Pliki cookie sa wykorzystywane do reklam spersonalizowanych oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jezeli nie blokujesz plikow cookies, to zgadzasz sie na ich uzywanie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia.
Polityka Prywatnosci/Ciasteczek
  
AKCEPTUJE
DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA Strona Główna DACIA DUSTER forum - KLUB POLSKA
Forum nieoficjalnego Klubu Dacia Duster

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
10 najczęściej wykorzystywanych modyfikacji w moim Dusterze
Autor Wiadomość
BLACHA_997

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 194
Skąd: Polska
Wysłany: 2021-04-15, 15:53   

Zainwestuj w coś takiego:
https://skleprrgwarszawa.pl/pl/p/Krotka-antena-bacik-do-samochodow-osobowych-i-dostawczych-RENAULT-i-DACIA%2C-bat/2215
Też miałem ten sam problem więc początkowo kupiłem inną mniejszą antenę, ale odbiór radia nie zadowalał. Ostatnio wyszperałem w internetach właśnie taki krótki maszt i jest ok. Wcześniej też myślałem o płetwie jednak zniechęciło mnie rozbieranie tapicerki. Jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda wymiana, tu masz video:
https://www.lzparts.de/ha...b-renault-dacia
 
     
maugu

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 137
Wysłany: 2021-04-15, 17:44   

Viktor napisał/a:
Mnie zaciekawiła 'płetwa rekina'.....

W sprawach audio to ja jestem zupełnym profanem, dla mnie radia mogłoby w ogóle nie być - no może w dłuższych trasach, albo jeżeli jadę jako pasażer to słucham. U mnie podobnie jak u Ciebie z powodu niskiego wjazdu do garażu COŚ trzeba było zrobić i dlatego wybór padł -na próbę- na coś najtańszego (kilkanaście zł, Allegro, Aliexpress itp). Montowano to przy mnie (5minut). Odkręca się zwykłą antenę, czyści dach, przykręca z wnętrza płetwy miedziany kabelek, przykleja płetwę - GOTOWE. Być może nie ma ona wymaganych parametrów, ale ja w trakcie okazjonalnego słuchania tego nie zauważyłam, ale jak pisałam nie znam się na tym. Tyle stacji ile był przed jest i po wymianie i jak dla mnie nie ma różnicy, ale całkiem prawdopodobne, że kol. BLACH_997 ma rację i w celu uzyskania poprawnych (lepszych) parametrów trzeba demontować sufit i chyba podpinać jakieś dodatkowe zasilanie czy coś takiego. U mnie w instrukcji tego nie wymagano.
_________________
Od f126p do Dustera
 
     
Viktor


Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Wiek: 65
Dołączył: 21 Lip 2018
Posty: 170
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2021-04-16, 07:59   

Dzieki. Wasze odpowiedzi skłoniły mnie do zerknięcia do netu. (Filmik z linku BLACHY, faktycznie, zniechęca do takiego grzebania się, choćby ze zdejmowaniem tapicerki). Ja, znalazłem na YT taki prosty model płetwy i montażu, pewnie podobny do tego z opisu maugu.

youtube.com/watch?v=89wn0Zq0484
 
     
arnold

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.0 TCe 100
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2020
Dołączył: 14 Lis 2020
Posty: 73
Wysłany: 2021-04-16, 13:50   

Poszukałbym krótszego masztu, najbardziej racjonalne ekonomicznie rozwiązanie.
 
     
maugu

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 137
Wysłany: 2021-05-24, 09:26   

Uwaga! Dzięki uprzejmości jednego z forumowiczów przypomniało mi się, że nie dodałam stosownego ostrzeżenia na początku tego tematu. Mianowicie nie polecam wykonywania żadnych przeróbek ingerujących zwłaszcza w układ elektryczny swoich samochodów osobom nie mającym odpowiednich kwalifikacji. Nie wszyscy musimy się na wszystkim znać to oczywiste. U mnie - co prawda - wykonują te prace osoby nie parające się motoryzacją, (wdrożeniowcy od automatyki) ale posiadający co najmniej ogólną wiedzą z zakresu elektrotechniki i elektronik.
Czytając ostatnio wpisy na forum dotarło do mnie, że koniecznie powinnam takie zastrzeżenie umieścić. Oczywiście w przypadku chęci skopiowania jakichkolwiek rozwiązań służę materiałami jakie posiadam jak i też - jak się da to postaram się dopytać moich wykonawców o konkretne szczegóły techniczne.
_________________
Od f126p do Dustera
 
     
Bogdan Misiek

Marka: Dacia
Model: Duster II
Silnik: 1.5 dCi 110KM
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączył: 04 Cze 2019
Posty: 304
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2021-12-19, 11:16   

Cytat:
11. Inne...... ;) dodam

Czekamy teraz na opis wspomnianych modyfikacji "po gwarancji".
Chyba właśnie nadchodzi (nadszedł) ten czas ujawnienia.
 
     
maugu

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 137
Wysłany: 2021-12-20, 09:30   

No tak. Mam kilka tematów, ale jestem uzależniona od wolnego czasu "mojego" wykonawcy i myślę, że dopiero na wiosnę może coś dodam. Pierwszą rzeczą byłoby zamontowanie domykaczy szyb. Miałam to w poprzednim samochodzie i bardzo mi tego brakowało w DD - często zostawiałam samochód z uchyloną tylną szybą. Teraz już pamiętam o domknięciu, ale to by się jednak przydało. Co prawda na zaprzyjaźnionym forum coś tam pisali o problemie instalacyjnym takich standardowych domykaczy w drzwiach kierowcy i muszę to doczytać bo to ja przygotowuję wszystkie pomocnicze opisy (demontaż, schematu itp) dla wykonawcy (nie zajmuje się samochodami) i muszę trochę popruciać po internecie. Temat podnoszonej automatycznie klapy bagażnika jakoś mi się już zdezaktualizował m.in. z tego powodu, że chyba taki mechanizm przydałby mi się może ze dwa - trzy razy w dotychczasowej eksploatacji - szkoda czasu i atłasu na przeróbki. Prędzej chyba przydałoby się grzanie fotelu pasażera bo (i to jest temat na czasie) czasami jeżdżę jako pasażer i czuję różnicę. Poza tym DD ma już 3 lata i trochę już się przyzwyczajam do myśli, że trzeba się może powoli rozglądać za czymś kolejnym, a to demotywuje do kolejnych przeróbek. Aha, podgrzewacz do spryskiwaczy to też prosty, a pomocny temat, ale nie było ostrej zimy, a i podgrzewacz strefy parkowania wycieraczek działa poprawnie to jakoś to umknęło. No, może jeszcze jakieś wytłumienie kieszeni bocznych - wożę tam odmrażacz i jakieś dezodoranty do odkażania rąk i to trochę hałasuje, ale to drobiazgi. No - będzie chaotycznie - ale przypominam sobie wszystkie mankamenty DD to jeszcze tu dodam, to półka przednia - jakiś występ by mi nie spadały przedmioty na zakrętach, no i lepsze żarówki w przednich przeciwmgielnych. To chyba tyle - trochę minęła fascynacja nowym samochodem i się już przyzwyczaiłam do tego co jest i jakiś bardziej wyrafinowane pomysły odeszły do lamusa. Działa - jest OK to pozostaje tylko jeździć .
_________________
Od f126p do Dustera
 
     
BLACHA_997

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 16V
Wersja: Comfort
Napęd: 4x2
Rocznik: 2019
Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 194
Skąd: Polska
Wysłany: 2021-12-20, 17:49   

maugu napisał/a:
...Co prawda na zaprzyjaźnionym forum coś tam pisali o problemie instalacyjnym takich standardowych domykaczy w drzwiach kierowcy i muszę to doczytać bo to ja przygotowuję wszystkie pomocnicze opisy (demontaż, schematu itp) ....


Może to o mojej próbie instalacji takiego ustrojstwa czytałaś na forum. Istotnie próbowałem zrobić taką modyfikację na ogólnie dostępnym w internetach module domykania szyb, który zgodnie z opisem pasował do wszystkich samochodów. Niestety po kilku godzinach elektryk w ASO poddał się informując mnie początkowo, że szyba drzwi kierowcy sterowana jest wyłącznikiem impulsowym stąd brak możliwości aby moduł sterował zamykaniem tej szyby. Z kolei gdy zaproponowałem, aby zrobiono modyfikacje w pozostałych drzwiach okazało się, że układ nie działa. Teraz zastanawiam się, że może elektryk popełnił błąd (chociaż sądzę, że powinien to wiedzieć i może to sprawdził z negatywnym wynikiem i posądzam go niesłusznie). Otóż, mój moduł domyka szyby po kolei, zaczynając od drzwi kierowcy - tak aby skok prądu spowodowany uruchomieniem silniczków był najmniejszy - później domykana jest szyba pasażera itd. W związku z tym impuls domykania przekazywany jest cyklicznie i brak sygnału z pierwszej szyby (tej pominiętej przez elektryka z powodu zamontowania tam wyłącznika impulsowego) mógł skutkować brakiem sygnału dla kolejnych szyb. W takim przypadku czy układ taki działałby prawidłowo gdyby moduł podłączyć do drzwi pasażera traktując je jako punkt nr 1, zostawiając jednocześnie ostatnie połączenie modułu jako "puste"? Tego nie wiem gdyż wpadłem na to już po wizycie w ASO. Teraz już, (biorąc pod uwagą trzyletni okres przyzwyczajania się do Dustera) nie mam w planach instalacji tego modułu. :mrgreen:
 
     
maugu

Marka: Dacia
Model: Duster
Silnik: 1.6 SCe
Wersja: Prestige
Napęd: 4x2
Rocznik: 2018
Dołączyła: 16 Gru 2017
Posty: 137
Wysłany: 2022-07-01, 16:27   

Coś podobnego do "6" można tu kupić:
https://sklep.cravedrive.pl/wzmocnienie-pasow-do-dacia-duster-2-2018,id84.html
_________________
Od f126p do Dustera
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 10