Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Duster II 1.6SCe kilka pytań o akumulator
Autor Wiadomość
Stary Maciej

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 23 Paź 2019
Posty: 140
Wysłany: 2020-11-24, 16:18   

Takie pojęcia jak ,kilka kilometrów, zima, czy też "jakiś czas" są nie precyzyjne . kilka kilometrów można jechać kilkanaście a nawet kilkadziesiąt minut.A alternator ładuje zaraz po uruchomieniu silnika. Rozrusznik bierze duży prąd ale bardzo krótko.Dzisiaj sprawdzałem Dusterka , poniżej 2 sekund pracy rozrusznika wystarcza do uruchomienia silnika. CDN
 
     
Stary Maciej

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 23 Paź 2019
Posty: 140
Wysłany: 2020-11-24, 16:26   

Zimy też nie są takie jak kiedyś ,chodzi mi o temperaturę. I dlatego "jakiś czas" może auto stać pod chmurką. A że każdemu może się zdarzyć problem z akumulatorem to sobie poczytałem co nieco. I znalazłem wyliczenia że prąd użyty do rozruchu 3 sekundowego jest dostarczony z powrotem do akumulatora po 10 sekundach. Zaznaczam że nie jestem elektrykiem. Czytałem też wpisy np dostawców pizzy którzy uruchamiają auta bardzo często.
 
     
Stary Maciej

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 23 Paź 2019
Posty: 140
Wysłany: 2020-11-24, 16:34   

I jeszcze S&S. Dzisiaj zrobiłem 2,9 km. auto było uruchamiane przeze mnie 4,razy S&S uruchomił silnik 5 razy. Na pierwszych światłach jeszcze świeciła się kontrolka temperatury na niebiesko a SS zadziałał. Normalnie wyłączam toto ale dzisiaj testowałem. I tak sobie myślę że gdyby ubytek prądu ze względu na ilość rozruchów był duży to w SS by nie zadziałał
 
     
Stary Maciej

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 23 Paź 2019
Posty: 140
Wysłany: 2020-11-24, 16:40   

Kończąc moje pierdolamento życzę Wam ZERO kłopotów z autkami.
 
     
Marek250518

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Access
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 44
Dołączył: 29 Paź 2019
Posty: 27
Wysłany: 2021-03-06, 23:00   

Zima dobiega końca. Auto i akumulator przetrwało. Mała usterka poza akumulatorem jednak była - wymiana w ASO czujnika temperatury w układzie wydechowym. Był taki czas że przy -15C do nawet -22C jeździłem na krótkich odcinkach, z częstym uruchamianiem silnika np. "trasa" 10 km ale auto uruchamiane 5 razy w tym krótkim czasie (taka sytuacja i potrzeby). Komputer pogubił się, nie wiedział czy silnik jest już ciepły, czy jeszcze jest ciepły, czy już wystygł itp. No i padło. Komunikat "Skontroluj układ wydechowy" i kontrolka Check engine. Diagnoza w ASO i za 3 dni wymiana.
 
     
Marek250518

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Access
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 44
Dołączył: 29 Paź 2019
Posty: 27
Wysłany: 2021-03-06, 23:14   

Dlaczego założyłem ten temat? W sytuacji gdy auto miałoby stać pod blokiem tak 30 dni lub dłużej, lepiej akumulator odłączyć. Jest coś takiego jak pobór prądu na postoju. Zwyczajowo przyjęło się że prąd do 50 mA jest w normie. Jak masz alarm to pewnie więcej pobiera. Policzyłem tak: 50mA x 24h = 1.2 Ah na dobę ucieka z akumulatora. Więc dla mojego w pełni naładowanego 60 Ah pojemności wystarczy tylko 50 dni postoju do pełnego rozładowania. A właśnie tej zimy mój brat miał taką awarię w oplu astra g. Akumulator kwasowo ołowiowy Ca/Ca Centra 60 Ah co prawda już 3 letni i auto po 30 dniach nie wstało. Dodatkowo akumulator padł na amen. Prostownik elektroniczny nie poradził sobie nawet w trybie odratowania. Po zakupie nowego sprawdziłem pobór prądu na postoju i rzeczywiście było około 48-50 mA.
 
     
LESNICZYy


Marka: DACIA
Model: DUSTER K4M STAG Q-BOX
Silnik: 1.6 16V
Napęd: 4x2
Rocznik: 2014
Dołączył: 01 Wrz 2018
Posty: 700
Skąd: SZO
Wysłany: 2021-03-07, 09:49   

Marek250518 napisał/a:
Akumulator kwasowo ołowiowy Ca/Ca Centra 60 Ah co prawda już 3 letni i auto po 30 dniach nie wstało. Dodatkowo akumulator padł na amen. Prostownik elektroniczny nie poradził sobie nawet w trybie odratowania. Po zakupie nowego sprawdziłem pobór prądu na postoju i rzeczywiście było około 48-50 mA.

Akumulator potrzebuje przynajmniej raz na 14 dni wzbudzenia . Nic dziwnego że padł po takim postoju . Jaki problem przejechać kilka kilometrów dla zdrowia całego auta .
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 11