od góry (jest przesunięty lekko w bok i nie pasuje)
 
     
DD

Marka: Dacia
Model: Duster (ph2) marine bleu, K4M
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Duster
Napęd: 4x2
Rocznik: 2015
Dołączył: 28 Lut 2013
Posty: 1179
Skąd: ok. Warszawy
Wysłany: 2013-11-05, 19:21   

OK, dzieki za info :-) . Popatrze kiedys, jak to realu wyglada.
_________________
pozdrawiam DD
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2013-11-12, 14:49   

Jednak temat montażu lamp poliftowych wrócił ... ;-)

Dziś przeglądałem z ciekawości oferty na allegro czy przypadkiem mój Duster nie pojawił się na sprzedaż bo już miałem taką sytuacje ale nie :)
Widzę żę wielu dealerów już wystawiło Dustery po lifcie i znalazłem czarnego z lookiem
Ładniej się to prezentuje z nowym grillem więc teraz tylko muszę sprawdzić w salonie czy nie ma niespodzianek z mocowaniem grilla





PS. BoloSr byłbyś w stanie od znajomego dowiedzieć się w sprawie numeru referencyjnego ceny za nowy grill?
 
     
tomszafa
Admin


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 766
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-11-12, 15:01   

Trzeba by sie rozejrzec czy u mnie diler juz nie ma tego auta. Z checia bym zobaczyl czy majstrowali cos przy uszczelkach drzwi, moze cos zmienili.
Powiem Ci szczerze, ze ten grill tez przypadl mi do gustu...
 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2013-11-12, 15:05   

tomszafa napisał/a:
Trzeba by sie rozejrzec czy u mnie diler juz nie ma tego auta. Z checia bym zobaczyl czy majstrowali cos przy uszczelkach drzwi, moze cos zmienili.


Coś majstrowali bo wyczytałem na DKP iż jeden z użytkowników twierdził że ciężko zamykają mu się drzwi, sprawdził w salonie i to samo, powiedział że w nowym Dusterze to najciężej , zamach jak w Maluchu trzeba zrobić ;-)

tomszafa napisał/a:

Powiem Ci szczerze, ze ten grill tez przypadl mi do gustu...


:mrgreen:
 
     
corrado


Marka: Dacia
Model: Duster 1.5dci 86KM
Napęd: 4x2
Rocznik: 2010
Wiek: 43
Dołączył: 31 Sie 2013
Posty: 232
Skąd: POLSKA / Warszawa
Wysłany: 2015-10-27, 19:38   

Dominus jak oceniasz moc światła w światłach mijania w tych poliftowych lampach w porównaniu do lamp czarnych przed liftem ?
Czy jest lepsza czy gorsza ?

Aha, przy okazji jak kupiłeś gril z polifta, bo na allegro wogóle nie ma tych chromów z grila do kupienia...
_________________

 
     
Dominus


Marka: Dacia
Model: Duster
Wersja: Delsey
Napęd: 4x2
Rocznik: 2012
Wiek: 33
Dołączył: 30 Lis 2012
Posty: 1492
Skąd: Kraków/Kryspinów
Wysłany: 2015-10-27, 21:36   

Niestety nie odpowiem Ci na to pytanie. Nie porównywałem tego.

Co do chromów do grilla zamówiłem je od znajomego z Rumunii, jeżeli byś chciał daj znać, bo będę musiał sobie zamówić gałkę zmiany biegów bo mi się popruła nić
 
     
corrado


Marka: Dacia
Model: Duster 1.5dci 86KM
Napęd: 4x2
Rocznik: 2010
Wiek: 43
Dołączył: 31 Sie 2013
Posty: 232
Skąd: POLSKA / Warszawa
Wysłany: 2015-10-27, 21:55   

aha, czyli lampa niewiadoma. A gdzie te chromy można kupić w Rumunii ?
I za ile są u Twojego znajomego bo ja jestem chętny na nowy gril .
_________________

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10