Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Mniejsza moc na niskich obrotach na benzynie
Autor Wiadomość
Artas1700

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2011
Dołączył: 15 Mar 2019
Posty: 7
Wysłany: 2021-01-26, 21:38   Mniejsza moc na niskich obrotach na benzynie

Cześć wszystkim, spotkała mnie taka rzecz, ostatnimi czasy padł mi reduktor od LPG , tego samego dnia jeżdżąc na benzynie zapalił się check oraz czerwona od silnika i zaczął chodzić na 3 cylindrach i miał problem z odpalaniem. Pojechałem do gazownika, naprawił reduktor oraz wymienił mi wtryskiwacz benzyny na 4 cylindrze bo powiedział, że padł. Teraz sprawa wygląda następująco, auto na LPG działa idealnie, natomiast na benzynie odpala bez problemu, obroty nie falują, ale przy biegach od 3 w górę przy dynamicznym przyspieszaniu auto jak by się delikatnie dławiło, nie wkręca się na obroty tak ochoczo. To samo jak wrzucę np 4bieg i 2 tys obrotów po dodaniu gazu auto delikatnie szarpie i czuć delikatnie nierówna pracę. Błędów żadnych nie ma, dodam że na LPG auto chodzi bez zarzutów, te same testy na LPG i chodzi wzorowo. Do momentu, aż nie wyrzuciło kontrolek auto na benzynie było bardzo elastyczne, nic nie szarpało i zbierało się płynnie. Ma ktoś pomysł co może jeszcze nie działać? Dacia Duster 1.6 2011r + LPG przebieg 110tys.
 
     
mikeleft

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 29 Lip 2019
Posty: 271
Wysłany: 2021-01-27, 10:24   

Silnik na benzynie dostaje za dużo paliwa. Któryś z wtrysków zalewa silnik lub komputer źle dopiera dawkę. Najprościej chyba sprawdzić pracę komputera.
 
     
Black Dusty

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2018
Dołączył: 05 Lis 2019
Posty: 347
Wysłany: 2021-01-27, 11:34   

Artas1700 napisał/a:
Ma ktoś pomysł co może jeszcze nie działać?

Artas1700 napisał/a:
wtryskiwacz benzyny na 4 cylindrze
 
     
Artas1700

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V LPG
Wersja: Laureate
Napęd: 4x2
Rocznik: 2011
Dołączył: 15 Mar 2019
Posty: 7
Wysłany: 2021-01-27, 21:01   

mikeleft napisał/a:
Silnik na benzynie dostaje za dużo paliwa. Któryś z wtrysków zalewa silnik lub komputer źle dopiera dawkę. Najprościej chyba sprawdzić pracę komputera.

Czyli może, być że ten wytrysk za mocną dawkę paliwa daje, albo jeszcze jakiś jest uszkodzony. Muszę podjechać do elektryka w takim razie co zna się na rzeczy
 
     
Viktor


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 65
Dołączył: 21 Lip 2018
Posty: 170
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2021-10-04, 09:12   

Temat o mocy...
W tamtym roku zdarzyło mi się to raz. Wczoraj znów. Jechałem autostradą. W jedną stronę było OK. Przy wyprzedzaniu różnych 'tirów' miałem ponad 150 i starałem się za dużo nie przekroczyć 160. Obroty ok 4000. W drodze powrotnej, najpierw było podobnie, ale po ok 15stu minutach jazdy 'moc zdechła'! Mimo, że mocno wciskałem gaz, prędkość utrzymywała się w granicach 120 -130. 'Coś' nie pozwalało jechać szybciej. Na czwartym biegu, owszem, uzyskałem 4 tys obrotów, ale na 5, one spadały... Miałem wrażenie że komputer ogłupiał. Po zjechaniu z autostrady, wszystko wróciło do normy. Mam nadzieję. Wam tez się tak zdarza?
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2021-10-04, 18:28   

Czy tryb eco tu nie namieszał?
 
     
Viktor


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 65
Dołączył: 21 Lip 2018
Posty: 170
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2021-10-05, 07:00   

Kiedyś wspominałem, że jestem przyzwyczajony do 'normalnego' prowadzenia samochodu. Jak dotąd, nie używałem jeszcze 'eco'. Wiem, że są tacy co go często używają, że wygoda... Ja nawet nie pamiętam gdzie i jak go włączyć... :oops:
W tym czasie, gdy ta moc mi zaczęła szwankować, wielokrotnie lekko wciskałem i popuszczałem pedał gazu. Nie zwracałem uwagi na to, czy wyświetla mi się coś dodatkowego...
Ale możliwe, że tym zachowaniem, sprowokowałem komputer do 'wahania się', jaką pracę silnika bym chciał... :?:
 
     
klazow

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: TCe 150
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 04 Lis 2019
Posty: 691
Skąd: Legnica
Wysłany: 2021-10-05, 18:17   

Ja do tego trybu byłem bardzo negatywnie nastawiony... po doświadczeniach z autem żony. Obiecałem Dusterowi nigdy tego nie włączyć. Jednak włączyłem. Pojęcia nie mam kiedy i jak. Nie wiem też ile czasu z tym jechałem. Pewnie mi się niechcąco nacisnęło. :oops:
Stąd moje pytanie.

Ps.
Choć "szkodnik" eco mojego Dustera zauważalnie nie muli (przynajmniej w trakcie dostojnej jazdy :-/ ... ) to jednak to był ten jeden jedyny raz. Więcej wpadek nie było. Od wtedy słowa dotrzymuję.
 
     
apede

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 115KM
Wersja: Prestige
Napęd: 4x4
Rocznik: 2019
Dołączył: 29 Cze 2021
Posty: 113
Skąd: miasto 9 zajezdni
Wysłany: 2021-10-05, 19:55   

Tryb eco jest w sumie dobry na pierwsze kilometry po zimowym rozruchu - jak ktoś ma ciężką nogę i zapomni oszczędzać panewki zanim olej się rozgrzeje :lol:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
drzwi gerda z montażem warszawa
Strona wygenerowana w 0,01 sekundy. Zapytań do SQL: 10